Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért használják híroldalak,...

Miért használják híroldalak, ráadásul ellenzéki híroldalak is a “vármegye” kifejezést?

Figyelt kérdés
Ez az egész nevetséges és nem kéne komolyan venniük. Ok ha gúnyolódni akarnak ezen de teljesen semleges cikkekbe is így hozzák le a címet. Miért?

2023. febr. 17. 19:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
60%
30: nem pontoztalak, de arra is reflektálhatnál szerintem, hogy esetleg te is hozzájárulsz a konfliktushoz azzal, hogy "pattogsz". Pont azért van ilyen állapotban az ország, amilyenben, mert folyamatosan generáljátok a konfliktust, és a másik tuti csak fideszes vagy tuti csak ellenzéki libsi lehet. Nem a kormány a hibás, hanem ez az állandó feszkó.
2023. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor észérvek jönnek. 1844-ig a latin volt az államigazgatás nyelve Magyarországon (ezt a Wikipédia is megerősíti, ha már ez lett a hivatkozási alap). A latin „comitatus„ szó fordításaként évszázadokon át vegyesen szerepel a „megye” és a „vármegye”, de a megye a régebbi (összetett szó mindig későbbi az elemeinél). A forradalom leverése után kis időre megint nem a magyar volt a hivatalos nyelv, aztán újra az lett. Mindebből az jön le, hogy a magyar „vármegye” szó törvényekben, hivatalos dokumentumokban kb. 100 évig lehetett használatos. Ez valóban kevesebb, mint a 72 éven át használt sima „megye”, de olyan nagyon történelminek csak akkor mondható, ha valakinek a történelemszemlélete nem lát messzebb a 19. század második felénél (ami elég általános).
2023. febr. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy neked ez fontos, de én őszintén szólva l*szarom a témát. Fogadd el, hogy egyes emberek szerint vannak az életben nagyobb problémák is annál, minthogy a vármegye helyett megyét mondok vagy fordítva.

Én egyikből sem csinálok konfliktust, aki ezen fennakad, annak nincs elég problémája vagy unatkozik.

2023. febr. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
72%
@33 vagy csak bosszantja, hogy egy valsag kozepen milliardokat szornak el kozpenzbol ilyen felesleges agyamentsegekre.
2023. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
72%

12-es szól a leginkább szívemből, de a kérdezőt, meg sok válaszolót is értek. Én is soha a büdös életben nem ejtettem ki a vármegye szót, nem is fogom, nem érzek rá szükséget. Így is mindenki megérti, miről van szó. Nem a krumplit keresztelték át lézerspektrofotométernek. A fidesz hülye játékába meg meddig menjek még bele? Meddig hajoljak még meg? Öreganyjuk szőrös pitcháját azt.


Ha lenne egy komolyabb újságom, lehet elgondolkoznék, hogy vármegyének hívjam, mert felhasználhatják ellened (hogy hisztizel, bújtogatsz, informálatlan vagy stb.) Mondjuk bármit felhasználnának ezek a retkek, szóval tökmind1. De minden egyéb szituációban nem tenném meg a szívességet nekik.

2023. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
19%
Mert mondjuk ez a hivatalos megnevezésük.
2023. febr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Az előző válasz miért volt rossz?
2023. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem teljesen mindegy, hogy megyék vagy vármegyék vannak. Nem értem ezt a hisztit, sokkal fontosabb kérdések vannak ennél (mondjuk ez a fityiszre is igaz).
2023. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
73%
#37 Mert a hivatalos megnevezés nem kötelező a köznyelvre nézve, így valamilyen szinten s*ggnyalásnak tűnik a használata.
2023. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

@38

"(mondjuk ez a fityiszre is igaz)"

Akkor csak érted te a hisztit :)

2023. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!