Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az amerikai imperialista...

Az amerikai imperialista hatalom érdekében indított katonai műveletekre miért mondják hogy az "más" mint az orosz imperialista hatalom érdekében indított hadműveletek ?

Figyelt kérdés

Akik megpróbálják összehasonlítani a korábbi amerikai agressziókat a jelenlegi orosz agresszióval azok mindig azt a választ kapják az usa barát kommentelőktől hogy az más volt. Miben más ?

Bárki hajtja végre az katonai művelet egy másik független ország területén, az ott élők lebombázása, legyilkolása.


2023. máj. 11. 14:02
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
95%
Elítélem az amcsi de az orosz agressziót is, egyértelmű, ez van.
2023. máj. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
41%

1991 és 2003 között 700.000 iraki ember halálát okozta az egyesült államok!


[link]


Ez a libsiknek semmit nem számit!

2023. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
90%
de számít minden ember halála, de ettől még a ruszkiknak nem kell folytatni az öldöklést.
2023. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
7%

5# "Legyszíves linkelj már híreket olyanról, hogy amerika egy háborútól távoli, békés övezetben lövegekkel kezdte lőni a civil lakosságot és porig bombázta a várost rakétákkal."


Afrikában egy komplett gyógyszertárat bombáztak le állítólag véletlen

2023. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
59%
*gyógyszergyárat
2023. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
91%

“Legyszíves linkelj már híreket olyanról, hogy amerika egy háborútól távoli, békés övezetben lövegekkel kezdte lőni a civil lakosságot és porig bombázta a várost rakétákkal."


Afrikában egy komplett gyógyszertárat bombáztak le állítólag véletlen”



Az oroszok meg az állítólagos bioraborokst keresik még mindig a 17.-es számú Q személlyel?

2023. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
81%

10-es: azért elég sokat elmond a lista hitelességéről, hogy ott szerepel benne Korea 1950-53, amikor ott nem az USA, hanem az ENSZ avatkozott bele egy olyan konfliktusba, ahol Észak-Korea lerohanta Dél-Koreát. De azt is picit túlzásnak tartom, hogy a lengyel Szolidaritást is az amerikaiak nyakába húzzuk...


Egyébként a Szovjetunió és Oroszország hasonló hosszúságú listával rendelkezik, arról miért nem küldtél linket? Konkrétan az amerikai listán szereplő konfliktusok felében a Szovjetunió vagy Oroszország is elég mélyen benne volt :D

2023. máj. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
30%

14


+


Sok más helyen:


A vaktában végrehajtott tüzérségi támadásokban civilek tizezrei haltak meg!


[link]

2023. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
21%
Liberális kettős mérce, meg szokták indokolni, pl. azzal, hogy Amerika demokrácia, jobb ott élni, tehát joggal irthatnak ki milliókat.
2023. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
70%

MI A KÜLÖNBSÉG AZ AMERIKAI ÉS AZ OROSZ HÁBORÚK KÖZÖTT?


Vietnám: az amerikaiak jogosan indítottak offenzívát Vietnam ellen, hiszen a vietnámiak közvetlenül fenyegették az amerikai emberek biztonságát, és Amerika területi épségét! Míg Amerika érdekeit közvetlenül fenyegette az iparral nem rendelkező Vietnám kommunista térnyerése, ezzel szemben az oroszok beavatkozása Ukrajában közönséges agresszió volt, az őrület egy megnyilvánulása. Vlagyimir Putyin az orosz élettér növelésére indította meg offenzíváját.


Mikor az Egyesült Államok 1954-ben területi épsége és biztonsága megőrzése érdekében Guatemalában megdöntötte a demokratikusan megválasztott Jacobo Árbenz-et egy CIA puccsal, az helyes lépés volt, ahogy az is, hogy helyébe Armas ezredest állította. Ellenben ha az oroszok puccsal távolítanák el Zelenszkijt, majd lojális vezetőt állítanának a helyére az agresszió lenne, az a legsúlyosabb megsértése lenne Ukrajna szuverenitásának.


Amerika jogosan avatkozott be Nicaraguában 1982-ben, mert az itt kialakuló nemzeti felfogású politika, mely elsősorban a nicaraguai emberek érdekeit tartja szem előtt súlyosan veszélyezette biztonságát. Súlyos veszélyt jelentett az amerikai emberekre az Augusto Sandino alapította nemzeti szuverenitás hadsereg, melyet un. munkások és parasztok alkottak, nem liberális szemléletű kinevezett vezetők, és ez a mozgalom ásta alá a két ország kapcsolatát.

Míg Augusto Sandino fenyegetést jelentett Amerikára, addig az orosz biztonságra Zelenszkij semmiféle fenyegetést nem jelent, sőt Zelenszkij mindigis jó kapcsolat kialakítására törekedett Oroszországgal. Zelenszkij elnök pacifista.


A vegyi fegyverek bevetése súlyosan veszélyezteti mind az Egyesült Államok, mind a világ biztonságát. Az 1980-as Irak-iráni háborúban vegyi fegyvert vetett be Szaddám Husszein, és később Moammar Kadhafi is, de az ilyen fegyverek bevetését nemzetközi egyezmények tiltják. Ha a világban bárhol vegyi fegyvert vetnek be, az közvetlen fenyegetést jelent az amerikai biztonságra, az ilyet meg kell akadályozni, kivéve ha amerikaiak vetik be azt a demokrácia ellenségei ellen. (Agent Orange) Bár Ukrajna is vetett be vegyi fegyvert, de ezt is úgy kell szemlélnünk mint az amerikai napalm, és Agent Orange használatot, mely a betolakodó, a szuverenitást súlyosan megsértő ellen irányult.


Amerika jogosan vonult be 1983-ban Granadába, mert az amerikai nép biztonságát súlyosan veszélyeztette a granadai baloldali szocialista fordulat, melyet Reagan elnök úgy indokolt meg, hogy "helyre kell állítani a rendet és törvényességet", ami azt is jelenti, hogy a baloldali szocialista törekvések természetszerűleg törvénytelenek. Minden törvénytelenség súlyosan veszélyezteti Amerika biztonságát. Amerika bevonulása Granadába jogos volt, viszont az ukrajnai orosz beavatkozás agresszió, mert Ukrajna messzemenően tiszteletben tartja a törvényeket, és kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a kisebbségi jogok maradéktalanul érvényesüljenek. Ha az ukrajnai kisebbségi jogokban esetleg lennének kis fennakadások, az inkább csak adminisztrációs, és államigazgatási szervezetlenségek eredménye lehet - már ha lehet hinni ezeknek a híreszteléseknek.


Végezetül az atomfenyegetésről. Oroszország fenyegető módon helyezi a Nato határokhoz közelebb atomarzenálját, mikor Belarus-ba telepít nukleáris fegyvereket. Oroszország atomfegyverei az amerikai hasonló eszközökhöz képest valódi fenyegetést jelentenek, és ez az előrenyomulás roppant veszélyes.


Az amerikai atomfegyver kilövési bázisok közeledése az utóbbi 40 évben azért nem jelentett fenyegetést az orosz biztonságra, mert Amerika csak két alkalommal vetett be nuklerális fegyvert, azt is jó célból, a Második Világháború ázsiai frontjának feltartóztatására, életek megvédésére, egy súlyos konfliktus lezárására.


Az orosz érvek cáfolatához: Az oroszok alaptalanul félnek a Nato előrenyomulástól, és az amerikai csapásmérő és invázós erők közeledésétől, mert Amerika mindigis az amerikai béke és biztonság elsődleges letéteményese volt a világban. Ezért kell megőriznie vezető szerepét a nemzetek közötti terrorizmusban, és az erőszakos katonai beavatkozások esetén. Amerika biztonsága a világ biztonságát jelenti.

2023. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!