Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy a fővárosi...

Hogy lehet az, hogy a fővárosiak többsége elégedett Karácsonnyal?

Figyelt kérdés

[link]


Hagyják magukat megvezetni, becsapni?


2023. ápr. 27. 16:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem úgy, hogy kevésbé agymosottak, több információhoz jutnak hozzá, akár idegen nyelveken is (több nyelvet beszélnek), sok a magasan képzett ember, az egyetemi tanár és hallgató, rengeteg a tanár diák, kutató, orvos, Pesten él az értelmiség legnagyobb része (meg a Magyar Tudományos Akadémia tagjainak 85%-a), jobb az oktatás minősége, szabadabb az információáramlás, plurálisabb a médiatér és a közbeszéd, nyitottabb, szabadabb és értelmesebb gondolkodásúak a polgárok.


Budapesten még eljut az emberekhez a demokratikus politikai erők programja és mondanivalója, filozófiája és erkölcsi értékrendje is, a propaganda mellett.


Lényegében szinte kizárólag a Budapestiek azok, akik valóban VÁLASZTANAK egy választáskor, és tudják is, milyen alternatívák közül.


Egy budapestihez természetesen eljut a rezsim propagandája is (az mindenkihez eljut) - de eljutnak a demokratikus politikai erők üzeneteis is még. Egy világvárosban sokkal nehezebb elszigetelni az embereket mint vidéken.


Ehhez hozzáadódnak Budapest legnemesebb hagyományai: minden időben Budapest mentette meg Magyarország becsületét, amikor fellázadt az elnyomás és a diktatúrák ellen!


Budapest csinálta meg az 1848-as forradalmat, Budapest lázadt fel a megszállók ellen 1956-ban is. Budapest áll ellen ma is a visszataszító illiberális rezsimnek.


Röviden tehát azért, mert Budapest Magyarország élő lelkiismerete és szellemi központja, évszázadok óta.

2023. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
14%
az igen 11es , ma is túlzásba vitted a fingod szaglászását
2023. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Én fővárosi vagyok. Biztosan hülye és nem látok a szememtől ill. jobban hiszek a saját szememnek, mint a kormánypropagandának. Köpönyegforgató Tarlós alatt is voltak problémák, sőt... Egyébként sem őrajtuk múlnak a részletek. Az állítólagosan felújított M3 metró kocsikon látszik, hogy felújítottak. Emlékszem, hogy az 59-es villamos pályafelújítása sem sikerült Tarlós mérnök Úr alatt rendben, rövid idő után újra kellett csinálni, a Széll Kálmán téren kihaltak az újonnan ültetett fák, nyilván nem bírták Tarlós nyögdécselését. Szemét ugyanennyi volt, de erről a kerületi polgármesterek is tehetnek.
2023. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
29%
Nekem az a bajom vele mint az elődjével is. Az emígy is szar közlekedési helyzeten mindkettő csak rontott. Egyszerűen nem lehet nyugodtan közlekedni a város útjain mert állandóan dugó van. meg a fszért kell ezt meg azt a hidet lezárni a kibszott futóversenyeket miértnem lehet a parkban stb tartani?
2023. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%
#14 fogadjunk nem Budapesten élsz...
2023. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, te budapesti vagy?
2023. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
31%

#14 fogadjunk nem Budapesten élsz...


Miért egy Budapestinek szerinted nem ugyan olyan gond ez?

2023. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
66%

#17

A budapestieknek nem futóverseny a gond (vagy a Pápa látogatás...) vagy hogy a Lánchíd le van zárva (régóta alkalmatlan autós közlekedésre). Nekik a qurva sok autóval van problémájuk, ami beömlik a városba. Ezzel kezdeni kell valamit, nem bír el ennyi kocsit a főváros.

2023. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, te budapesti vagy, vagy csak közmédia-fogyasztó?
2023. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Itt élek a fővárosban, látom amit látok. Azért tettem fel a kérdést, mert nem értem ezt az egészet. Nem tudtam, hogy a teljesítmény nélküliség is tetszik az embereknek. Itt pedig ez van.
2023. ápr. 27. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!