Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted lesz valamiről a...

Szerinted lesz valamiről a négy év alatt népszavazás? Ha igen, miről?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 17:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
21.17: OK, csak én majd felemelem a szükséges aláírást kétszáz ezerről hatszáz ezerre, mert szerintem így demokratikusabb. Nem lenne helyes, ha a legitim kétharmados többséget mindenféle perifériális kisebbség akadályozná a zemberek akaratának végrehajtásában. (Dr. O.V.)
2010. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmilyen népszavazás, maximum valami érdemtelen kérdésről. Meg vagyok győződve, hogy az új alkotmányban már még kevesebb törvénnyel vagy határozattal kapcsolatban lehet majd népszavazást indítványozni. Elég érdekes, hogy a Fidesz elintézte ellenzékből, hogy a költségvetést érintő témában lehet szavazni. Ugyanis ezt a jelenlegi alkotmány sem engedi meg, de mi szavazhattunk a vizitdíjról. Nem tudom mások hogy vannak vele, de én a magam részéről szívesen befizettem volna azt a 300 Ft-ot, ha ezen múlt volna, hogy ne kelljen heteket várni egy röntgenre, ultrahang vizsgálatra. Arról nem is beszélve, hogy reggel 7-8-tól nem egy kellemes élmény 1 óráig várni a sebészet várótermében.
2010. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma 18.07.hez. Nem félünk Orbántól,csak attól amit az országgal tesz! Amikor Gyurcsány lett a miniszterelnök,akkor azért nem háborgott ellene senki,mert klegetim kormányfő volt. Csak a Fidesz nem tartotta annak,és te elhitted neki.

A miniszterelnököt nam a szavazók választják meg,hanem a kormányzó párt javaslata alapján a parlament fogadja el, és a Köztársasági Elnök nevezi ki. Az Alkotmány szerint ezért legitím volt.

2010. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Arról lesz, hogy a büntethetőségi korhatárt leviszik 14-ről 12 évre, és igen helyesen. Remélem sikerül, de még az is sok lesz...
2010. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!