Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szolgáltatókon szoktáto...

Milyen szolgáltatókon szoktátok "leverni" az inflációt? Más szóval min lehet még spórolni ebben az inflációs válságban?

Figyelt kérdés

Az idei spórolásaim listája a következő:

-Nem járok csak 2 havonta fodrászhoz, nem 3 hetente mint előtte, valamint gondolkozom egy villanyborotvába való befektetésen, a covid óta sokan úgy tolják

-Nem járok többé konditerembe, otthoni edzésre álltam át youtube videókról, vettem súlyzót otthonra

-Nem járok többé kocsmába, ha be akarok rúgni otthon teszem meg olcsó üveges borral némi házi pálinkával kísérve ami otthon van. Sört már boltban sem veszek, mert túl drága már ott is

-Nem veszek igénybe többé taxit, csak ha fél óránál többet kell várni a tömegközlekedésre

-Nem veszek többé vitaminokat, rájöttem hogy az csak placebo, a szervezet úgyis előállítja, ezzel is lehet spórolni

-Nem veszek nélkülözhető dolgokat, mint ruhák, bútorok, jó az ami eddig volt, nem baj ha kopott, vagy ha a pizsamám szakadt kit érdekel?

-Fele annyit járok gyorséttermekbe/pizzériákba, kipótolom olcsó(bb) bolti kajákkal


Természetesen vannak olyan szolgáltatások amiken nem lehet spórolni, azok pofátlanul emelhetik az árakat. De sajnos amint emelnek megint az árakon, akkor valamiről le kell mondanom ami nem nélkülözhetetlen. És ezzel nem csak nekem kell lemondanom valamiről, de valamelyik vállalkozó gyerekeinek szájából is kiveszem a kenyeret. Tehát még tovább kell növelni az árakat, hogy kitermelje ugyanazt a profitot. Mindezt addig amíg van elég ember aki megfizeti, ha nem lesz akkor becsődöl.

Szóval elindult egy szép lavina, mivel a kormány sokkal nagyon inflációt, pénzromlást idézett elő, mint amennyivel emelkedtek a bérek. Ezzel elindítva egy válságot hosszútávon.


Nektek is így kell spórolni? Mi az amin ti spórolni tudtok a mostani helyzetben? Vagy mivel lehetne még spórolni?


2023. máj. 17. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Én szerencsére nem szorulok rá ilyenekre.

Akik megszavazták a kormányt - mint pl árokpart - azok meg nyugodtan éhenpusztulhatnak. Ők akarták...

2023. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

-többet főzök mint korábban. A maradékot lefagyasztom, csak ki kell engedni utána a kaját.

-korábban sokszor teli engedtem a kádat vízzel, fürödtem. Mostmár csak zuhanyzom.

-áttértem előfizetésre. Így kevesebb pénzt költök telefonálásra, netezésre.

-A szupermarketek maradékmentő dobozait vadászom

-Mostmár tényleg szinte kizárólag turkálóból szerzem be az új ruhadarabjaim.


Úgy gondolom nem lett kevesebb az életem ezek által. Nem mondom hogy a kényelmetlenség nem nagyobb, mint korábban, de tervezek.

2023. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját márkás cuccokat veszek ha lehet.
2023. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
A kávézaccot is lefőzöm újra.
2023. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Ruhát nem vettem már egy éve.
2023. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Azt veszem, mint 1-2 éve. Igaz 2 éve sem voltak nagy igényeim. Például gyorséttermi kaját, pizzát soha nem ettem, mert alapból nemszeretem.
2023. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fodrászhoz én sem járok már régóta, ha kell vágni belőle, rokonnal vágatom le, úgysem akarok speciális frizurát, elég ha nagyjából egyenes a vége. (úgyis hullámos a hajam)

Taxizni saját pénzből sosem taxiztam még, ezután pláne nem fogok, hogy ilyen árak vannak. Amúgy sem sietek sehova annyira, hogy ne érjek oda tömegközlekedéssel, inkább hamarabb indulok.

Pizzát rendelni, meg más ételt rendelni sem szoktam már, mert itt Bp-n rengeteg bolt, büfé stb van. Nem fogok a szállítási díjért felárat fizetni, inkább főzök vagy elmegyek személyesen az ételért.

Régebben sokat menüztem, néha kávézóba is betértem, mostanában inkább főzök és viszek magammal ebédet, kávét is.

Gyorséttermekbe ritkán járok, de olyankor mindig használom a telefonos kuponokat, amivel valamivel olcsóbbra jön ki az étkezés.

Ugyanígy a boltokban is használom az appokat, kedvezményeket, mindent amit csak lehet.Igaz nem sok pénzt, de azért spórolok ezzel is. Tusfürdő, szappan stb saját márkás, csak nagyon kevés dolognál veszek márkásat. (pl Jar mosogatószer nekem megéri az árát, de egy folyékony szappannál pl bőven elég a Rossmann/DM verzió.

Moziba ritkán járok már, akkor is inkább a kedvezményes napokon, vagy olcsóbb művész mozikba.

Színházba általában a MAesteszínházon veszek jegyet, koncertekre meg igyekszem első körös áron venni jegyet.

Utazáshoz most vettem Máv Start kártyát, amivel 1 évig féláron vehetek jegyet, szóval hosszabb vonat utaknál fogok tudni spórolni ezzel is.

Igyekszen odafigyelni minden költésre, mert drága az albérlet és nehéz kijönni kevés fizetésből, de azt hiszem én elég jó vagyok abban, hogy azért élvezzem is az életet, de spóroljak is. Mindenáron nem akarok mindenen spórolni, mert az már nyomorgás lenne.

2023. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!