Magyarország már pártállamnak mondható?
Hibrid rezsim, látszatdemokrácia egy állampárttal, ami mindig úgy alakítja a szabályokat, hogy ne lehessen leváltani.
A Fidesz úgy nyeri meg a futóversenyt, hogy a többiek lábát összeköti, majd befut a célba, és közli, hogy győzött - Qubit
"Hibrid rezsim, látszatdemokrácia"
Ilyen politológiai fogalmak nem léteznek. Ti találtátok ki őket, hogy legyen mivel vádaskodni.
4: hogyne létezne, az angol wikipédián is csak az ellenzék találta ki, ugye?
"Electoral autocracy is a hybrid regime, in which democratic institutions are imitative and adhere to authoritarian methods. "
7: akkor nézd meg az alját ennek, nézd az évszámokat, amikor sehol nem volt a fidesz rendszere:
"Hybrid regimes" (Diamond 2002), "competitive authoritarianism" (Levitsky and Way 2002) and "electoral authoritarianism" (Schedler, 2006) as well as how officials who came to power in an undemocratic way form election rules (Lust-Okar and Jamal, 2002), institutionalize electoral frauds (Lehoucq 2003, Schedler 2002) and manipulate the economy (L. Blaydes 2006, Magaloni 2006) in order to win the election and stay in power.
Pártállamnak pont nem mondható, mert annak az lenne a jellemzője, hogy az állami szerveknek megfelelő, azokkal párhuzamos pártszervek léteznének (az egyetlen de facto is létező pártban), és a valódi döntés a pártszervek kezében lenne. Ez jelenleg nincs így.
Ez még nem jelenti azt persze, hogy jogállam és demokrácia van itthon. Lehet nevezni a jelenlegi rendszert hibrid rezsimnek vagy akárminek, de pártállamnak nem, mert annak a jellemzői nincsenek meg nálunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!