Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem ellenőrzik vagy...

Miért nem ellenőrzik vagy szankcionálják jobban a drogot fogyasztókat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok baj van a drogosokkal. Nem, nem szólni kell az agyát szétdrogozott emberi nullának, hanem szankcionálni.
2023. ápr. 20. 08:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
@14 miert kellene felesleges eroforrasokat pazarolni arra, hogy drog(ok)kal eloket tonkretegyunk? Ha ok akarjak, akkor majd tonkreteszik sajat magukat aprankent, nem szukseges ahhoz kulon asszisztalni is.
2023. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Még ezt is elvennéd a szegény magyaroktól? Nézd meg a németeket!

A hanyatló nyugatod a fű legalizálásán munkálkodik.

2023. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
nekem nem rég hunyt el egy rokonom ment haza fele majd szemből bele hajtott 150-el egy 27 év körüli drogot fogyasztó nő. és pont ő élte túl :C
2023. ápr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Itt vannak azért érdekes adatok. Kiderül belőle, hogy azért a balesetet okozók kb. 85-90 %-a józan.

Arról pedig csupán sejtések vannak, hogy az ország lakosságának hány százaléka él amúgy ilyen szerekkel.


Vannak hülyék azok közt is, akik "józan" életvitelt folytatnak.


Nem védeni próbálom a drogosokat, de azt nem lehet rámondani mindenkire, aki egészséges, drogmentes életet él, hogy nem csinál hülyeséget. Példának hozhatnék kismillió esetet, ahol köztiszteletben álló személyekre mondták, hogy " hát sosem néztük volna ki belőle, hogy ilyen szörnyűséget csinál"


Ember a drogos is, csupán bebörtönözte magát a függőségbe.


De Kérdező, ezen az alapon a házasságtöréseket, megcsalásokat is be kellene szüntetni, hiszen hány ártatlan kisgyermek halt meg ennek következtében. Mikor valaki kiírtja az egész családját, aztán magával is végez, mert a párja félre.urt? Azt is szüntessük be pár barom miatt.


Sőt szüntessük be az iskolákat is! Hiszen hány iskolás öli meg magát, mert a társai zaklatják.


Meg jöttök itt az autós balesetekkel a drogosok kapcsán, de az autók beszüntetése megoldaná a problémát.


Emberek! Mit akartok? Amíg az alkoholt nem veszik egy kalap alá az egyéb drogokkal, addig nincs miről beszélni. Mert egy részeg emberen állítólag jókat lehet röhögni, de ha a családodban van egy alkoholista, akkor már nem olyan vicces a dolog, nem igaz?


A drog börtön. Abbol nehéz kikecmeregni. De nem lehetetlen. Viszont mindegy hányszor zárod be a drogost, hányszor hívod rá a zsarukat, hány rehabra küldöd el, amig ő nem érzi azt, hogy ez neki elviselhetetlen probléma, addig nem fog változni. Kijön a pszichiátriáról, börtönből, rehabról és ugyanott folytatja rövid időn belül, ahol abbahagyta.


Nincs mit tenni. Súlyosbító körűlmény ha az ember ittasan vagy betépve okoz balesetet. De üldözni őket, főleg azt, amelyik otthon a négy fal között beszív és elflesselget egy filmen, mert őt az szórakoztatja, szerintem nem okés.


Ha én lennék itt a vezér, azt mondanám, hogy igyon, szívjon be a 18 év feletti, ahogy jól esik. Had lássák a gyerekek, hogy hova juttatja az embert a kábítószerhasználat. De eltüntetni az intő példákat a gyerekek szeme elől szerintem rombolóbb hatású.


Ez van srácok. A drog börtön, ahonnan nehéz megszökni. Nehéz, de kis szerencsével és Isteni segítséggel lehetséges. Tudom, mert én is így szöktem meg. És nem igaz, hogy alacsony a drogosok EQ-ja. Sem az IQ-ja.

Együttérzők is vannak köztük és kegyetlen parasztok is, mint az egészségesek közt.

2023. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#24 : Mondtam én, hogy csokos babák kellenek? Nyilván a gyerekvállalás előtt kellene ellenőrizni a szülőket. Persze ehhez nem a család vagy a lelencház kellene, hogy legyen a két lehetséges opció.
2023. ápr. 25. 18:04
 26/26 anonim ***** válasza:

24-es vagyok. Megjártam a drogrehabot, jártam Narcotics Anonymus gyűlésekre és Anonim alkoholisták gyűlésekre is. Ismerhettem meg szerencsejáték függőket, szexfüggőket. De ezek csak cimkéi amúgy egy betegségre. Tudod, az a vicces, hogy nem lehet azt mondani, hogy minden alkoholista kőműves lett volna. Nem. Azt sem lehet mondani, hogy minden drogos árva lenne.

Nincs benne rendszer. Tanár, Katonaügyész, vállalkozó, zenész, fuvaros, pék, szakács, újságíró, orvost, sőt pszichológust is ismerhettem meg, akik amúgy egész jól eléldegéltek amellett, hogy drog, alkohol vagy egyéb függőségben szenvedtek. Családos, egyedülálló, férfi, nő. Ez nem válogat.


Hónapokig hallgattam, hogy kinek milyen életút adatott meg. Volt köztük, aki megjárta a börtönt, de olyan is, aki épp oda készült, mert igen, pont egy sör után ült kocsiba. Ha nem ivott volna, vétlenként hozták volna ki a srácot, de mivel ivott be kellett vonulnia. Az a legérdekesebb, hogy mind közül pont az az ember volt a legérettebben gondolkodó és legbarátságosabb, amelyikre a börtön várt. Aztán csak egy sört ivott meg.

Persze ez nyilván nem vigasztalja a halálra gázolt ember gyermekét, de ez van.


Persze, voltak köztük, akik visszaestek, voltak, akik már évtizedek óta józanok. Ellenőrizheted a szülőt gyerekvállalás előtt, de elárulom, az sem garancia. Betilthatod az alkoholt, de akkor is leszek piások és szeszcsempészet, ezt láthattuk Amerika történelmében Al Capone idejében.

Azt is láthattuk, hogy a halálbüntetés és a bebörtönzés sem elegendő elrettentő erő a drogprobléma leküzdésére.


Ennél többet nem tehet szerintem a rendőrség sem. Mert ha minden drogost egyből lecsuknának, hamar megtelnének a börtönök. Ha megtelnek a börtönök, akkor hova rakod a pedofilokat, rablókat, gyilkosokat, erőszaktevőket? építesz még börtönöket, újabb adómilliárdokból és fizeted a személyzetet, eteted őket?


Pont, hogy enyhíteni kellene ezen. A németek látják ezt, az amerikaiak látják ezt. A hollandok is látják és még jó néhány ország van, ahol látják, hogy például egy füvet, kendert érdemes legalizálni.


Nincs mit tenni ezzel. Okoznak kalamajkákat a drogosok, főleg, ha elfogy a cucc és kell rá a pénz. De a legtöbben munkát vállalnak és legális munkát.

Mondjuk volt szerencsém egy javítóintézetben is dolgozni és tény és való, hogy 10-ből 9 fiatalkorú fogvatartott drogfüggő volt. Tény és való, hogy a fogvatartott fiatalkorúakból 10-ből 3 biztosan talált babaként kezdte, már csak a nevük alapján is ezt állapítottam meg.


Abba pedig bele sem kezdek, hogy a fogvatartottaknak milyen volt az etnikai hovatartozása, de elárulom, volt köztük német is nem csak cigány.


Ezek pedig mind tapasztalataim, amiket megosztottam. De volt, hogy engem is előállítottak, mert a párom rám hívta a zsarukat, hátha attól észbe kapok. Nem kaptam észbe tőle. Sem csókos baba nem vagyok, szüleim nem narkóztak soha. Viszont érdekes látvány volt, hogy aznap egy öregasszonyt is bevittek, a tőle lefoglalt méteres kenderrel együtt.


Belülről volt szerencsém látni ezeket a dolgokat. Meg ifjúkori tapasztalatom az, hogy a gazdag pénzes jóravaló, sőt köztiszteletben álló szülők gyerekeivel füveztem és jártuk a környéket a drogért.


Nem működik sem az elrettentés, sem a büntetés, sem a drogprevenció. Ami működik, az a személyes mélypont, a gödör legalja, a törés az ember életében. Mert csak az a pont van, amikor változtat a narkós az életvitelén. Vagy nem. Fel is út, le is út. Dönteni lehet.


Ja és a legfontosabb tényező: Isten. Na, neki nincs lehetetlen.

2023. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!