Egyetértetek Kincses Gyulával hogy az állami egészségügynek olyan szinten kéne működnie, hogy legalább életben maradjanak a betegek?
Hát ameddig Nagy-Britanniában egy állami egészségügy tud úgy működni, hogy a királyt és a munkanélkülit is életben tudja tartani, addig legalább TÖREKEDNI kellene erre más országokban is, igen...
Mindegy, hogy ki mondta, de alapvetően ebben igaza van. És az is tény, hogy erre a magyar egészségügyi rendszer nem alkalmas.
Lehúzhatnak még nyolc bőrt ugyanarról az elégtelen számú egészségügyi dolgozóról, megszüntethetik az összes kamarájukat és szakszervezetüket, hogy ne tudjanak pofázni, átrajzolhatják egyre nagyobbra a körzeteket - eladdig, hogy a végén egy egész megyének legyen egyetlen, nyugdíjas családorvosa, de EZ NEM MEGOLDÁS, csak a probléma szőnyeg alá söprése és SÚLYOSBÍTÁSA!
Csak még fáradtabb, még túlhajtottabb, még dekoncentráltabb, ergo még többet TÉVEDŐ és hibázó orvosgárda lesz tőle...
Ameddig a kormány úgy akarja megoldani a problémát, hogy az minél kevesebbe, de lehetőleg semmibe se kerüljön, addig itt csak nagyobb és nagyobb baj lesz!
#2 Demagóg az, hogy nem lenne szabad meghalnia annak, aki nem tudja kifizetni a magánorvosi ellátást?
Látom újabb mélységekbe süllyed a jobboldal.
#2
Ez kb. azzal egyenértékű, hogy azt mondod, hogy demagóg, ha valaki elvárja, hogy a számológépe a helyes eredményt írja ki.
Nem, nem demagóg elvárni a MINIMUMOT.
És, akinek nincs elég pénze, attól tagadjuk meg az ellátást, szerinted? Nagyon humánus elképzelés!
Szerintem a kor színvonalának megfelelő egészségügyi ellátás alanyi jogon kellene járjon mindenkinek. Mondjuk azzal a kitétellel, hogy a szándékosan egészségromboló életmódot folytatókat szankcionálják valamiképpen. (Itt elsősorban a cigaretta-alkohol-drog káros használatára gondolok, mert ezek egyértelműen egészségkárosítók, és semmilyen körülmény nem kényszeríthet valakit ezek használatára. A túlsúly, mozgásszegény életmód már nehezebb kérdés, azt első körben nem szankcionálnám.)
Az egészégügy fejlesztése nem olyan könnyű, mint hiszitek, mert sokba kerül, ezen kívül olyan változtatásokat igényel, amihez népszerűtlen intézkedéseket kellene hozni. Nem véletlen, hogy egyik kormány sem mert eddig érdemben hozzányúlni.
Pl. gondolj bele, milyen színvonalon tud mködni egy kisvárosi kórház sebészete, ahol az adott típusú műtétből évi néhányat végeznek el, ebből kifolyólag nincs gyakorlata benne a sebésznek, illetve a magas színvonalú műszerezettség fenntartása vajon megoldható-e ott, ahol ezek kihasználatlanok. Ám a lakosság mindig felháborodik, ha valahol megszünteznek egy kórházi osztályt, netán bezárják az egész kórházat.
Persze, ha az emberiség értelmesebb lenne, mint amilyen, akkor azt a tömérdek pénzt, amit fegyverkezésre fordítanak, fordíthatnák az egészségügyre is, és akkor nem lenne semmi probléma.
Egy szóval se mondtam ilyet. Mindenkinek jár ma egészségügyi ellátás, ma is vannak, akik rászorulnak. Magam is voltam abban a helyzetben, hogy rászorultak volna, de b@szott az állam segíteni, így magamnak kellett fizetni a tb-t. Az viszont akkor sem fer, hogy aki hajlandó, vagy tud dolgozni, attól a minimálbérből is 30 ezreket vonjunk le, magasabb fizuból meg többet, míg másnak elég az alap és egyik sem élvez előnyt a másikkal szemben. Aki nem tudja fizetni ma sem, annak is segítenek, ez maradhatna a jövőben is. Azt kellene kiszűrni közülük, aki munkaképes lenne, de nem akar dolgozni pl., Mert ilyen is sok van. Mivel jelenleg is biztosítva van szinte mindenki számára az állami eü ellátás, így akkor is lenne, ha a tb járulékot nem vonnák le, csak több pénz maradna az emberek zsebébe.
Az eü fejlesztésére pedig szükség van. Szerintem ez hülyeség, amit írtál. Ha valaki akart volna tenni érdemben érte, már tudott volna az évek során. A covid alatt hirtelen lett pénz extra dolgok felhúzására, megteremtésére és megvásárlására, előtte még utána pedig nem. Nem mindegy, mire költenek. A leszakadó C-k munkaerőpiaci integrálását támogatjuk, amiből tudjuk nem lesz semmi, vagy fejlesztjük az eu-t, amire igenis ráférne.
Hisz pont ez a lényeg. Hiába biztosított mindenki számára állami eü, ha akkor, amikor kéne nem lehet elérni. Pl. Fül-orr-gégészetre bejutni, 6.hónapja várok. Csoda, hogy a problémám még nem múlt el, remélem a köv két hétben már nem is fog, hogy az orvos lássa. De a kardiológiára 8 hónapra akarnak időpontot adni terhes kismamaként, szívbetegként? Csak mert legutóbb elfelejtett a doki adni újat bent. Fizetem a rahedli tb-t és mehetek magánúton, mert most van problémám, elég komoly, S nem játszanék vele 8 hónapig. Lehet ez valakinek vicces, de nekem nagyon nem.
Az egészségügy fejlesztése nem csak égető szükség, hanem most már elengedhetetlen ahhoz, hogy működni tudjon, mert most nem működik. Ez nem működés, hogyha problémám van 8 hónapokat várjak. Adják ide a befizetett tb-met és legalább üti a maganorvosokat, akikhez el kell járnom, mert nem tudok 8 hónapot várni. Így most kétszeresen fizetek és az állami egészségügyet sem terhelem. De az állam terheli rendesen a pénztárcámat a havi tb járulék potya levonásával, plusz járhatók magánba megoldásáért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!