Mi a probléma szerintetek a magyar oktatásal ellenzékiek? Apro problémák miatt érdemes folyamatosan lazongani?
A te pereputtyod is hülye marad, nem csak az ellenzékieké, ha sz.r oktatást kapnak, vagy éppen semmilyet.
Nehéz ezt megérteni?
Központilag vezérelt ahol a tankönyvveket nem lehet szabadon választani, mert nincs, és bizonyos vélemények szerint kell oktatni a gyerekeket.
A feltételek siralmasak, több helyen kell a szülőknek beküldeni gyerekekkel kiegészítő dolgokat és pénzt adni ezekre. Pl. kréta wc papír stb.
Nem engedik a tanárokat tüntetni ezek miatt és polgári engedetlenséget is elnyomja az Orbán rezsim. Kirúgja a tiltakozó tanárokat megfélemlíti a még dolgozókat. A légkör borzasztó.
És most meg a státusz törvénnyel akarja végleg törvényileg megregulázni az oktatást valamiféle 1900-as évek előtti ismeretanyagra és poroszos nevelésre szoktatva a gyerekeket tanárokat.
És igen kevés pénzt is keresnek ahhoz képest hogy társadalmilag ez a réteg felel a jövő generáció és a magyarság sikerességéért.
Kormánynak ez miért nem fontos?
5# szóval a fő probléma a poroszos nevelés szerintetek?
Miért ez a statusz törvény nem egy pontozási rendszer amivel a tanárokat lehet értékelni és ez alapján kapnak fizut ?
Nyilván a pontozas szempontok konzervatív alapokon nyugszanak
De vegulis valahogy értékelni kell a tanárokat mert közöttük is vannak jó és rossz tanárok.ne kapjon mindenki ugyan annyit mert az nem ösztönöz a jó munkára
1) Tanároknak a fizetése nem versenyképes.
- kevés tanár
- tanárok minősége is kifogásolható, mert pl. egy rosszul tanító embert sem rúgnak ki, mert nem lesz másik. Rossz, de legalább van!
2) Lexikális tudásra épül.
- kritikus vélemények hiánya
- csapatmunka hiány
- kreativitás hiány
- olyan ismeretek, mint állampolgársági, gazdasági, önvédelmi vagy közlekedési abszolút nincs is a tantervben
3) Túl terheltség...
- embertelen mennyiségű adatot kell tudni egy diáknak
- tanárok részéről adminisztrációs feladatok, melyek a valós munkától veszi el az időt
És ez nem apró problémák! Most ott tartunk, hogy 10 év és nem lesz tanár, mert a pályán dolgozó tanárok nyugdíjas lesz, és egyetemre sem jelentkeznek annyian, ergo nyugdíjas fog tanítani, vagy mint most gyermekmegőrző lesz csak az iskola.
Az egyik legnagyobb probléma a tanári szakma társadalmi presztizsének ledegradálása. Régen ha valaki tanár volt, akkor előre köszöntek neki az utcán, mindenki tisztelte őket. Manapság, ha meghallod, hogy valaki tanár, akkor mindenki arra gondol, hogy mekkora egy balek. És akkor még finom voltam, van, aki más jelzőkkel is illeti őket.
Ezek után nincs a mostani fiatalok közül senki, aki tanári pályán tanulna tovább, így egyáltalán nincs utánpótlás.
A tankönyv miatti rinyálást egyébként álproblémának tartom. A mi időnkben még nem volt ingyen tankönyv, így minden iskola a lehető legolcsóbb könyveket választotta, hogy ne terhelje vele a szülőket. Némelyik teljesen használhatatlan volt. Most azért ennél jobb minőségű könyvek vannak, és ha a tanárnak nem tetszik a tankönyv tartalma, hát kezelje kritikával.
A tanterv valóban kötött, és sok is a tananyag, nem ártana haladni a korral, ebben még van mit fejlődni.
A fizetésük nem valami fényes, az igaz. Ezzel is úgy érzem, hogy a Fidesz egy öngólt rúgott. Ugyanis tele van vele a net, hogy Magyarországon az átlagkereset bruttó 800.000 Ft. Ezek után a tanár kap bruttó 396.000 ft-ot, és persze, hogy ki van akadva. De én akiket ismerek diplomával, beosztottként nagyon ritkán kapnak bruttó 500.000-nál többet, szóval nem tudom ki keres bruttó 800.000-at. (Tudom, mindjárt jönnek a programozók a 4 millás fizetésükkel, de hát na. Maradjunk a realitás talaján.)
Kellene nekik a fizetésemelés, nem mondom hogy nem, de a hazug propaganda helyett nem ártana valós adatokat közölni a statisztikában.
Akinek nincs gyereke, főleg nem problémás gyereke az nem tudja ezt, de egyre több a sajátos nevelési igényű gyerek. Kb. a gyerekek harmada. Hatalmas gond őket beintegrálni a közoktatásba, és ezzel egyáltalán nincs foglalkozva. Egy átlag pedagógus nem tudja, hogy hogyan kéne kezelni ezeket a gyereket. Kellene segítő személyzet, pedagógiai asszisztens, gyógypedagógus, de az nincs. Speciális iskola nincs, így beteszik pl. az autistát a normál iskolába, aztán oldja meg a tanár. Nagyon nagy feszültségek vannak emiatt is, mert nem tudják megoldani, mutogatnak a szülőkre, akik szintén nem tudják megoldani, mert a közoktatás állami feladat. Nincs olyan osztály, ahol ne jönne ez elő, mindenhol van már problémás gyerek.
És a fő probléma, hogy nem ülnek le velük tárgyalni. A tanárok szólnak, hogy gond van, erre a nyakukba akarnak varrni egy bosszútörvényt. Ez elhiszem, hogy mindenkinél kivágta a biztosítékot.
Egyébként könyvet lehetne arról írni, hogy mi a probléma a közoktatással, én csak párat említettem.
Milyen oktatási területen dolgoztál amely alapján magabiztosan ki tudod jelenteni, hogy csak apró problémák vannak? Én imádtam tanítani, jó is voltam benne, de nem hagyták. Olvastunk a gyerekek igényei szerint, aztán jöttek a pártközponti tankönyvek Nyírővel meg Wass Alberttel, meg a kerettanterv, ami elvett minden tanári autonómiát. Megtanítottam nagyjából 500 embert angolul, aztán leépítették a nyelvórai keretemet, mert kellett helyette napi tesi meg hittan, függetlenül attól, hogy az előbbire sem eszköz, sem hely nem állt rendelkezésre.
Azzal a tudással és képességekkel, amellyel nettó 187 ezer forintért tanítottam, most 995k a nettóm, kevesebb munkával, valós autonómiával és politikai színezet nélkül. Csak hát szívesebben lennék a pályán, de abból éhendöglök.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!