Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégsem állunk olyan jól a...

Mégsem állunk olyan jól a munkanélküliséggel a többi országhoz képest, ha azt vesszük, hogy nálunk nem számítanak a hosszú távon munkanélküliek a statisztikába?

Figyelt kérdés

3 hónap múlva kipakolnak a statisztikából és úgy amblock a munkanélküli nyilvántartásból, holott más országokban addig számítasz munkanélkülinek ameddig valóban az vagy. Ez azért is baj, mert csak nagyon alja szalagmunkára lehet elhelyezkedni rövid időn belül, érdemi munkát találni az nálunk sokkal több legtöbbször mint 3 hónap, ennek a többszöröse is a legtöbb esetben.

Továbbá a közmunkások is ugye foglalkoztatottaknak vannak számolva, de a fizetésük a minimálbér töredéke, az nem igazi fizetés, nincs is beleszámolva az átlagfizetésbe. Minimálbér nélküli foglalkoztatott pedig nem foglalkoztatott valójában.

Szóval akkor mégsem állunk olyan jól a munkanélküliséggel mint amit a "hivatalos"=Fideszes statisztikák reprezentálnak a világ felé?


2023. ápr. 4. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem jól állunk, csak én rengeteg betöltetlen állásról tudok.
2023. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Az első mindent elmondott.

Eléggé izzadságszagú az érvelésed.

Nem is értem Európában minek van egyáltalán nyilvántartásba véve, hogy mennyi léhűtő ember van.

Csak az nem dolgozik, aki nem akar.

2023. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
#2: Vagy akit nem vesznek fel, mert nem tudja eladni magát.
2023. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

3.


Jaja, persze....😂😂😂

2023. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már régebb óta így használják Magyarországon, szándékosan torzítják az adatokat, hogy kedvezőbb képet fessenek, mint a valóság.


Azt nem értem, hogy aki nem dolgozik és nem is keres munkát, az itthon milyen jogi kategória akkor? :DDDD

2023. ápr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban sok betöltetlen állás van, de azok férfi szakmunkák: ács, bádogos, hegesztő, villanyszerelő.

Diplomás munkakörökben már rég telített a piac. Persze van 1-2 kivétel: IT, egészségügy.

2023. ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!