Hogy érdemes felmondani, mikor?
Nálunk 1 hónapos felmondási idő van/1 hetes.
Alapból a betanulási idő is 1 hónap ide a pozíciómra.
Nem lesz gáz, ha egyszerűen csak szólok, hogy haló ennyi volt?
Mármint, nem szeretnék keresztbe tenni a cégnek, mindössze nem szólok amíg nincs meg a szerződés a másik helyen, mert aztán engem dobának ki.
kit érdekel. szólsz amikor neked jó és kész. Majd a problémát kezelik a főnökeid.. ezért kapják a fizetésüket ,hogy megoldják az ilyeneket.
fordított helyzetben a cég szemrebbenés nélkül kitenne.
Ezt nem értem.
Egy cégnél mindig benne van a pakliban, hogy valaki felmond, elüti a villamos, megharapja a kutya és munkaképtelen lesz stb. Ha nincsenek erre felkészülve, akkor hülyék.
Ugyanígy a tiszelt munkavállalónak is benne van a pakliban, hogy kirúgják v. csődbe megy a munkahelye v. hasonló. Ha meg ő nincs erre (lelkileg és anyagilag) felkészülve, akkor meg ő a hülye (már bocsánat).
Ne te gondolkodj a cég helyett. Azt nézd, neked mi az érdeked, hidd el ők meg azt nézik nekik mi az.
Igazából teljesen igazatok van.
Köszönöm.
Csak kicsit megtorpantam, amikor eszembe jutott hogy fél évig kerestek embert, mire engem megtaláltak :D
De igazatok van, minek törődjek vele?
Ezért kapják a fizetést páran.
Próbaidő alatti felmondás:
- Azonnalinak minősül, tehát a következő pillanatban már nincs munkavégzési kötelezettséged. Ettől függetlenül az adott műszakot még ledolgozhatod, ha a munkáltatónak is megfelel.
- A felmondást nem kell indokolnod sem szóban, sem írásban!
- Nincs semmiféle következménye egyik félre nézve sem.
- Munkáltatónak legkésőbb a felmondást követő 5. munkanapig biztosítani kell a leszámolási papírokat, valamint a béred ki kell fizetnie.
- Ha készpénzes bérfizetés volt a cégnél, akkor sem vagy köteles bemenni érte, Ő köteles elpostázni a béred is a nyilvántartásukban szereplő címedre, ha a felmondásodban attól eltérő címet nem jelöltél meg elérhetőségként.
- Próbaidő kizárólag akkor van, ha azt a munkaszerződés tartalmazza is!
- A felmondás csak akkor minősül próbaidő alattinak, ha még a próbaidő lejárta előtt azt közlöd a munkáltatóval (írásban átadod és a saját példányodon dátummal ellátva átveteted vele).
Határozatlan idejű szerződés próbaidőn túli felmondása a dolgozó részéről:
- MT alapján a felmondási idő 30 nap, ha ettől eltérően a munkaszerződésben nem állapodtatok meg a céggel.
- Felmondásra ugyanaz vonatkozik, mint a próbaidő alattinál, csak itt van már felmondási idő, ami a felmondás közlését követő napon indul el.
- A felmondási időt semmi nem szakítja meg, és nem is hosszabbítja meg. A meghatározott idő elteltével letelik, és annak utolsó napja lesz a munkaviszonyod utolsó napja is.
- A felmondási időt le kell tölteni, ha a munkáltató arra tart igényt. Nem köteles felmenteni alatta a munkavégzés alól sem, de megteheti, ha akarja. A felmondási időt le kell tölteni, ami nem feltétlenül munkavégzést jelent. Lehetsz alatta szabadságon, fizetés nélküli szabadságon, valamint keresőképtelen állományban is.
- A felmondás indoklása szintén nem kötelező!
- Iratok, bér kifizetésére ugyanazok vonatkoznak, mint az előző esetben.
- Felmondási idő akkor is van, ha azt a munkaszerződés nem tartalmazza. Ilyenkor az MT szabályai a mérvadóak, ha kollektív szerződés nincs a cégnél, ami az MT-től eltérő szabályozást is tartalmazhat.
"Nem lesz gáz, ha egyszerűen csak szólok, hogy haló ennyi volt?"
Csak jelzem: Az MT szerint az írásba foglalt megállapodást (a munkaszerződés is az) írásban lehet módosítani, megszüntetni. Mivel - biztosan - van írott munkaszerződésed, ezért a felmondásodat is ajánlott írásban közölnöd, a későbbi jogviták kizárása érdekében.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!