Ha Orbán szerint gyáva népnek nincs hazája, akkor miért várja el az ukránoktól, hogy megadják magukat?
[ma 09:48]: "A kormány elmondjatná egyszer, hogyan is képzeli el konkétan a békekötést (...)"
- Én nem vagyok a kormány szóvivője, de úgy képzelem el a békét, hogy az orosz csapatok hazatakarodnak, aztán Ukrajna és Oroszország vezetői megegyeznek a jóvátételről (ENSZ közvetítéssel, hogy az ne lehessen se értelezhetetlenül kicsi, se vállalhatatlanul nagy), aláírások, pecsétek. Béke.
Itt nemcsak arról van szó, hogy az ukránok nem akarják feladni azt a három (valójában négy - mert a ruszkik négyet annektáltak papíron!) megyéjüket, azaz országuk 20%-át!
Itt arról is szó van, hogy putyin CSAK IDŐT AKAR NYERNI a háború folytatásához, mert most nem áll éppen jól.
Pillanatnyilag azért nem akarnak az ukránok és a Nyugat fegyverszünetet, mert az csak az újabb, még átfogóbb támadásra való felkészülés lehetőségét adná meg putyinnak.
Tudjuk jól, hogy vlagyimir putyin a 2014-es tűzszünetet sem gondolta komolyan, kizárólag arra volt jó az egész, hogy felkészüljenek a 2022-es, sokkal átfogóbb, egész országra kiterjedő agresszióra.
Nagyon kérdéses, hogy ha most tűzszünetet kötnének, az nem csak arra volna jó, hogy a ruszkik rendezzék a soraikat, pótolják a lőszerhiányukat és legyártsák újra a rengeteg elvesztett harci járművüket - majd egy még átfogóbb toborzás után új lendülettel támadják meg és foglalják el egész Ukrajnát. Katonai szakértők szerint épp ezt szeretnék a ruszkik, ezért beszélnek most tűzszünetről - időt akarnak nyerni a felfejlődéshez és újbóli, mindent elsöprő támadáshoz.
Természetesen tudjuk azt is (hiszen nem is rejtik véka alá), hogy Ukrajna után Molodva Köztársaság következik, tehát ha a ruszkik elérik a moldovai határt Ukrajnában, azzal az ő sorsuk is megpecsételődött (főleg, hogy sokkal gyengébbek katonailag Ukrajnánál).
Az ilyen agyhalott fideszes kreténségek szép tündérmeséknek tűnnek, csakhogy azok is tudják, akik belbüfögik őket, hogy mind csupa-csupa álszent hazugság.
Maximum úgy lehet béke oroszország és Ukrajna között, ha a ruszkik nem tűzszünetet, hanem BÉKÉT kötnek, azt pedig ENSZ-békefenntartók garantálják a térségben, illetve elfogadják a ruszkik, hogy Ukrajna maradéka azonnal csatlakozik a NATO-hoz.
putyin ebbe nem akar belemenni, és Moldovából sem fognak kivonulni (a szakadár ruszki Transznyisztriai "Köztársaság" területéről).
vlagyimir putyin megmondta tisztán: a volt szopinyetunió visszaépítése a célja, Ukrajna egészének és Moldova egészének a ruszki befolyás alá vonásával.
#21:
Oroszország csak akkor fizetne jóvátételt, ha elvesztené a háborút és összeomlana. Talán még akkor se, mert nem volna miből. Eddig a történelemben csak gazdaságilag sikerült a USÁ-nak legyőzni a szovjeteket. Nem mondom, hogy most ez lehetetlen, de a helyzet nagyon más, mint a hidegháború végén. Az oroszoknak erős gazdasági szövetségesei vannak.
Kérdés hogy az ukrán katonák meddig tartanak ki.
#22:
Abban egyetértek, hogy Ukrajnának mindenképp NATO tagnak kell lennie, hogy a biztonsága garantálható legyen. Ha belemennek az oroszok, ha nem, előbb-utóbb ez lesz a vége. Ahogy a Vasfüggöny annak idején kettévágta Európát, úgy kell Ukrajnát valahol ketté választani. Kérdés hogy hol? Ez a realitás, nem pedig az, hogy majd az oroszok teljesen elhagyják Ukrajna területét.
#24 Ez nem ilyen egyszerű. A NATO alapokmánya szerint nem csatlakozhat olyan állam, amelyik éppen hadban áll, és olyan sem, amelyben polgárháború zajlik, vagy amelynek területén fegyveres összecsapások zajlanak - vagy szakadár állam működik.
oroszország éppen ezért hoz létre szakadár államokat azon országok területén, amelyek NATO-csatlakozását meg akarja akadályozni (általában ott élő ruszki kisebbségre hivatkozva).
Ez nem új recept: Moldova Köztársaság területén ezért hozták létre a szakadár Transznyisztriát.
A NATO csak területileg rendezett, a csatlakozás pillanatában nem hadban álló országot vehet fel - részint ezért is hozták létre a ruszkik a Donbaszban a szakadár köztársaságokat 2014-ben, majd ezért is támadták meg Ukrajnát.
oroszországnak ezek régi, bevett taktikái, Grúzia csatlakozási törekvéseit is hasonló módszerrel akadályozzák (pl. orosz-grúz háború).
Egyszerűen megtámadják azt, aki csatlakozni szeretne a NATO-hoz, majd, a válság elhúzódásának garanciájaként, létrehoznak szakadár államot a területén - ezzel kizárva a NATO-csatlakozás lehetőségét.
#25:
Egy ideig még nem lesz NATO tag Ukrajna, de NATO tagországok fegyverei már ott vannak. Majd mennek a NATO tagországok katonái is. Így hivatalosan nem lesz háború a NATO és Oroszország között. Csak bizonyos országok segítséget nyújtanak Ukrajnának. Ha vége lesz a háborúnak, akkor pedig ott maradnak.
[ma 11:31]: "Eddig a történelemben csak gazdaságilag sikerült a USÁ-nak legyőzni a szovjeteket. Nem mondom, hogy most ez lehetetlen, de a helyzet nagyon más, mint a hidegháború végén."
- Ez nem igaz, az orosz történelem a hidegháborún kívül is számos elveszített háborúval dicsekedhet, a XX. században is voltak ilyenek. A leghíresebb az I. világháború.
"Az oroszoknak erős gazdasági szövetségesei vannak."
- Kik? Kína nem szövetséges. Kína üzletel az oroszokkal, de egy rongyos jüant se fog ebbe a konfliktusba beletenni. Kína az európai piac pótlására valóban vesz nyersanyagot az oroszoktól, az egyrubeles kérdés, hogy vajon drágán vagy olcsón veszi meg Kína azt a nyersanyagot, amire az oroszoknak más piacuk nincs. Valamint Kína valóban ad el elektronikát az oroszoknak, a kétrubeles kérdés, hogy vajon drágán vagy olcsón adja Kína azt az elektronikát, amit az oroszok máshonnan nem tudnak megvenni. Itt a nagy geopolitikai kérdés nem az, hogy ha Oroszország gazdaságilag nem bírja, akkor Kína kisegíti-e (mert nem fogja, nem olyan jóságosak azok a kínaiak). Hanem hogy ha Oroszország gazdaságilag nem bírja, akkor Kína behódoltatja-e (ezt elég sokan pedzegetik: hogy Putyin olyan elszántan küzd a szuperhatalom Oroszországért, hogy még egy vazallusállam Oroszországot is kihozhat az uralkodása végére).
#28:
Azt nem tudtam, hogy az I.VH-ban Oroszország vesztes volt.
Nem az a kérdés, hogy Kína hasznot húz-e az oroszok helyzetéből, hanem hogy az oroszoknak kikkel vannak jelentős gazdasági kapcsolatai. A BRICS országok nem tekinthetőek szerintem jelentéktelen országoknak.
[ma 12:15]: "Azt nem tudtam, hogy az I.VH-ban Oroszország vesztes volt."
- Ez egy fura dolog, az antant két (Franciaország, Anglia, Oroszország és társaik) oldalról harcolt a központi hatalmak (Németország, a Monarchia és társaik) ellen, és végül a központi hatalmak veszítettek, de az oroszok előtte már kiszálltak a háborúból, a breszt-litovszki békében (1918. március 3-a) területekről mondtak le, s háborús jóvátételben állapodtak meg állapodtak meg a központi hatalmakkal. Németországban volt is némi optimizmus akkortájt, hogy végre nem kell két irányba harcolni, és így majd biztos gyorsan bedarálják a nyugati ellenségeiket. Majd írok külön a BRICS-ről is, mert ott is van egy általános félreértés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!