Miken változtatnál az oktatási- és politikai rendszeren?
Hát ez ott kezdődik, hogy először fizetést emelnék, ezért a szakelhagyók akik szívesen tanítanának amúgy, visszajönnének a rendszerbe. Ha nem a minimálbér lenne a fizetés, akkor lenne elég tanár, de legalábbis ennél több. Másrészről meg ha ki lenne fizetve a túlóra, akkor lenne tanár aki elvállalja.
Matekfelzárkóztatóra mindenhol van szükség, de látszik nem jártál sokat iskolába :D Ha esetleg valamelyik iskolának nincs rá szüksége, akkor második félévre mentesülnének ez alól x átlag felett és y%/osztálylétszám szülői aláírás ellenében.
én felső és alsóházra bontanám a törvényhozást,
alsó házban lennének a pártok csökkentett jogokkal, felsőházban meg egy szakértőkből álló tanács.
ez azért is szükséges,hogy a sok nem szakmabeli párttag ne tudjon anélkül elfogadni egy törvényt,amit nem ellenőrizték le a szakemberek.
ugye az alsóház(a nép képviselői)törvényjavaslatokat küldhetne a felsőházba, a felsőház(a szakértők) kielemzik és vagy elfogadják,vagy visszaküldik javaslataikkal.
így ez a szakértőkből álló tanács tudná helyrehozni az oktatásügyet, az egészségügyet stb.
"Matekfelzárkóztatóra mindenhol van szükség"
Mondjuk az ország legerősebb középiskolájában minek? És a második legerősebben minek? És nem csak az ország első két legjobbjában nincs rá szükség szerintem, hanem még többen sem. Hol húznád meg a határt (ha belátnád, hogy mindegyik iskolában azért mégsem kéne matekfelzárkóztató)?
"de látszik nem jártál sokat iskolába"
Amit lehet, kijártam. :)
"Ha esetleg valamelyik iskolának nincs rá szüksége"
Na, azért sejted te is, hogy mindnek talán mégsem kéne, jól van.
"akkor második félévre mentesülnének ez alól x átlag felett és y%/osztálylétszám szülői aláírás ellenében"
A diákok, jó. (Látom, csak az ő szemszögükből látod...)
De ha valamelyik iskolának nincs rá szüksége, akkor ott az első félévben mi értelme lenne? Kik járnának a felzárkóztatóra, ha senkinek se lenne rá szüksége? Benne lenne némelyik tanárnak az órarendjében a felzárkóztató óra, és a semmiért venné fel a fizetését?
Ha viszont a második félévtől már nem lenne ez a felzárkóztató óra, akkor amelyik tanárok "tartottak" ilyet az első féévben (nulla diák számára...), a második félévtől viszont már nem tartanának, és így már nem lenne meg a kötelező óraszámuk, azok elveszítenék a teljes állásukat? Vagyis jól kiszúrnál velük, elvennéd a státuszukat, hadd legyen még kevesebb tanár, mint jelenleg?
"a második félévtől viszont már nem tartanának, és így már nem lenne meg a kötelező óraszámuk, azok elveszítenék a teljes állásukat? Vagyis jól kiszúrnál velük, elvennéd a státuszukat, hadd legyen még kevesebb tanár, mint jelenleg?"
Szerinted ha fizetett túlóra lenne, akkor ez lehetséges lenne? Szerinted a kötelező óraszám keretein belül lenne a matekfejlesztő? Meghalok rajtad.
"Szerinted ha fizetett túlóra lenne, akkor ez lehetséges lenne?"
Igen, mert a matektanárok elég jól tudnak számolni ugye, és átlátnák, hogy hiába fizetnék ki túlórának, akkor sem fizetnének annyit, amennyit egy magánóráért kapni lehet, ezért aki több órát akarna a kötelező óraszáma felett, inkább magántanítványt keresne. Matekból simán találna is.
"Szerinted a kötelező óraszám keretein belül lenne a matekfejlesztő?"
Ha nem lenne kötelező elvállalni, és senki sem akarná önszántából elvállalni a jelenlegi kötelező óraszám és adminisztrációs teher mellé még akkor sem, ha megfizetnék túlórának, akkor - ha az iskola nagyon akarná, hogy legyen ilyen matekfelzárkóztató - kénytelen lenne a kötelező óraszám keretein belül megoldani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!