Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért mindenki a fű, varázsgom...

Miért mindenki a fű, varázsgomba stb. legalizálásán pörög, amikor a szintetikus drogok sokkal jobbak, és praktikusabbak?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten foglalkozok a szerves kémiával, biokémiával, és pont a tudománytalansága és primitívsége miatt nem tetszik nekem ez a füves, kaktuszos, gombás, neopogány hippi kultúra ami manapság kiépült a drogozás köré.



Szerintem ha már könnyebben elérhető drogokat akarnak egyesek, amik ráadásul biztonságosabbak is akkor nem ezt a fűtermelős, jamaicai rapperes irányvonalat kéne tolni, hanem amellett kiállni, hogy gyógyszerészek, kémikusok állítsanak elő kontrollált körülmények között tudatmódosító szereket.


Pl. laboratóriumi minőségű MDMA, LSD, oxikodon stb amiket tabletta formájában kell bevenni.



Régebben olvastam pl. egy kísérleti, alkohol hatásait utánzó tabiról is, aminek hatalmas előnye, hogy nem leszel másnapos tőle, és ha hirtelen ki akarsz józanodni, mert pl. autót kell vezetni, akkor beveszel egy ellentablettát ami 5 perc alatt kipucolja az agyadból a szert.


Szerintem ez a rekreációs tudatmódosítás jövője. Ti mit gondoltok erről?



2020. szept. 12. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Szintetikus drogok
Mariska, gomba, Ayahuasca stb.
43 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

1xű : vénynélkülivé kellene tenni az ideggyógyászati szereket. Mindenki beszed 7végén antidepiből + frontin (nyugtató) rá egy kis piát és sokkal jobban éreznénk magunk


Nem tenné tönkre az alkohol a májat, mert nem kellene annyit inni. Nem lennének emiatt személyiségzavarok és nem butulnának el a fűtől.

2020. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pontosan! Én is így gondolom.
2020. szept. 12. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Az anabolikus szteroidokat kéne legalizálni!

Ha a füveseknek szabad, akkor nekem miért nem?

2020. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Az ayahuasca-át is legalizálni kellene. Nem káros a szervezetre, nem lehet hozzászokni. Spirituálisan magasabb szintre visz és erkölcsösebb, céltudatosabb ember leszel.
2020. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Mert egy csomó embernek tudatlanság és az ezotéria terjedése miatt afféle "kemofóbiája" van, ez még a 19. század Romantika nevű stílusirányzatából, majd a 100 évvel későbbi hippikorszakból származik.


Ezért van az, hogy a legtöbb embernek objektív tények híján inkább érzelmi reakciói vannak. Így alakulnak ki ilyen gondolatok, "Ha már drog, akkor inkább Nagypapa pálinkája, vagy egy rasztafari fűültetvénye, mint valami vegyszer amit egy rideg, érzelemmentes, fehérkabátos tudós állít elő a laborjában."


Sajnos a nagy cégek is a profit miatt ráálltak erre, pl. csomó bolti termék büszkén hírdeti, hogy "e-mentes" pedig az E-számok csak kategorizálási számok amiket az EU sztenderdizált az élelmiszer-hozzávalóknál .

2020. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Abody ***** válasza:
56%
A fő ok szerintem az, hogy egész más hatása van egy fűnek, gombának, meg kaktusznak, mint MDMA-nak. Amúgy annyira nem vagyok jártas drog téren, de nem hiába kifejezetten azok a drogok vannak preferálva, amik nem okoznak, vagy aligha fizikai függőséget. Egyébként meg legyen teljes drog legalizáció megfelelő minőségbeli ellenőrzéssel és rehabilitációval. Emellett az emberek mentális egészségére is adhatna többet az állam, hogy ne is nagyon legyenek olyan emberek, akik drogokkal (itt értve az alkoholt is) próbálnák "öngyógyítani" a problémáikat.
2020. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Neked már édesmindegy, jó lesz a kannásbor számodra, az olcsó is nem?
2020. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Elég baj, ha tudatmódosító szerekhez kell fordulnia valakinek ahhoz, hogy jól érezze magát.

Legyen több pszichológus!

2020. szept. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Az MDMA egy gusztustalan partydrog. A kaktusz/gomba pedig hallucinogén.

A fű pedig egy gyógynövény ami számtalan betegségre gyógyír, és egyszerűen zsírkirály. Nem hiszem hogy a fűnél lenne biztonságosabb tudatmódosító szer.


Én inkább szívok el egy jointot, mint veszek be egy "THC tablettát" vagy bármi olyat ami szintetikus kannabioid.


Inkább eszek gombát, hogy átgondoljam az életemet, és felfedezzek egy új világot ennek segítségével, mint hogy egy ehhez hasonló hatású tabit szedjek be.


És még folytathatnám. A gomba meg a fű egészségügyi szempomtból gyakorlatilag veszélytelen.


Nem is nehéz termeszteni őket, nem kell hozzá képzettség.


Minek vegyek be laborokban előállított szarokat, ha ugyanazt a hatást készen megkapom a természettől? Miért olyan nagy probléma ez? :D


Vegyünk egy-két hasonlatot.


Minek vesz az a sok idióta arany ékszereket, amikor van olcsóbb anyag is, és így fillérekből megvan? Ugyanazt a funkciót tölti be a kettő, ugyanúgy is néz ki. Az olcsóbb, filléres ékszert vennéd a párodnak?


Minek veszel drága bőrdzsekit, amikor a műbőr is nagyon jól néz ki?

És sokkal olcsóbb is.


És még sorolhatnám.


De amúgy had kérdezzem már meg, normális lenne neked egy sörözés helyett betablettázni a haverjaiddal?


Nem hiszem hogy primitív dolog tisztelni és szeretni a természetet, és amit ad, ahelyett hogy arra törekednénk, hogy minnél több szintetikus nyomiságot állítsunk elő, mert az "jobb".


Meg amúgy is. A drogok nem létszükségletek. Minek gyártani mégtöbbet? Hogy fizikailag ne legyenek ártalmasak? A legtöbb szintetikus undormány (heroin, kokain, mdma, meth) fizikai tünetek nélkül is függővé tesz. Mentális függőséget pedig nehezebb letenni, mint a fizikai addikciót. Mert arra nincs gyógyszer.


Ráadásul a tudatmódosítók nagy része azért eléggé megváltoztatja az emberek személyiségét, a legtöbb negatív irányba.


Tételezzük fel hogy létezik egy drog, ami nem ártalmas fizikailag, és nem alakít ki testi függőséget. Ez a drog hatalmas nagy boldogságot ad (mint mondjuk az opiodok) nincs másnapossága, nincs mellékhatása. A hatása néhány óra.


Aki kipróbálja, a rabja lenne. Többet nem érdekelné más, csak ez a drog. Csak így tudna vele működni. Nem számítana a szex, a dumálás a haverokkal, vagy a kedvenc sorozata, mert tudja, hogy elég bevenni egy tablettát, baja nem lesz tőle.


Lehet "jobbak" lennének. De a mentális függőség, személyiség változás stb. akkor is elkerülhetetlen lenne. Sok lelki roncs lenne. A körömrágásra is rászokhatsz. A csokira is. És a többi...

2020. okt. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!