Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves fideszesek! A Fidesz...

Kedves fideszesek! A Fidesz politikájának milyen elemeit nem kedvelitek?

Figyelt kérdés

Meggyőződésem, hogy a fideszesek többsége úgy szavaz, hogy nem ért egyet egytől egyig mindennel a kormány politikájából, csak a lehetőségek közül a Fideszt tartja a legjobb opciónak.


Persze ha valaki tényleg 100%-ig elégedett, az is kommenteljen nyugodtan.


Az én "tippjeim", amikre úgy gondolok, hogy ha Fidesz-szavazó az ember, jó eséllyel akkor is belátja, hogy nincs rendjén:


- a kormánypárti média színvonala, karaktergyilkosságai, torzításai (különös tekintettel a közmédiára)


- az ellenzék által "korrupciónak" nevezett gazdasági protekcionizmus, amely a párthű vállalkozók feltőkésítését jelenti


- az oktatás és az egészségügy tudatosan alacsony színvonalon tartása


Ezek jutottak most eszembe. De ha van más, az is jöhet, csak jelezd kommentben, hogy fideszes vagy-e.



2023. febr. 16. 12:39
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

12:46


"Mivel a fideszre 3 millióan szavaztak, nyilvánvalóan lehetetlen, hogy a szavazói mindenben egyetértsenek a fidesz politikájával, döntéseivel.


A lényeg, hogy nagyjából abban az irányban gondolkodik, azokat tartja a fidesz vezérkara is fontosnak amiket én."


Tudom, evidens dolgokat írtam le, csak ellenzéki körökben van egy ilyen hiedelem, hogy a 3 millió Fidesz-szavazó egy nagy, homogén zombihadsereg.

2023. febr. 16. 13:08
 12/48 anonim ***** válasza:
68%

Én már csak ex-fideszes vagyok, de azért válaszolok (hiszen pont ezek miatt ábrándultam ki a fideszből).


Alapvetően nekem az volt a csalódás, hogy a fidesz erkölcsileg semmivel sem lett jobb, mint az elődjei - pedig én tényleg azt hittem, hogy van meggyőződés a kereszténydemokrácia, a polgári konzervativizmus irányát hirdető fidesz mögött, és azt is hittem, hogy erkölcsileg jobbak.


Most szomorúan olvasom, hogy egykori elvbarátaim, akik "hűségesek" maradtak a korábbi önmagához hűtlen Fideszhez, most azzal vigasztalják magukat, hogy az MSZP is ezt csinálta, ők se voltak jobbak.


Na igen, de ha ugyanilyenek voltak, minek is váltottuk le őket? Miért is hittünk benne, hogy a Fidesz majd másmilyen lesz, jobb, kevésbé korrupt, kevésbé diktatórikus, kevésbé álszent, kevésbé piti, kevésbé hazug és kevésbé erőszakos???


Én pont ezért fordultam el tőlük: mert az ellenzékből jobb, igazabb arcát mutató Fidesz kormányra kerülve tényleg lesüllyedt a Gyurcsány-brancs szintjére, sőt, bizonyos dolgokban az alá is, és mára már csak azzal vigasztalhatják magukat, hogy na de az MSZP-SZDSZ se volt jobb.


Én viszont sokkal többet vártam a Fidesztől, nem azt, hogy ugyanolyan lesz, vagy még rosszabb. Szóval engem nem vigasztal, hogy azok se voltak jobbak. A hitemet elvesztettem az egészben.

2023. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
41%

8: Terry Black állította ezt bíróság előtt is. Ezt mégis ki nem hozná le? Ha Szájerrel volt tele évekig a libsi média, ezt miért ne lehetne lehozni? Vonáról meg csak lehozták, amit nyilatkozott a muszlim vallásról, ennyi. Mészáros amúgy nem is a leggazdagabb, de gazdagodása döntő többségében tőzsdei árfolyam-emelkedésnek köszönhető. Ha Sorosnál ez OK, Mészárosnál miért nem?


Hozod mindenben a szokásos kettős mércét.

2023. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

Várakozásaimnak megfelelően eluralkodott a hülyeség ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnátok. Amúgy az nem lenne rossz, ha minimális gesztusokat tennétek a valóságnak, miközben egymás torkának estek.


"Az MSZP eredményét sem sikerült felülmúlniuk, szóval sokat elmond arról, hogy szerinted mi a siker."


Ez például teljesen abszurd állítás -- az ország gazdaságilag sokkal komolyabb eredményeket ért el 2010 és 2019 között, mint 2002 és 2010 között. Tessék megnézni, hogyan változtak a reálbérek, milyen ütemben emelkedtek a szocik és a Fidesz idején. Pl. ez a KSH-n alapuló Wiki-cikk:


[link]


Aztán ezen lehet vitatkozni, hogy ez a Fidesznek érdeme vagy szerencséje elsősorban (nagyon kedvező volt a világgazdaság helyzete 2010 után), hogy ezt a konjunktúrát jól lovagolta-e meg az ország vezetése (egyáltalán nem), de hogy volt fejlődés, az világos. Persze ebből a Covid meg a háború sokat felzabált, de hát ez máshol is hasonlóan alakult.

2023. febr. 16. 13:15
 15/48 anonim ***** válasza:
24%

13-asnak igaza van, nem kellene kettős mércét alkalmazni Soros és Mélysáros Lőrinc között!


"Ha Sorosnál ez OK, Mészárosnál miért nem?

Hozod mindenben a szokásos kettős mércét."


Ez alapján mostmár igazán ideje Mélyszarossal is teleplakátolni az egész országot, kitalálni egy Méhszaros-tervet, telenyalni Lölö-óriásplakátokkal az országot és arányos, közpénzbőkl finanszírozott gyűlöletkampányt indítani ellene, konzultációval és álnépszavazással gazdagítva.

2023. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
58%

3: Sikeren mondjuk ezeket értem:


„A magyar gazdaság teljesítményének az alapja a munka: az elmúlt évtizedben 1 millió új munkahelyet teremtettünk, a foglalkoztatottak száma meghaladta a 4,7 milliót” – ismertette Varga Mihály, kiemelve, hogy a magyar munkanélküliségi ráta az egyik legalacsonyabb Európában, 4 százalék körüli.


A hatodik legmagasabb növekedés

Gazdasági válsághelyzetben is kivételesen teljesített a magyar gazdaság – jelentette ki keddi közleményében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a KSH legfrissebb jelentését kommentálva.


A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint 2022-ben 4,6 százalékkal nőtt a GDP, ami a legjobban teljesítő országok első harmadába tartozik az Európai Unióban. Ez azt is jelenti, hogy a rendszerváltozás utáni időszak hatodik legmagasabb növekedését produkálta a magyar gazdaság – hangsúlyozta a miniszter.


A 4,6 százalékos gazdasági növekedés a V4-országok között a második legnagyobb bővülést jelenti (szorosan Lengyelország mögött), miközben a válság ellenére is megmaradt a növekedési többletünk, hiszen az EU (3,6 százalék) és az eurózóna (3,5 százalék) átlagát is felülmúlta a magyar gazdaság bővülése. Ráadásul a zsinórmértéknek tekinthető német gazdasági növekedésnél (1,9 százalék) két és félszer jobban nőtt a magyar gazdaság teljesítménye.


A kimagasló eredmény hátterében az évek óta töretlen nemzetközi bizalom, a tartósan magas befektetési és beruházási szint, a magas foglalkoztatottság, uniós szinten az egyik legalacsonyabb munkanélküliség, az erőteljes bérdinamika (éves szinten 17,5 százalékos) és a célzott kormányzati intézkedések álltak – sorolta Nagy Márton


[link]

2023. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

13:10


Köszi, ilyen kommenteket vártam (vagyis reméltem) igazából, nem a szokásos iszapbirkózást. Mi és mikor volt a fordulópont?



13:14


Mesebeszéd. Terry Black egy szervezett lejáratókampány része volt, és egyértelműen hazudott, ahogy az összes többi médium is, amely azzal "vádolta" Vonát, hogy meleg. Nem tudom, neked hogy nem fordult ki a beled ezektől a cikkektől. Ez nem politikai beállítottság, hanem alapvető ízlés kérdése.


A Szájer-ügyön sokat pörgött a liberális sajtó, de ez a sajtó – bár nem "független-objektív" – nem is Origo meg Ripost meg TV2 Tények, és nem pártpolitikai irányítás alatt áll. Ez utóbbiakat az ellenzék hasonlóan mocskos, nívótlan és kézivezérelt propagandamédiájával (Nyugati Fény, ezalényeg és társai) kell összehasonlítani.


"Vonáról meg csak lehozták, amit nyilatkozott a muszlim vallásról, ennyi."


Tényleg? Most random kiválasztottam egy cikket. Nagyon tárgyilagos és távolságtartó, semmi csúsztatás. [link]


Soros hogy jön ide? Hogy a francba releváns? És igen, Mészárost tényleg az tette az ország leggazdagabb emberévé (vagy lehet, hogy igazad van, és most megint helyet cseréltek Csányival az élen, nem lényeges), hogy ezerrel tömték közbeszerzésekkel. Ez az ellenzéki közhely akkor is igaz, ha neked nem tetszik.



De amúgy a kérdésre válaszoljatok inkább a civakodás helyett.

2023. febr. 16. 13:26
 18/48 anonim ***** válasza:
23%
🐑🐑🐑🐑🐑
2023. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
0%

"viszont ha most két tolvaj között kell választani, akkor bizony azt érdemes, aki kevesebbet lop."



Nem feltétlenül.


Pl az egyik kevesebbet lop de ugy elqja a gazdaság politikát hogy teljes létbizonytalansagban élsz. Az állam, a lakossag, az önkormanyzatok nyakig az adossagban. A fizetesből nem lehet megelni, a munkahely bizonytalan. Stb.


A másik sokat lop de végre kijösz a fizetesből, attol se kell félned, hogy nem találsz munkat. Ráadasul fenttarthato, hiszen a gdp aranyos államadossag is csökken.


Melyik a racionális választás ha elvonatkoztatunk az érzelmektől?


Sok fideszes ismrösöm pontossan felroja azokat a pontokat a fidesznek, amit a kérdező felsorolt csak a kisebb rosszra szavsznak. Mar mint amit annak velnek.


Nem csak az szavaz a fideszre aki bevette a Soros propagandat. Nem jó ha ezzel csapja be magat az ellenzek, ahelyet hogy realisan ertekrlne a helyzetet es inkabb a sajat inkompetenciáján dolgozna a mutogatás helyett.



Nem szavaztam senkire.

2023. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

13:27


Szerintem nagyrészt nem írsz hülyeségeket, de azt ugye vágod, hogy az államadósság megint 80%-on van?

2023. febr. 16. 13:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!