Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelen politikai helyzetben...

Jelen politikai helyzetben mit válasszak?

Figyelt kérdés

17 vagyok, jövőre kell továbbtanulnom. Szerencsére mindig kitűnő voltam, van már 2 nyelvvizsgám, bioszból OKTV-n nagyon jó helyet értem el országos fordulón, illetve korábbi érettségi-feladatsorokat oldogatok meg, ezek alapján úgy tűnik, hogy 440-460 pontom is lehetne, tehet bőven bejuthatnék bármelyik szakra.


Nekem gyerekkorom óta az az álmom, hogy biosztanár legyek. Viszont a jelenlegi helyzet szerint azzal nettó 260 ezer Ft-os fizetést kapnék, és még 40 évesen sem érném el a nettó 300-at. Ráadásul a tanárok most nem a politikusok kedvencei.


Szóval elgondolkodtam az orvosin is. Itt már a kezdőfizu is jóval magasabb és pár év alatt meglehetne a milliós fizetés is. Viszont most az orvosok ellen is elkezdtek szervezkedni, pl. MOK-ügy, akár az átszervezések...


Szeretném, ha olyan munkám lenne, amit felülről nem akarnak állandóan akadályozni. Szerintetek mi lenne a jobb választás?



2023. márc. 22. 14:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha mindenáron tanár szeretnél lenni, ami egy nagyon becsülendő és szép dolog, menj tanárnak, de ne itthon, menj külfüldre. Ha viszont a külföld nem jöhet szóba, akkor inkább orvos. Ugyan most szép bérfejlesztést kaptak, de az egészségügy rottyon van, én már bele se merek gondolni, mi lesz itt 5-10 év múlva.
2023. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!