Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság hogyan tud egy...

Manapság hogyan tud egy magyar fiatal saját otthonhoz jutni?

Figyelt kérdés

Ha:

-nem örököl ingatlant vagy sok pénzt

-nem tud a családja segíteni több tízmillióval

-nem vesz fel több tízmilliós hitelt 30-40 évre

-nem olyan szerencsés hogy egymillió feletti nettó fizetése van


Vagy nagyon sehogy?



2023. ápr. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
68%

39! Vagy csak nem álomvilágban él...


most így gyors végigpörgetem az ismerőseimet, akik versenyszférában dolgoznak diplomával. Nos kapásból ötből négynek nincs 450-es fizetése. Pedig mind a négy multinál dolgozik. Egyiknek épp most utasították el a nettó 350-es!!!!! fizetési kérelmét az új pozícióra, hogy ők ennyit nem akarnak adni, pedig egy közismert nagy cégről van szó, ahol már három éve dolgozik, és igen diplomával és igen felsőfokú angollal.


Akiket tudok, hogy megvan ez az összeg, azok is It meg pénzügyi szektor, vagy van másodlagos bevételük pl. lakáskiadás vagy tőzsdei kereskedés.

2023. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

41#


Az a probléma,hogy a diplomások egy része bár rendelkezik felsőfokú végzettséggel, de a kiállást, hogy eltudja magát adni, azt nem tudják elsajátítani.Hagyják magukat kihasználni, hagyják,hogy élősködjenek rajtuk a munkáltatók.

És ez az igazi lúzerság.


Vagyis, minden megvan, végzettség, nyelvtudás, de egyszerűen túl pipogya ahhoz,hogy eladja magát.Egyszerűen, nem élelmesek.



Nekem sem IT/villamosmérnök/orvos szentháromsághoz tartozik a diplomám,egyszerűen Jól tudom magam eladni, belátok a színfalak mögé és kitartó vagyok az álláskeresést, váltást illetően.

Ennek köszönhetően tornásztam fel a fizetésemet bruttó 1 millióra.

Ehhez kellett jó néhány munkahelyváltás, folyamatosan lépegettem felfele bért illetően.


A lojalitás nem érték a munkaerőpiacon, saját magadra számíthatsz csak.Kőkemény racionális gondolkodásra van szükség.

2023. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
53%

A mi baráti körünkben kB. mindenkinek megvan a 400 nettó. Aki ez alól kivétel az vagy még tanul, vagy még gyakornok. Teljes állásban, ha jó diplomája van az embernek, nyelvtudással.


Egyébként azzal sem értek egyet hogy 120-bol csak nyomorogni lehet. Egyedül lehet, de két főre 240 már nem olyan kevés. Közösen főzni mindig olcsóbb, szerintem mi ennyit költünk, ha csak valami nagy extra nem jön közbe. És úgy, hogy nekem speciális diéta miatt extrémebb alapanyagok kellenek, cserébe mindig itthon főzünk. Ebben a pénzben még szórakozás is simán benne van, persze ésszel. Szóval nem panaszkodni kell, hanem csinálni.

2023. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
69%
Hát nagyon sehogy. Az albérletet se kell szégyelni. Én inkább fizetek albérletet, minthogy tartozzak egy banknak. Nyugati országokban jóval magasabb arányban bérelnek, pedig ott sokkal jobb életkörülmények vannak, valahogy a magyarok nagyon ragaszkodnak a saját otthonhoz.
2023. ápr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
No to magántulajdon
2023. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

#44 "valahogy a magyarok nagyon ragaszkodnak a saját otthonhoz"

Ennek két roppant egyszerű oka van:

1. Az elmúlt generációk mind saját ingatlanban éltek. Még a nagy cocializmusban is kijárt mindenkinek egy Kádár-kocka vagy legalább egy panellakás. És egészen 10 évvel ezelőttig elérhető is volt a saját lakás egy fiatalnak.

2. Magyarországon - ellentétben nyugattal - nincs normális, stabil lakásbérleti piac. Idehaza egyrészt a lakás árakhoz képest iszonyat drága a bérlés, másrészt nem jellemző az a hosszú távú bérlet, ami nyugaton. Itthon aláírod a szerződést, aztán lehet, hogy egy év múlva szól a tulaj, hogy költözz, mert eladja a kéglit. Külföldön ez nem jellemző, ott tudsz hosszú távra, 5-10 évre bérelni úgy, hogy szinte a sajátodként használhatod a lakást. Idehaza egy bútort nem mozdíthatsz el, semmit fel nem újíthatsz és pl. sok szerencsét olyan albérletet találni, ahol engedik a háziállatot.

2023. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

#47 Ki hamisította ezt a statisztikát? Méghogy 168%-os drágulás? Hol? Mucsajröcsöge-alsón esetleg, mert ott még most is tudsz 5 millióért venni valami putrit.

Normális városban nem 168% volt az, hanem 400%! Amikor vettem a kéglit, 8 millió sem volt. Most ha meghirdetném 30 millióért, már holnap elvinnék. Akkor az volt a terv, hogy házra még épp nem volt elég a pénz, de 5-6 év megtakarítás után házra akartuk cserélni a lakást. De akkor 17-20 millió volt egy ház, most meg 70-80. Esélytelen, szóval itt a panelben fogunk megöregedni.

Hogy örülnék, ha csak 168% lenne a drágulás! Akkor szépen eladnám a kéglit 20 millióért és vennék egy házat 45 millióért 25 millió hitellel. De így? Nem fogok bevállalni 40 millió hitelt, nem őrültem meg!

2023. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!