Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktornak honnan van...

Orbán Viktornak honnan van ilyen jó stílusa a parlamenti vitákhoz: tehetség, vagy pedig kialakult nála az évek során?

Figyelt kérdés

A kérdés nem irónia, hanem komoly.


Most legutóbb megnéztem ezt a videót, ahol Toroczkai László a végrehajtási rendszerrel kapcsolatban kérdezi újra a miniszterelnököt:


[link]


Orbán Viktor higgadtan, érhetően reagált, amibe nem igazán lehet belekötni.

Aztán előjött egy másik téma is, a fúrt kutat, amibe belevitt egy kis humort, majd a végén egy csattanós választ. :D

Még a vita vezetője is mosolygott rajta. :)


Az én véleményem az, hogy lehet Orbán Viktort kedvelni, vagy nem kedvelni, de remek politikus. Nem egyszer mosolyogtattak már meg engem is a válaszai.


2023. ápr. 12. 07:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

Orbán Viktornak tényleg ilyen jó a stílusa, és tényleg van tehetsége. Csak ebből véletlenül se következik, hogy remek politikus. És ennek a megállapításnak sincs köze ahhoz, hogy utálunk vagy szeretünk valakit, ennek a pszichológiai szakmához van kizárólagos köze.


Orbán Viktor gyermekkora magyarázza céljait. egy primitív durva apa "nevelésének" hatására létrejött egy olyan ember, akinek egyetlen célja a világ elleni harc és győzelem bármi áron. És normális körülmények között az nem megy. Azonban ha legalább lokálisan teremtünk egy abnormális rendszert, ott működik. És egy tehetséges ember tud ilyent teremteni, lásd az elmúlt 35 évet.


A probléma itt az, hogy egy (bármely) ember cselekvését a belső motivációi határozzák meg, és ebből következik, hogy mik a céljai. Ha a célok teljesülése érdekében mindent tönkre kell tenni maga körül, akkor ezt általában a nevelés által létrehozott morál fogja megakadályozni (ritkán más emberek, de itt ez nem jön szóba). Orbán célja a harc és győzelem, másra belső indíttatásból nem képes. Ha ezért egy ország urának kell lennie, hát lesz, képes rá. Ha ezért egy országot kell végzetesen tönkre tennie, hát megteszi. Mindent a cél érdekében.


Amúgy Toroczkai ellen érvelni és győzni nem nagy teljesítmény, erre a parlamentnek legalább fele képes gond nélkül. Még az elvakított fideszesek jó része is. De Orbán véletlenül sem próbálkozik mással, mert egyszer veszített, többé nem fog. Inkább elteszi láb alól, ha nincs más út (de persze van, mint látható is, egy okos embernek mindig van). Érdemes elgondolkodni, miért nem áll ki soha vitázni néhány emberrel. Esélye sincs! Egyet mondok mindössze, akit mindenki ismerhet. Gyurcsány egyszer alaposan legyőzte vitában (akkor még volt ilyen), többé nincs vitalehetőség. Ilyen egyszerű. Nem mindha Gyurcsány alternatíva lehetne, ez ettől független, és van még néhány ember, akit Orbán ismer annyira, hogy soha nem vitázna velük. Utál veszteni, legalább legalább 55 éve.

2023. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mivel egy aljas ember. Gátlástalan és sportszerűtlen.


Vona Gábor azzal tette nevetségessé; Nem én szoktam férfiak szoknyája mögé bújni.


A frakciója jóízüt nevetett, ez volt az érvelése, ez volt az utolsó mondata, és leült.


Arra utalt, amit a mocsok-médiája hazudott Vona Gáborról, hogy tarry black látogatója volt, és a sok agyhalott el is hitte.

2023. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!