Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves fideszesek! A Fidesz...

Kedves fideszesek! A Fidesz politikájának milyen elemeit nem kedvelitek?

Figyelt kérdés

Meggyőződésem, hogy a fideszesek többsége úgy szavaz, hogy nem ért egyet egytől egyig mindennel a kormány politikájából, csak a lehetőségek közül a Fideszt tartja a legjobb opciónak.


Persze ha valaki tényleg 100%-ig elégedett, az is kommenteljen nyugodtan.


Az én "tippjeim", amikre úgy gondolok, hogy ha Fidesz-szavazó az ember, jó eséllyel akkor is belátja, hogy nincs rendjén:


- a kormánypárti média színvonala, karaktergyilkosságai, torzításai (különös tekintettel a közmédiára)


- az ellenzék által "korrupciónak" nevezett gazdasági protekcionizmus, amely a párthű vállalkozók feltőkésítését jelenti


- az oktatás és az egészségügy tudatosan alacsony színvonalon tartása


Ezek jutottak most eszembe. De ha van más, az is jöhet, csak jelezd kommentben, hogy fideszes vagy-e.



2023. febr. 16. 12:39
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
24%
Teljesen rosszak a tippjeid. Én pont a libsi média hatalmának visszaszorításét, az egészségügy rendbe tételét (hálapénz büntetése, béremelések) és a sikeres gazdaságpolitikát értékelem a legjobban.
2023. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
82%

"Meggyőződésem, hogy a fideszesek többsége úgy szavaz, hogy nem ért egyet egytől egyig mindennel a kormány politikájából, csak a lehetőségek közül a Fideszt tartja a legjobb opciónak."

Mivel a fideszre 3 millióan szavaztak, nyilvánvalóan lehetetlen, hogy a szavazói mindenben egyetértsenek a fidesz politikájával, döntéseivel.

A lényeg, hogy nagyjából abban az irányban gondolkodik, azokat tartja a fidesz vezérkara is fontosnak amiket én.

Mindig vannak ügyek, témák amik nem tetszenek vagy másképpen, más sorrendben tartanám fontosnak, de ez nem változtat azon, hogy a kínálatból a fidesz az ami leginkább azt nyújtja amit elvárnék egy kormányon levő párttól.

Hamarabb kezdtem volna emelni az orvosok, ápolók bérét, megtartottam volna a tanárok bérének minimálbérhez kötését, hogy ne veszítsen az értékéből az első nagy béremelés után. Minden hazugságért pert indítottam volna akár hazug politikusok, akár médiaszereplők teszik. Meg nyilván volt egy csomó más dolog is, csak most nem jut eszembe.

2023. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
27%
#1 jaja, rekord infláció, lecsúszás, forint a béka segge alatt, eu segély lélegeztetőgépen élés, hát érdekes elképzeléseitek vannak nektek, komcsiknak a sikeres gazdaságpolitikáról is 😆
2023. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
40%

#1

"az egészségügy rendbe tételét (hálapénz büntetése, béremelések"

UGye tudod, hogy a legtöbb orvos nem keres többet, sőt vannak akik kifejezetten kevesebbet keresnek.

Emeltek bért, viszont az extra pénzeket úgy szabták át, hogy ne járjon, így valójában a többség szarabbul keres.


"a sikeres gazdaságpolitikát értékelem a legjobban."

Az MSZP eredményét sem sikerült felülmúlniuk, szóval sokat elmond arról, hogy szerinted mi a siker.

Rendszerváltás óta a fidseznél nem votl rosszabb kormányunk.

2023. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
54%

- az ellenzék által "korrupciónak" nevezett gazdasági protekcionizmus, amely a párthű vállalkozók feltőkésítését jelenti


Az MSZP ugyanezt csinálta amikor kormányon volt csak sok ellenzéki szavazónak már megkopott a memóriája. A mértéken meg ne vitatkozzunk. Nincs elfogadható mértékű lopás.

2023. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
30%

Nekem legjobban a FIDESZ önzetlensége tetszik. Mindig egy szó nélkül bevállalnak újabb négy évet, amíg az ellenzék csak készül, készül, készül(get).

Aztán a választás napján az ellenzék olyan, mint bukott tanuló a vizsgán, reggel arra ébred, hogy nem készült fel még mindig.


Ezután a FIDESZ jótékonyan megsimogatva kis buksijukat azt mondja: na jó, kaptok készülni még négy évet.


És másnaptól - megnyugodva, immár tét nélkül - újra jönnek az ellenzék általános iskolából kiszabadult támogatói és ordibálják, írkálják, hogy mer-az-infláció, mer-az-árfolyam, mer-az-oktatás-egészségügy.

2023. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
63%

#5

"Nincs elfogadható mértékű lopás."

Én senkit nem hallottam emellett érvelni, viszont ha most két tolvaj között kell választani, akkor bizony azt érdemes, aki kevesebbet lop.

Vagy neked mindegy, hogy a házadból egy papír zsebkendőt lopnak vagy a kocsidat?

2023. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

12:45


"Én pont a libsi média hatalmának visszaszorításét, az egészségügy rendbe tételét (hálapénz büntetése, béremelések) és a sikeres gazdaságpolitikát értékelem a legjobban."


Ezekkel főleg az a bajom, hogy nem reagálnak azokra, amiket írtam. Például a médiaháborút (a "libsi média" visszaszorítását) tarthatod jónak akkor is, ha közben belátod, hogy a fideszes propaganda nagyon nemtelen és gátlástalan. Nehéz belátni, hogy valaki attól, hogy fideszes, hogy helyeselheti mondjuk azt, hogy Vona Gáborról olyan hazugságokkal üvöltötték tele a nyilvánosságot, hogy muszlim, hogy Terry Blackkel orgiázik stb.


A "sikeres gazdaságpolitikát" is lehet helyeselni úgy, hogy közben az embernek vannak ízlésbeli gondjai azzal, ahogy Mészáros Lőrinc pár év alatt az ország leggazdagabb emberévé vált.

2023. febr. 16. 13:07
 9/48 anonim ***** válasza:
84%

#7


Nekem úgy tűnik a hasonlatból, elhinnéd, hogy az ellenzék megállna a papírzsebkendőnél...


A mesékben hinni megbízhatóbb, mint ebben.

2023. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
42%
7: Jelentősen nőtt sz állami vagyon 2010 óta. Mégis mit loptak el?
2023. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!