Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Saját vagy családi tapasztalat...

Saját vagy családi tapasztalat alapján milyennek látod a magyar állami egészségügy helyzetét?

Figyelt kérdés
Ha személyesen vagy családtag által igénybevetted az utóbbi időben, akkor mit tapasztaltál? Javulnak a dolgok vagy romlanak?
2022. jan. 6. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen rendben van. Állami egészségügyben voltam az elmúlt évben kb 10 alkalommal (3 oltás, 2 labor, + szakorvosi és háziorvosi vizsgálatok), mindenhol időpontra tudtam menni, kedvesek voltak és ésszerű időn belül időponthoz / kezeléshez jutottam. A felszerelés és az épület is rendben lévő volt. Ismerős család (aki még sűrűbben jártak: műtét, sugárterápia stb) is hasonló tapasztalatokról számolt be.
2022. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Evek ota kronikus beteg vagyok, tehat rendszeresen jarok orvosokhoz ... nekem soha semmi gondom nem volt az egeszseguggyel ... a jarvany elejen a nagy bezarkozas alatt is mindig rendesen el voltam latva.
2022. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen romlanak.

- A feleségem december végén kért időpontot a bőrgyógyászatra. Júliusra kapott.

- A múltkor egy zúzódás miatt kórházba vittem a fiam, én nem mehettem be, kint kellet várakoznom. Egyszer csak jött egy bácsi, aki elmesélte, hogy lejárt a karanténja, de még mindig lázas. Azt mondták neki, álljon "oda" (azaz tőlem kb. másfél méterre), és ott várakozzon :D

Húsz percig álldogált ott a bácsi, mire szóltak neki, hogy most már felmehet.

- A kórházunkat felújították ugyan, de nincs, aki gyógyítson. Az egyik főosztályvezető az ügyfelem, szoktunk beszélgetni, gyakran panaszkodik, hogy már egyszerűen nem tudja, hogy szervezzen át az emberei beosztását, hogy mindig legyen legalább egy-két ügyeletes, de azért pihenni is tudjanak. Így is rengeteget túlóráznak, sokszor azt csinálják, hogy "papíron" vége a munkaidőnek, de lehúznak még 4-6 órát.

2022. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Itt Miskolcon jó is meg nem is, engem mindig összeraktak eddig, egy olyan eset volt ami munkahelyen történt egy elhanyagolt eszköz miatt, amint baja lett az ujjamnak akkor pár mp-ig nem vérzett, majd hirtelen elindult, és zsebkendővel körbefogtam megmutattam a sérülést, nagyjából elmondtam hogyan történt és már mehettem is saját lábon a kórházi sebészetre, nem akartam mentőt, de azt hozzáteszem reggel 8 óra környékétől ott voltam közel 11 óráig, igaz hogy tátogott a bőr felszín, de az orvosok sem voltak elegen, folyosón sorakoztunk reggel....

Ápolók bár vannak bőven, szakorvos, komoly emberek hiánya érezhető, és ez némileg félelmet kelt mindenkinek hogy ne legyen maradandó károsodás kezdő orvosból kifolyólag, vagy hanyag ellátás.


Fogammal bajt volt azt román orvos vállalta csak, a magyar meg csak a vírusteszttel foglalkozott, anélkül nem fogadott..

2022. jan. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Engem kiszakadt sérvvel műtenek. Járni nem tudok fájdalom nélkül és cataflanon élek, hogy legalább aludni tudjak. A diagnózist követő 8. hónapra kaptam műtétre időpontot. Most mindenki döntse el, hogy ez jó-e az eü helyzete. A covid alatt az egyik rákos beteg munkatársam kemóját lemondták és csak azért mehetett mégis, meg az RTL leadta róla a hírt.
2022. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Tragikus.
2022. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer voltam iden beteg, akkor se tudtam elerni a haziorvost amikor meg lementem nyitvatartasi idoben nem voltak nyitva :D, en ugy vagyok minden befizetett adoval de a tbvel nyugdijjardekkal kulonosen h abbol sose latok vissza semmit.
2022. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ellentmondásos, mint bármi. Ismerek olyan háziorvost,ahol a telefon csak a rendelés idején van bekapcsolt állapotban, emiatt a túlzsúfoltság miatt akkor sem elérhető az orvos. Ugyanakkor volt két kisebb sebészeti beavatkozás nálam kórházban és csak a teljes megelégedéssel tudok nyilatkozni.
2022. jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Családban azt tapasztalom, hogy ha sikerül orvos elé jutni, akkor az általában rendben van, de időpontot hónapokra előre adnak, a sürgősségin meg legutóbb 10 órát váratták az egyik rokont, aki nem tudott járni, de ülni tudott, és akkor feladta, mert akkor sem tudták megmondani, mikor látja majd orvos. Folyamatosan jöttek a sürgősebb esetek, és azokkal foglalkoztak, ami rendben van, de ebből látszik, hogy nincs elég orvos, hogy a legsürgősebbek mellett másra is jusson ember.
2022. jan. 6. 09:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Katasztrófa.

6 éve kivették Magyarországon a vakbelemet, szép nagy vágással, mint mindenkinek. Aztán kiköltöztem Németországba és volt itt egy orvosi vizsgálatom. Amikor a doki meglátta a heget elképedve kérdezte, hogy velem meg mi történt. Mondtam, hogy semmi extra, csak vakbél. Mire elszörnyedve kérdezte, hogy ezt melyik országban csinálták. Majd elmondta, hogy itt már 20 éve úgy végzik az ilyen műtéteket, hogy csak két kis pötty marad utána.

2022. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!