Igaza van ismerősömnek 1956-ról?
Idősebb ismerősöm feletti, és néha posztol a facebookon politika témában. Régebben azt hiszem, ellenforradalomnak nevezte 56-ot, nemrég érdekes dolgokat posztolt ismét ki:
„1956. A kommunista belharc kiteljesedése az országban felkeléshez, lázadáshoz vezetett.
Nem volt rossz, csak elhitették az emberekkel, hogy rossz nekik. Utána mi történt? A megtévesztett, megvezetett embereket halála ítéltek, vagy börtönbe küldték.
Aztán jött a Kádár-rendszer. Utána érkezett a kemény Kádár korszak. Az emberek kiszámíthatóan éltek. Nem volt bizonytalanság. Aztán elhitették az emberekkel, hogy mennyire rossz nekik. Igaz nem tudtak róla, hogy rossz nekik, de mindenki azt mondta, szóval lehet benne valami. Na, akkor legyen rendszerváltás.
És akkor lett rendszerváltás. Végre eltűnt az egypártrendszer, többpártrendszer lett, jajj de jó! És akkor megszűntek a vállalatok, üzemek, tsz-ek satöbbi. Jöttek az álmodozások, nyugati életszínvonal, utazás mindenhová. Az emberek a megszokott "stabil" világuk helyett jobbat vártak és az csak nem jött."
“ Az emberek a megszokott "stabil" világuk helyett jobbat vártak és az csak nem jött."
1956. FORRADALOM VOLT, nem ellenforadalom, ezt csak a moszkovita magyarok mondják.
Majd 2026.-ban Dobrev Klára elhozza az igazi rendszerváltast, a bolsevikokat végleg leváltja!
Az a meglátásom, hogy még mindig sültgalamb-várás van. Nehány nemzetközi fórumot elolvasgatva úgy tűnik, hogy ez nem kizárólag magyar sajátosság.
Egyrészt a demokrácia nem csak úgy van, mint egy autokratikus rendszer, azért, hogy az működjön, az állampolgárnak is aktívan tennie kell, és ez nem merülhet abban ki, hogy X évente elballag szavazni. A kettő között minimum monitorozni kell a megválasztott vezetés tevékenységét, kegyetlenül szembenézve a hibákkal. Ezért fontos, hogy mindig legyen erős, kormánykritikus sajtó, és a tudatos választó ezért olvassa mindig azt.
A másik, hogy kapitalizmus van. Alig néhány ország van, ahol nincs, meg is lehet nézni, hogy melyek azok. Még Kína is inkább kapitalista, mint kommunista. A kapitalizmus alapszabályai meg egyszerűek: pénzt kétféle módon lehet csinálni: vagy pénzből, vagy azzal, ha el tudod adni magadat. Az elsőt sokan kifogásként használják: "mer' a bankárok meg a gazdagok meg a háttérhatalom" vagy "ó, hát de ahhoz pénzre van szükség" Az utóbbihoz meg ugye dolgozni kéne, és inkább panaszkodnak sokan, hogy így meg úgy.
Három út van ilyen környezetben: az ember rinyál, és marad abban a helyzetben, amiben van. A második, hogy alkalmazkodik, ami tanulást és figyelést jelent, és apránként javít a körülményein. A harmadik, hogy megismeri a rendszert és megtanulja (ki)használni.
A három közül egyedül az első az, aminek semmi értelme, én mégis azt látom, hogy aránytalanul sokan választják ezt. Persze értem én miért: mert ez a legkönnyebb. Nem kell változtatni, nem kell szembenézni a saját felelősséggel, csak hülyén rohanni a mókuskerékben, és hagyni, hogy a harmadik utat választók kizsákmányoljanak.
Jobb Magyarországot akarunk? Marha egyszerű a recept. Megismerni magunkat és a környezetet, és vagy alkalmazkodni, vagy kihasználni a rendszert. A nyavalygás nem használ, nem szabad a sült galambot várni, akkor sem, ha olyan csábítón ígéri Orbán.
9#
Elgondolkodtatott a kommented.
Ismerősöm inkább az első kategóriába esik. Elméletben mindenre tudja a választ, mindenbe "beleokoskodik",de évtizedek óta ugyanúgy elhízott és ugyanazt a munkát végzi, szóval gyakorlatilag semmi újat nem tanult ki, semmit nem fejlődött. Külföldöt nem szereti, nem soha nem is megy ki stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!