Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért érzik...

Az ellenzékiek miért érzik úgy, hogy értelmesebb döntés volt az ellenzékre szavazni, és miért nézik le a Fidesz-szavazókat az ő döntésük miatt?

Figyelt kérdés

Egyik oldalról ott a Fidesz. Tőlük tudjuk mire számíthatunk. Sokan jól jártak, nőtt az életszínvonal, lett több munkahely, reálbérek is nőttek valamelyest, kiszámíthatóak.


Másik oldalról ott vannak:

MSZP: Ők már kormányoztak 8 évig, leszerepeltek.

DK: MSZP utódpártja az elkúrós ex-miniszterlenökkel, leszerepeltek.

Jobbik: Elvtelen, 0 párt. Gyakorlatilag megsemmisült. Aki ellen létrejöttek, azokkal szövetkeztek.

Momentum: Komolytalan ficsúrokból áll.

LMP: Létezik még?

Mi Hazánk: szélsőjobboldaliak.


Ezeket én nem látom jobb döntésnek, sőt, rosszabbnak.


Ezek fényében miért nézik le az ellenzékiek azokat, akik a Fidesz mellett döntöttek?



2023. máj. 7. 18:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
38%
Egy csomó kérdésben egyetértek azokkal, akik le akarják váltani a Fideszt, de azokkal semmiképpen nem értek egyet, akik erre az ellenzékre akarják leváltani.
2023. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
27%

#10

"Én relatív jól élek és röhögök azon,ahogy a csóró fidesz szavazókat is megszopatja a kormány."


Na ez a ti baloldaliságotok.Én legalább őszintén leszarom a szegényeket, te meg úgy csinálsz mintha érdekelnének egy percig is.Ezt utálom bennetek baloldaliakban, ezt a képmutató hozzáállást.

2023. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
En nem szidom se a kormánypártiakat sem az ellenzékieket, nyilván csak jót akar mindkét tábor , csak másképp és mással, kulturáltan kellene ezt megvitatni.
2023. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Fidesz: elvtelen. Az 1994-es liberálisként elszenvedett vereség után azért fordult a pártvezér a jobboldal felé, mert az egy kiaknázatlan terület volt. Jobboldalon ellenállás nélkül lehetett növekedni. Könnyen át tudta venni a gyenge jobboldal szerepét. Ezzel a tervével elő is állt Soros magyar szervezeténél, Vásárhelyi előtt, aki elküldte támogatás nélkül.

98-ra talált más segítséget. 2010 után azért került ennyire szélre, mert közben megjelent az erősödő szélsőjobb a politikai palettán és nem volt mese, az ő szerepüket is át kellett venni. Most megérkeztek a jobboldal legszéléhez, de onnan az EU pénzekért cserébe szívesen visszafordulnak és buzgón igyekeznek teljesíteni azok elvárásait, akik ellen nemrég még plakátokon, a médiában kampányoltak.

Most már a többi ország jobboldali pártjai is látják, hogy egy elvtelen, pénzközpontú, hatalommániás párt.

2023. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A jelenlegi rendszer szisztematikusan kezdte tönkretenni a jövő generációját. Egyentankönyvekkel, tanárok lenézésével, iskolatípusok átnevezésével, átjárási lehetőségek csorbításával, felsőoktatás alapítványozásával, stb.


A korábbi kormányoknál nagyságrendekkel több bevételi forrással dolgozhatott (uniós pénzek), ezeket eltapsolta.


Mindent a hatalom megtartásának rendel alá, emiatt nincs digitális rádiónk, emiatt hallok határ mentén millió külföldi rádióadó mellett csak néhány magyart, az is sajátjuk... emiatt vásárolták meg az összes helyi újságot, tettek tönkre internetes médiumokat, és emiatt vásárolták meg a TV2 csoportot, mindegyikbe a saját mondandójukat kell harsogni.


Újabban a Digi és Vodafone is beállt a sorba.


Lényegében az embereket hülyének nézik, a jövő generációját butítani próbálják, az idős generációt a régi médiumokon keresztül manipulálni, az újabb generációt a modern médiumokon keresztül manipulálni.


Eközben minden negatívumot, amit az elmúlt kormányok alkalmaztak, csúcsra járatták, megy a korrupció nem titkoltan, a közpénz "elveszti közpénz jellegét", és próbálják nehezíteni a szabad választásokat is (feltételek támasztása).


Gyakorlatilag, akik rájuk szavaznak, azok egy jó része megvezetett ember, másik része a saját boldogulásának zálogát látja benne (benne van a "kiválasztottak között"), vagy éppen munkát nem kap, segélyt vonnak el, ha nem bólogat.


Gyakorlatilag, akik őket akarják, az ország jövője ellen dolgoznak (bezárkózunk).

Lehet, hogy az ellenzék sem lett volna ideális választás, de a jelenlegi rendszer nagyon elpofátlanodott, azt hiszik, mindent lehet - és szankcionálnak.


Meg kellene szüntetni az emberek butítását, helyre kellene tenni az országot - ez a Fidesszel nem megy, ők nem ezt akarják.


Ők a HATALMAT akarják, és ehhez "mi" asszisztálunk.

Nem egyszerű az ébredés, most sem lesz az.

2023. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a levezetésed jó, de csak részben, kezdeném az ellenzékkel, amit leírtál pártonként kb minden mondatoddal egyetértek, Jobbik, MSZP, LMP, Párbeszéd Önerőből képtelenek bejutni bárhova is, így több szót nem is ejtenék róluk.


Momentum, erről kicsit többet írnék, mert Momentumos voltam.. volt potenciál bennük, viszont sajnos az MSZP-DK politikusaitól tanultak bele a politikába és tele lett a párt megélhetési politikusokkal, pl. Hajnal Miklós. Én Momentumos voltam 17-től 22 januárjáig, baromi sok gyűlésen voltam, főleg a VIII. és a XIII. kerületben, majdnem beléptem a pártba is, de szerencsére végül nem, a 2021-es előválasztásig nagyon Momentumos voltam, mondhatni igazi pártbirka... akkor kezdtem el kiábrándulni belőlük, amikor Budapesten a 2019-es önkori választáson nyert jelöltek sorra jelentették be, hogy indulni akarnak a 21-es OGY előválasztáson, ekkor sok kerületben "balhék" és "viták" voltak, hozzáteszem jogosan, hogy a 2019-es önkori választáson jó pár CSAK helyben politizálni szándékozó momentumost kitúrtak és leszavaztak, hogy olyan mai OGY képviselők jussanak be az önkormányzatokba, akik egyáltalán nem akartak helyben politizálni csak ugródeszkaként tekintettek 2019-re, tehát voltak jó páran, akik szóvá tették, hogy miért olyan momentumosokat szavaztak meg az önkori választáskor, akik egyáltalán nem is akartak helyben politizálni, azokkal szemben, akik tényleg csak helyben politizáltak volna, és őket ellehetetlenítették mert leszavazták... erre van ellenpéldaként a VI. kerületből Soproni Tamás, aki az egyik gyűlésen kijelentette, hogy nem szándékozik a 22-es választáson elindulni, mert arculcsapás lenne a kerületiekkel szemben és azokkal a momentumosokkal szemben, akik fél éven át harcoltak vele a kerületben, full jogos. Másik nagy arculcsapás a párt felől és egyben nálam a kiábrándulást is okozta, a 2021-es előválasztás utáni lista állítás volt, a Momentum volt egyedüli párt az összes ellenzéki párt között, akik 20-ból 18 listás helyett az előválasztáson leszavazott politikusokkal töltötték fel...tehát az előválasztásnak semmi értelme nem volt, mert a "nép" által leszavazott politikusokat benyomták a listán...itt a kerületi Momentumos gyűléseken pontosabban, amiken én részt vettem, a VIII. IX és a XIII. többen is szóvá tették, hogy miért nem új momentumos politikusokat raktak fel a listára, akik nem szerepeltek az előválasztáson, erre az volt a válasz, hogy olyanok kellenek a Parlamentbe, akik már "be vannak járatva". Na ezek után voltam még 3-4 kerületi gyűlésen, látványosan megfogyatkoztak a résztvevők, és január végén már én is teljesen kiábrándultam és többet már nem vettem rész Momentumos gyűlésen azóta sem.


DK, a DK az új MSZP, a név, a logó, a szín, a szlogen változott a tartalom maradt, azaz ugyan azok a politikusok ülnek ott, akik az MSZP-ben, aki a DK-ra szavaz kvázi az MSZP-re szavaz.


Fidesz, azt aláírom, hogy van egy bizonyos réteg, akiknek anyagilag jó a Fidesz kormány, nekik van is érv, hogy rájuk szavaznak, de az ország nem járt jobban, nem mutogatok ASusztriára mert már felesleges, nézd meg a V4-ek országát, leszakadtunk tőlük...leszakadtunk, átlagfizetésben, életszínvonalban, reálbérekben, mezőgazdasági fejlesztésekben, iparban...Románia szintjén állunk jelenleg, Románia 2017-óta hatalmasat fejlődött főleg a reálbérekben, minimálbérekben átlagbérekben, akkorát, hogy felzárkóztak hozzánk, és ha így haladnak, mi meg sehogy sem haladunk, akkor Bulgária után mi leszünk a 2. legszegényebb ország, már ha már most nem azok vagyunk... 12 év alatt a Fidesz nem tudta felzárkóztatni a leszakadó megyéket, rohamtempóban néptelenednek el a legszegényebb megyéink, BAZ, Tolna, Baranya, Békés...stb semmit nem tesz ellene a kormány, eljönnek onnan az emberek, mert képtelenség megélni ott, ide költöznek Budapestre vagy környékére, vagy Nyugati országrészbe vagy lelépnek az országból. Orvosaink tömegével lépnek le, 12 év... nem volt elég idő ezt megoldani? Mennyi kell még? 2010 óta a várólisták mennyivel nőttek? várnak az emberek hónapokat vagy éveket, várakozás közben meg meghalnak, de közben sírunk hogy fogy a magyar...ki a hibás ezért? hát nem a 12 éve regnáló kormány? ez nem az ő feladatuk megoldani? vagy kié? Gyerekeinket ki fogja tanítnai, ha nem lesz végül tanár? a portás meg a takarító ? egyes iskolákban nem tanítás folyik, hanem megőrzés...bemegy a portás és vigyáz a gyerekekre mert nincs tanár, a Krétában meg a rendszerben meg az van, hogy a Matematika leadva...Rendőrök, sorra szerelnek le, mert a pénz semmire nem elég 2023-ban, 12 év alatt nem sikerült megoldani egy tisztességes bértáblát nekik? Vagy a mentősöknek? közben meg sírunk, hogy 5 perc helyett 25 perc múlva ért ki a mentő vagy a rendőr a gondhoz? Ezeknek az állapotokért ki a hibás? a Gyurcsány ?

2023. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%

"Nőtt az életszínvonal."

Attól függ kinek és hol? Egy fideszes havernak/rokonnak biztosan nőtt, az tuti. Ehhez képest menj le falura, a falvak többségében ma ugyanaz a szinvonal, mint a '80-as, '90-es években. Kisvárosban lakok Baranya megyében, nálunk s

2023. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A Fidesz nem tud kommunikálni. Az nem kommunikáció, hogy az van amit én mondok. Az nácizmus. A Fidesz egyáltalán nem tud kormányozni, ezt a mostani gyerekverések is világosan mutatták. Ha ennél rosszabb lesz, a Fidesznek akkor is mennie kell, bár nem valószínű mert ennél (a fajirtásnál) nincs lejjebb.
2023. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#1

„Ezek nem épp csökkennek? :D”

Az utóbbi évben valóban, de ez nem zárja ki azt az állítást, hogy az elmúlt 13 év távlatában növekedtek.


#3

„Jelentősen csökkent az életszínvonal.Rosszabbul élünk mint bármikor.”

Ezeket a kijelentéseket alá tudnád támasztani valamivel?

A cikked annyit mond ki, hogy csökkentek a reálbérek, az elmúlt 1 évhez képest, de attól még 2010-hez képest lehet jelentősen jobb.


#8

„Kapásból ledegradálod az összes ellenzéki pártot, és nem érted, hogy mitől néznek le amiért minden hazug maszlagot megeszel a tolvaj fidesznek?”

Miért problémázol azon, hogy ledegradálom az ellenzéki pártokat? Te folyamatosan ledegradálod a Fideszt. Most akkor csak a Fideszt lehet ledegradálni, aki az ellenzéki pártokkal teszi azt azokat joggal lehet hülyének nézni?

Miféle hazug maszlagra gondolsz?


#10

„Ugyanakkor van az a társadalmi szolidaritás nevű dolog, ami alapján örülnék annak ha eljönne végre egy általános jólét, hogy végre a lakosság fele felemelkedésnek induljon süllyedés helyett.”

A lakosság életszínvonala általában véve emelkedett az elmúlt 12 évben. Nyilván nem mindenkié volt akinek romlott, de a többségé javult.

Te egyébként az általános jólét eljövetelét melyik párttól várod, és hogyan képzeled?


#17

„nézd meg a V4-ek országát, leszakadtunk tőlük...leszakadtunk, átlagfizetésben, életszínvonalban, reálbérekben, mezőgazdasági fejlesztésekben, iparban...„

Ezeket a kijelentéseket mire alapozod? Mi volt a 2010-es állapot a V4-ek országaiban (pl.: fizetés terén) és jelenleg mi? Sokan Szlovákiára mutogatnak, de Szlovákiában a bérek és az életszínvonal éppenséggel már 2010-ben meghaladta a miénket. Csehországról ne is bezséljünk.


„Orvosaink tömegével lépnek le, 12 év... nem volt elég idő ezt megoldani? Mennyi kell még?”

Az orvosainkból több van, mint 2010-ben. 2010 környékén valami 33 ezer körüli, most 40 ezer fölött. Az orvosi bért egyébként hatalmas mértékben fejlesztették.


„2010 óta a várólisták mennyivel nőttek? „

Na, erre én is kíváncsi vagyok! Sokan hangoztatják, hogy milyen hosszúak most a várólisták. Na de milyen hosszúak voltak korábban? Lehet hogy most sem jó, de lehet, hogy a jelenlegi is jobb, mint korábban.


„Rendőrök, sorra szerelnek le, mert a pénz semmire nem elég 2023-ban, 12 év alatt nem sikerült megoldani egy tisztességes bértáblát nekik?”

A rendőrök fizetése is most lett jelentősen növelve. Egy másik kérdés alatt egy kormányellenesnek pont ezzel volt problémája egyébként, hogy miért növelik, biztos rendőrállamot akar a Fidesz. :D


#19

„Ha ennél rosszabb lesz, a Fidesznek akkor is mennie kell, bár nem valószínű mert ennél (a fajirtásnál) nincs lejjebb.”

Aszongya FAJIRTÁS. 🤣

2023. máj. 7. 19:34
 20/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem igazán van olyan nézet, ideológia, amit Orbán rendszerváltás óta ne képviselt volna, volt már liberális, demokrata, polgári, stb...

Ezek után nem kicsit vicces, vagy inkább gáz, hogy egy fideszes mondja másra, hogy elvtelen. Meg "lipsiznek". Tiszta szégyen!

2023. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!