Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság hogyan tud egy...

Manapság hogyan tud egy magyar fiatal saját otthonhoz jutni?

Figyelt kérdés

Ha:

-nem örököl ingatlant vagy sok pénzt

-nem tud a családja segíteni több tízmillióval

-nem vesz fel több tízmilliós hitelt 30-40 évre

-nem olyan szerencsés hogy egymillió feletti nettó fizetése van


Vagy nagyon sehogy?



2023. ápr. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
61%
29) akkor inkább megcsinálom én.de bármilyen kétbalkezes meg tudja,hacsak nem a közműre rakotes a cél.de akinek ennyi pénze van feleslegben és hajlandó is kifizetni azt nem kell sajnálni.
2023. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
61%

31#

Ez is egy nagyon jó megközelítése a kérdésnek, a szükségtelen tippmixelés stb. mellet. Amikor például egy tisztasági festéshez is szakembert kell hívni.

2023. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
33%

29! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

ezen akkorát röhögtem, öregem ha ennyit kérne csak EGY mester is itt, mindenki hülyének nevezné!

Jövő hétre is várok vízvezetékszerelőt, ha többet kérne tízezernél munkadíjra elhajtanám a fenébe, egy kb. három órás munkáról van szó amúgy. De egy elég csóró tag, aki egy szakadt 25 éves suzukival jár, szóval senki el ne higgye a milliomos vízvezetékszerelők -oké ott van Lölö, de az más- meséjét, és mielőtt valaki bedobja, hogy de biztos ott a nagy háza meg a terepjáró, hát egy francot, ismerem a fazont személyesen, nem éhezik, de ha havi nettó 400 megvan neki akkor boldog! Ennyit erről.

2023. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
93%
Nullára pontozzák a válaszaim, még akkor is ha magamból indulok ki. Elbuliztam, elszívtam, elittam, eltipmixeltem, hedonizáltam alsó hangon 10 milliót, de itt csak a politika tehet róla. Meg én is mindjárt a jóba szeretnék beköltözni, vagy legyen fedezet a munkadíjakra is, mert enyhe túlzással egy villanyégő kicserélésén kívül semmihez sem értek. Mondjuk azt aláírom, hogy az elmúlt 1-2 év odabaszott, de már 20 éve ezen kell kattogni. Apámek egy relatíve szaré húgyé megvett házzal küszködtek. Eleinte árnyékszékre jártunk. Apám csinált szinte mindent.
2023. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
21 vagyok, arra gondoltam, hogy lehet bérelni is
2023. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy szerintem diplomásként nem olyan vészes. Nálunk most többen is hasonló körülmények között vannak és többször is szóba került összejöveteleken. Van egy pár, mindkét tagja diplomás, nálunk a közgazdász sok, de van pár mérnök, informatikus is a csapatban. Mindketten megkeresnek 1-2 év tapasztalattal 450 nettót (kB. ennyi az átlag, van aki alatta, van aki felette) páronként 900 k havonta. Albérlet 160 rezsivel, megélhetés meg 240-300, nyaralással, normális kajákkal, de odafigyelve. Marad kB. havi 500, amiből 5 év alatt megvan 30 millió, ami már egy kis panel Pesten. + 10 hitellel pedig már egész pofás lakást lehet venni kicsit kijjebb. Szóval szerintem nem annyira esélytelen mint ahogy itt előadták.
2023. ápr. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
72%

36! Messze nem keresnek ennyit az átlagemberek, még diplomával sem! Továbbá havi nettó 400ból ha leveszel 160at lakhatásra azért 120 ezer forint fejenként az konkrétan nyomorgás! Nem takarékosság, nyomor az a zsíroskenyér vízzel szint, abból ha veszel egy pár cipöt akkor szinte égen halsz. Tehát minimum fejenként 200 ezer a nagyon minimum!

Továbbá feltételezed higy semmi extra?kiadás nem lesz, miért? Mert az úgy szokott lenni.

Végül...a fiatal párok esélye higy együtt maradhanak hosszú távon ilyen kevesebb mint 30%...a közös lakås projekt csak arra jó hogy szakítás után még a pénzzen is veszekedjenek.

2023. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem diplomásként nem olyan vészes."


Nézd meg a 30-as számú csöves válaszadót.

2023. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
8%

"Messze nem keresnek ennyit az átlagemberek, még diplomával sem!"


Hogyne keresnének ennyit a versenyszférában dolgozó diplomások.

Ráadásul,450 nettó nem is olyan sok pénz.


Még az olyan csöves helyen is elérhető, mint a MÁV,persze ott kicsit nyalni is kell érte.


Aki versenyszférában nem tud ennyit kapni minimum, diplomával,nyelvtudással, az lúzer, már ne haragudj.

2023. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Szakrális paraszti létberendezkedéssel.
2023. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!