Mikor érdemes felmondani a tanároknak?
Először is június 1 előtt az biztos, de hogy minél több fizetést lehessen kapni a nyári szünetre.
Érdemes május végéig kivárni, vagy lehet attól tartani, hogy még előtte a kormány bejelent egy lemondási tilalmat a tanároknak, ahogy az eü dolgozókkal eljátszották covid járvány idején?
Hazudsz.
És szerinted a tanítási időszak meghosszabbításának a lehetőségét miért tették be a státusztörvénybe, ha nem akarnának élni vele?
"Július elején még bejárnak a tanárok dolgozni. és aug 20-án már bejárnak dolgozni."
Be... Fél egykor megkérdezték, hogy miért vagyok még bent. Ez volt a nagy bejárás, amíg tanítottam. De még így sem érte meg nekem a pályán maradni nagyjából kétszer annyi szabadnap mellett sem. Inkább dolgozom olyan helyen, ahol (nagyjából) megbecsülik a végzettségemet és normál emberi hangon beszélnek velem, nem mint a kapcaronggyal.
#7 "Azt a hatalmas szünidőt, ami másnak nem jár még töltse ki szórakozással."
Innen is látszik hogy fogalmad sincsen a tanárok munkájáról.
A pedagógusok az iskolákban már augusztus közepétől dolgoznak és július 1-től kezdődik csak a nyári szabadság.
#15 Ha neked nem többletmunka napi 180 km-t utazni, heti 34 helyett 48 órát dolgozni, nem zavar, hogy elveszik a szabad véleménynyilvánítási jogod (nem kritizálhatod a közoktatást), nem zavar hogy a nyáriszünet rovására meghosszabbíthatják a tanítási időt, és nyáron is behívhatnak dolgozni, akkor ne mond fel."
Mutasd már meg nekem hol van ilyen a státusztörvény tervezetében, kérlek!
Pont most változik meg úgy a pedagógusokra vonatkozó szabályozás amilyen a munka törvénykönyve szerint másokra is vonatkozott eddig - kedvezőbb szabályokkal a pedagógusokra nézve.
Sehol nincs olyan, hogy egy pedagógusra ne vonatkozna a heti 40 órás munkaidő korlát a maximális túlórákkal.
Ahogy iszonyat baromság ha azt hiszed eddig a pedagógusok munkaideje 34 óra volt. Ennyi az amit bent kell töltenem az iskola épületében, de ezen felül van minden más amit akár az iskolában, de akár otthon éjjel is elvégezhetek. A tanárok soha nem dolgoztak heti 40 órát, ez igaz, mert mindig sokkal TÖBBET kellett a pedagógusoknak dolgoznia.
Ha meg olyan hülye vagy hogy azt hiszed bárkinek is kell naponta 180 km-t utaznia, akkor csak sajnálni tudlak.
"nem zavar hogy a nyáriszünet rovására meghosszabbíthatják a tanítási időt, és nyáron is behívhatnak dolgozni, akkor ne mond fel."
A tanítási napok száma adott. Ha valamiért nem volt meg az a szám, akkor azt jelenti, hogy a tanév során nem volt tanítási nap - azt meg kell tartani. Ezért lesz most is 1 nappal hosszabb a tanév és nem a szokásos június 15-én hanem 16-án lesz vége, mivel hosszabb volt a téli szünet. Amikor nem dolgoztak a pedagógusok se és a diákok se.
Nyáron eddig is kellett ügyeletet tartani, táborokba kísérni a diákokat. Akik év közben vettek ki szabadságot azoknak eddig is nyáron kellett letölteniük a munkaidejüket amikor a többiek voltak szabin.
Megint kérdezem, hol vannak a TÖBBLET feladatok? Mert csak olyat mondtál ami eddig is hozzátartozott a pedagógus munkájához.
"És szerinted a tanítási időszak meghosszabbításának a lehetőségét miért tették be a státusztörvénybe, ha nem akarnának élni vele?"
Ha túl sokat tüntikéznétek. De most még úgysem jön be a törvény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!