Miért építjük Paks2-t, amikor máshol már fúziós erőműveket terveznek, a finnek is visszamondták ezt a típust és lassú reagálása miatt amúgy sem praktikus?
A finnek visszamondták ugyanennek a típúsnak az építését félúton a rengeteg probléma miatt. A világ más részein már a teljesen környezetbarát, sugárzó anyagtól mentes fúziós erőműveket tervezik és várhatóan lesz is belőlük valami még mielőtt Paks2 élettartama lejárna. Mindezek mellett pedig egyáltalán nem praktikus, mert lassú reagálású, tehát nem tudja kiegészíteni a nap és szélerőművek termelést. Arról nem is beszélve, hogy a szennyező hulladékával még az ükunokáinknak is baja lesz, tehát Viktor királyunkra biztosan fognak emlékezni, csak épp nem jó értelembe. És még sorolhatnánk a hátrányait...
Mi mégis ezt építjük, mintha visszamennénk a múltba és ezt a rettentően idejétmúlt rossz rendszert erőltetjük, holott nem is biztos, hogy fog tudni működni a Duna vízhőmérséklete miatt.
Miért? Miért és miért?
Ha a valóságot nézzük, akkor Paks 2-t sem építünk.
Mármint nem csinálunk semmit.
Az első blokk üzembe helyezésének határideje 2023 lett volna - igen, az idén.
Ehhez képest még egy sz-ros gödröt se sikerült kiásni.
Ilyen tempóban jó, ha az évszázad végére lesz belőle valami.
Viszont a NER-maffia bizonyára már rengeteg lopott a projectből így is.
Fúziós erőműveket már évtizedek óta tervezik, de még közelébe sincsenek annak, hogy ez egy bevett, energiatermelési mód legyen.
Az hogy a kínaiaknak meg esetleg a franciáknak sikerült a fúziót pár percig megtartani az fényévekre van attól, hogy 0-24, hónapokon keresztül működjön, az meg még pláne nincs megoldva, hogy a felszabadult energiát azt hogy alakítsák át használható villamos energiává. Biztos hogy a jövőben ez sikerülni fog, de kétlem hogy 2050 előtt elkezdődne a tömeges telepítésük az energiaellátási területeken.
Egyelőre a legtisztább, legtöbb energiát termelő és az egyik legkevesebb karbantartást igénylő megoldás a nukleáris erőmű.
Hol építenek fúziós erőműveket?
Maximum kutatások zajlanak e téren, de azok már 50 éve is zajlottak.
Lövésed sincs a témához, kérdező, csak okoskodsz itt.
"A világ más részein már a teljesen környezetbarát, sugárzó anyagtól mentes fúziós erőműveket tervezik"
Ezt a tervezést kb úgy kell tekinteni, ahogy a Marsra utazással tervezünk. A fúziós erőmű olyasmi, ami már 30 éve mindig 30 év múlva lesz. Fejlődés és áttörések is vannak, de messze van még a használható változat. Addig viszont egyre több elektromos áram fog kelleni, egyre kevesebb és drágább fosszilis hordozóból.
Kérdező, a fúziós erőműnek még prototípusa se lesz 2030 előtt és a jelen ismeretek alapján 2050 előtt nem lesz belőle használható erőmű.
Addig nem akarod tölteni a telefonodat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!