Fideszesek, Ti engednétek, hogy az oroszok néhány megyénket elfoglalják a "béke" érdekében?
[ma 08:46]: "Ezt már nem egy stratégiai elemző is megmondta, hogy Kalinyingrád-Odessza egy vörös vonal."
- Miféle vörös vonal? Eddig *is* volt NATO-jelenlét az Kalinyingrád-Odessza vonaltól keletre.
[ma 10:30]: "Azt azért ne feledjük, hogy nem csak demarkezációs vonal miatt vonult be Putyin ukrajnába, hanem az ukrajnában élő tetemes orosz kisebbség vegzálása miatt is."
- A kisebbséget sok országban vegzálják. Ez baj, de a katonai agresszióra nem elég ok. Az állítólagos népirtást nem erősítette meg ENSZ-vizsgálat. Pedig Putyinnak sok éve volt az ENSZ elé vinni az ügyet, nem tette.
Mellesleg Putyinnak nagyon bejött a terv, az összes.
Védeni akarta Oroszországot a NATO közelségétől? Most egyrészt megkapja Finnországot NATO-tagnak, Pétervártól egy köpésnyire. Azt a Finnországot, amelynek esze ágában nem volt a katonai függetlenségét feladni, amíg a mackó nem kezdett el Ukrajnában akciózni. Valószínűleg megkapja Svédországot is, korábban ők se akartak NATO-t otthonra, a Balti-tenger körül nem is lesz más, csak az oroszok kalinyingrádi exklávéja és féltucat NATO-tag. Másrészt Ukrajna megmaradó része (mert fog maradni, nem is kevés, az már világos) tényleg tele lesz nyugati fegyverekkel.
Védeni akarta az ukrajnai orosz kisebbséget? Na, akik oroszok a háború után Ukrajnában maradnak (lesz ilyen), azokat vajon mennyivel fogja kevésbé vegzálni az ukrán állam, mint korábban? (Ezen egyébként mi is elgondolkodhatnánk a medvetalp nyalása közben. Hogy a kárpátaljai magyar kisebbség, ami holtbiztos, hogy Ukrajnában marad, mennyire fogja meginni annak a levét, hogy úgy szájalunk a nemzetközi színtéren, ahogy. De ez nem Putyin hülyesége, hanem a mienk.)
[ma 15:11]: Mert? Kinek a kezében? Ugye tudod, hogy a nevezett időszakban volt olyan, hogy *egyszerre* az amerikai elnök Trump, a brit miniszterelnök Johnson, a francia elnök pedig Macron volt? Ezek egyike se volt Putyin ellensége, sőt, Johnsonnal elég jól kijött, Trumppal még ma is elég jól kijön (és Macron se volt az a megveszekedett Putyin-ellenes, mint a francia liberálisok). Ezen kívül csak Oroszország és Kína állandó tagok az ENSZ BT-ben.
Szóval Putyinnak igen kedvezően alakultak a nyugati politikai viszonyok 2016 és 2020 között. Bármikor felállíttathatott volna egy ENSZ vizsgálóbizottságot, ami odamegy, és megnézi, tényleg van-e népirtás a Donbasszban. Aztán ha tényleg van, akkor megy az ENSZ-határozat Ukrajna ellen, ha meg nincs, akkor nem. Putyin meg se próbált ilyet felállíttatni, csak telenyomta a hozzá hű médiát a népirtásos sztorival. Vajon miért? Igen, talált, mert a népirtás mese volt habbal, az oroszok se gondolták egy percig se komolyan. Legalábbis nagyon úgy tettek, mint aki nem gondolja komolyan.
98: "A balti államok (Észtország, Lettország, Litvánia) majdnem 20 éve tagjai a NATO-nak. Vannak ott amerikai érdekeltségű katonai bázisok... A Baltikumban majdnem két évtizede oké, hogy van ott amerikai érdekeltség, én meg majd pont elhiszem, hogy Ukrajnát ezért ütik. Ja, nem."
Nem, valóban nem. Mivel a fent említett államok nem viselkedtek ellenségesen Oroszországgal szemben. Ez a különbség.
[ma 21:42]: "Nem, valóban nem. Mivel a fent említett államok nem viselkedtek ellenségesen Oroszországgal szemben. Ez a különbség."
- Egyikben sincs oroszbarát kormány. Lettország még nyelvtörvényt is csinált magának (kifejezetten az orosz nyelv visszaszorítására). Lécci, legalább a gugliba üssétek már be, mielőtt írtok valamit, mert ez így nyomorultul idétlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!