Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyermekteleneket inspirálni...

A gyermekteleneket inspirálni külön adóval hatásos lenne?

Figyelt kérdés
Nagy válságban van egész Európa. Gyermektelen válságban, ugyanis nem vállalunk megfelelő számú utódot. A magas infláció a szankciókon kívül is a munkaerőhiánnyal, emberhiánnyal van összefüggésben. Vajon ha egy diszkrét külön adó formájában inspirálnánk a gyermekteleneket- ahogy ma ezt sokan felvetették- eredményt érnénk el?

2023. febr. 1. 13:10
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem egészen csak kedv kérdése. Én például 36 éves független férfiként szívesen vállalnék gyereket, de egyszerűen nincs párkapcsolatom, mert a nők messziről elkerülnek, nem jön be nekik a kinézetem és a kisugárzásom. Ez van. Még szűz is vagyok, szóval nem hiszem, hogy ez valaha is összejönne nekem.
2023. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
73%

11# ideje lenne segítséget kérned pszichológustól! Én is 24 éves koromig szűz voltam, és akkor is csak külső segítséggel jött össze. Nálam brutális pszichés okok voltak a háttérben, amik viszont nem tudatosultak, a kinézetemmel semmi baj nem volt. Igen biztatnálak, hogy menj el terápiába!!

50f

2023. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekeseknek adott támogatások voltaképpen ugyanezt jelenti, csak kicsit barátságosabban hangzanak.
2023. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%

Mi lenne ha mondjuk inkább támogatnánk a gyermekvállalást ahelyett, hogy büntetjük a gyermektelenséget?

Lehet nagyobb kedvvel vállalnának a párok gyerekeket, ha lenne rá - ha nem is garancia, de - valamiféle kilátás, hogy egy ezt segítő, támogató közegbe kerül a gyerek...

2023. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Ilyen válaszlehetőség miért nincs?

2023. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
96%
Jó ötlet. Vezesd be, le is lépek a milliós adómmal, akkor aztán megnézem miből támogatsz másokat.
2023. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Mintha most nem lenne, csak épp fordítva működik, több a gyereked kapsz pótlékt, fizudból az adó nem ugy megy stb...
2023. febr. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyjából ez van

[link]

Azt hiszik, hogy "nesztek pénz" és ezzel le is van tudva az ügy.

Egy jó, megfelelően gondoskodó rendszer kellene a gyerekeknek. Ha most valaki ilyet akar, az valamelyik nívós magániskolába járatja a gyerekeit, mint a politikusok és általában a felső tízezer tagjai.

2023. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
86%
A mostani támogatások sem kellenének! Csak az vállaljon gyereket, aki önerőből is becsületesen fel tudja nevelni. Nem kell a putrisorra nagyobb szaporulat.
2023. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
#19 Egyet értek!
2023. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!