Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire jó manapság közigazga...

Mennyire jó manapság közigazgatásban dolgozni, kormányhivatalban, érdemes munkát váltanom?

Figyelt kérdés
Eddig magánszférában dolgozom, de elegem van már, nagyon sok a munka és kiborít, tudom közigben lehet kevesebbet kapnék, de állítólag nyugodtabb, valóban jobb munka, nehéz oda bekerülni?
2023. ápr. 1. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs létszámstop és van végzettséged, akkor szerintem simán be leheet jutni.

...és egészen biztosan kevesebbet kapnál.

2023. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én közigazgatás-szervező szakon végeztem, de nem tudtam elhelyezkedni. Protekció nélkül esélytelen bejutni, mindenhova megvan már az ember, hogy kit vesznek fel.
2023. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De egyébként nem nyugodtabb, kormányhivatalban voltam gyakorlaton. Napi 9 órát kell dolgozni 8 helyett és kínlódsz a sok felesleges, bürokratikusabb hülyeséggel. Mindenki be van fásulva, aki ott dolgozik, megkeseredettek. Jobb a versenyszféra
2023. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2. Én tudom már nagyon hiány van mindenhol vagy ez csak kamu?
2023. ápr. 1. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:
#3. Ebben sok igazság van, nagyon ki tudja égetni az embert és mivel egy ideje mindenhol arra törekednek, hogy jelentősen leszorítsák az állomány létszámát, elég sok munka jut kb. mindenkire. Sok, rövid határidős, ad hoc szarság, lehetetlen hülyeségek (pl. nézd át és korrektúrázd a 200 oldalas ömlesztett jogszabálytervezeteket, 2 órád van bármi érdemi észrevételt tenni, good luck), a rakás egyeztetés, munkacsoporti részvétel, videokonferencia, EU-s és egyéb, nemzetközi konferenciák, amiken valakinek mindig muszáj részt venni és ha te tudsz a területen a legjobban angolul, akkor persze, hogy mindig te leszel az, ráadásul legalább lehetne ezek mellett a haszontalanságok mellett dolgozni, de beszámolót kell róla írni. :D Meg amúgy minden tervezetnek az emlékeztetőjéről feljegyzést kell írni, amit meg kell köröztetni és a véleményeket be kell építeni, mindenkinek minden körbeküldött baromságára hivatalos iratot készítve vissza kell jelezni akkor is, ha nemleges válasz van. Undorító néha (vagy inkább majdnem gyakran). A stresszmentes, lébecoló közszektor legendáját a HR-esek tartják életben, akik így próbálják magukról elterelni a figyelmet és másokra mutogatni, mert gondolom épp ők azok, akik jellemzően tényleg nem csinálnak a világon semmit, lol (dolgoztam versenyszférában is, bőven volt lazulás).
2023. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nehéz meló, kevés fizetés, és utána lehetetlen visszakerülni a versenyszférába.
2023. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

#6. "és utána lehetetlen visszakerülni a versenyszférába"


Ez erőteljesen területfüggő.

2023. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

#4

Létszámstop van. Legfeljebb önkormányzatokhoz vesznek fel új embereket. Kormányhivatalba csak akkor, ha üresedés van pl valaki nyugdíjba megy

2023. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs létszámstop, mennek a hirdetések a közszféra hirdetőoldalán.
2023. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Bármit is gondoltál eddig erről - kérdező, - érdemes szem előtt tartani, hogy a politikai vonal általában szezonális!

Ez azt jelenti, hogy ha kellően stabil egy hatalom, akkor is csak a választási ciklus ideje az, ami viszonylag stabilnak tekinthető (munka szempontjából is), - nem véletlen, hogy a rendelkezésre álló idő első percétől az utolsóig futószalagon vagy kamionnal lopnak a hatalmon lévők, amit csak érnek.

2023. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!