Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelen politikai helyzetben...

Jelen politikai helyzetben mit válasszak?

Figyelt kérdés

17 vagyok, jövőre kell továbbtanulnom. Szerencsére mindig kitűnő voltam, van már 2 nyelvvizsgám, bioszból OKTV-n nagyon jó helyet értem el országos fordulón, illetve korábbi érettségi-feladatsorokat oldogatok meg, ezek alapján úgy tűnik, hogy 440-460 pontom is lehetne, tehet bőven bejuthatnék bármelyik szakra.


Nekem gyerekkorom óta az az álmom, hogy biosztanár legyek. Viszont a jelenlegi helyzet szerint azzal nettó 260 ezer Ft-os fizetést kapnék, és még 40 évesen sem érném el a nettó 300-at. Ráadásul a tanárok most nem a politikusok kedvencei.


Szóval elgondolkodtam az orvosin is. Itt már a kezdőfizu is jóval magasabb és pár év alatt meglehetne a milliós fizetés is. Viszont most az orvosok ellen is elkezdtek szervezkedni, pl. MOK-ügy, akár az átszervezések...


Szeretném, ha olyan munkám lenne, amit felülről nem akarnak állandóan akadályozni. Szerintetek mi lenne a jobb választás?



2023. márc. 22. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Biosztanár
Orvos
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Orvos, tanarnak lenno itthon ongyilkossag kb. Es ha az orvosokat tovabb basztatjak lelephetsz kulfoldre, de biosz tanarkent nehezebb lesz.


Am van meg par terulet biosszal amire mehetsz, tovabb tanulni azokat is fontold meg.

2023. márc. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Orvosként külföldön. Nem is kérdés.
2023. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1%
Senki nem akadályozza az orvosuk munkáját, de még a tanárokét sem. Csak pár hőbőrgő nem akar dolgozni.
2023. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
A kettő közül bármelyik, de még véletlenül sem Magyarországon.
2023. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nekem is az volt az álmom hogy töri tanár leszek meg, milyen jó lesz meg minden, aztán 400+ ponttal meg két nyelvvizsgával elmentem tanári szakra.


Ma már nem vagyok tanár...


Válaszd az orvosit, azzal legalább érsz valamit.

2023. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ami szeretnél lenni csak jelen állás szerint ne ebben az országban. Ha a jelenlegi helyzetet nézzük akkor például Magyarországon nincs értelme gyereket vállalni. Legalábbis ha meg akarod adni neki az esélyt, hogy tanuljon. Bár ha ilyen jó tanuló vagy taníthatod te is otthon ha más már nem lesz.


De hosszú távon ha nem jön egy nagy változás akkor ki kéne menni minél hamarabb az országból.

2023. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék külföldre menni. Itt van a családom, barátaim, hiányoznának nagyon.
2023. márc. 22. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Ingázni is lehet. De legalább euróban kapod a fizetésed.


Amúgy értem, hogy 17 évesen még a szüleiddel laksz, itt vannak a barátok, de pár év és külön fogsz költözni, a barátok pedig iskola után eltűnnek.

Max 1-2 ismerős fog megmaradni, de ha hazalátogatsz, velük is tudsz találkozni.

Azt hiszed mert itthon maradsz, ugyanolyan lesz az életed mint most tiniként? Sajnos nem így működik.

2023. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehetsz nyugodtan bármelyik amit szeretnél.

Mire a sulikkal végzel,addigra az eldugult koronária megteszi a dolgát az elhízott,addigra 60-65+ szervezkedők körében...

2023. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

"Senki nem akadályozza az orvosuk munkáját, de még a tanárokét sem."

#3 Nem persze, csak a tanárok ÉHBÉRÉRT dolgoznak!

Az egészségügy is le van épitve.

2023. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!