Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság hogyan tud egy...

Manapság hogyan tud egy magyar fiatal saját otthonhoz jutni?

Figyelt kérdés

Ha:

-nem örököl ingatlant vagy sok pénzt

-nem tud a családja segíteni több tízmillióval

-nem vesz fel több tízmilliós hitelt 30-40 évre

-nem olyan szerencsés hogy egymillió feletti nettó fizetése van


Vagy nagyon sehogy?



2023. ápr. 7. 10:32
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
20%
Miért akar mindenki házat venni?
2023. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
86%
21) mert a híd töve nem elég komfortos.Úrizálok,tudod? Ilyen vagyok sajnos.De gondolom te jól megvagy a szabadban egész évben.
2023. ápr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
#21 Mert a szüleink generációja még meg tudta tenni és mert nincs normális albérleti piac. Van méregdrágán olyan albérlet, amit soha nem érezhetsz magadnénak, mert jóformán még a bútorokat se rendezheted át, meg nem lehet hosszútávra szerződni.
2023. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
0%
Túlzásba viszed kérdező.
2023. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%
Tegnap a lottózó meg az éjjel nappali tele volt tippmixelő fiatalokkal, hogy csak egy dolgot említsek. Ezen a vonalon is el lehetne indulni. Ha odafigyelek a kiadásaimra már házam lenne. 32 évesen vénembernek éreztem magam mikor csak a szaros egymezős lottószelvényemet adtam fel. Többek közt ott vertem el én is milliókat az évek alatt.
2023. ápr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

Általad leírt feltételekkel sehogy. Ha már a hitel játszik, akkor pár év önerő + hitel egy kisebb lakásban, utána váltás nagyobbra, stb. Esetleg egy romosabb megvétele, felújítás saját kezüleg, stb.


31 vagyok, szüleinknek sem volt könnyebb. Ketten összerakták, amit tudtak, spóroltak, stb.


Másik: Pesten pizzafutárok összeszednek 500-550 nettó havonta, ebből már lehet félretenni, nem könnyű a helyzet, de tudatos tervezéssel, kitartással, türelemmel bőven van lehetőséged. Amit meg magad is tudsz változtatni (sz*r meló, sz*r fizetés, stb.), azt meg kell lépni, csak a kezdet nehéz, mikor megléped, már felszabadulás.

2023. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
64%
Pénz nélkül sehogy. Én értem hogy nem egyszerű, de áldozatok nélkül soha nem ment. Vagy sokat kell keresni, vagy hitelt felvenni és spórolni. Olyan nincs hogy kevés fizuból majd hitel nélkül.
2023. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
Ha a 70-es évek létmódja és igényei szerint élnénk, akkor ahhoz képest a reálbér növekedés 50%-os. Nem kell tippmixelni, írjál inkább egy totószelvényt.........
2023. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
0%

Dolgozni nem opció?

Vízvezetékszerelő. 5 napos munka munkadíjban 800.000-et. Fürdő burkolás 400.000 munkadíj. Nyílászáró cserékre 1.500.000 árajánlat

2023. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

SEHOGY.


29 vagyok, nettó 260 a fizetésem tanárként. Ennek több mint a fele megy el albérletre meg rezsire, félretenni esélyem sincs. Lakáshitelt nem adnak ilyen szar fizetésre, bár az önerőt sem tudnám összegyűjteni.


Már beletörődtem, hogy életem végéig albérletben ragadtam.

2023. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!