Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kárpátaljai magyarok kénysze...

A kárpátaljai magyarok kényszersorozása ellen a kormány mit kíván tenni?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 12. 19:36
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
50%
Mi nincs igazolva ? Miről beszélsz ? Én nem is értem a kommentjeidet.
2023. jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
61%

28-as, képzeljük el, hogy én ukrán-magyar kettősállampolgár vagyok. Kárpátalján élek békésen és nem szeretnék a frontra menni. Vannak ukrán és magyar papirjaim is. Van autóm, vagy ismerősöm, aki legalább a határig elvisz. Közben az ukrán papirjaimat, elégetem és sóval is behintem. Igy már nincsenek ukrán irataim se, csak a magyar államtól kapott útlevelem.

Odamegyek a határhoz az ukrán vámoshoz és megszólalok magyarul, a magyar papirjaimat odaadva neki, hogy jónapot kivánok, szeretnék átmenni a határon. Honnan fogja tudni a határőr, hogy engem nem engedhet át?

2023. jan. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
54%

Nincs igazolva a kérdés, vagyis, hogy kényszersorozás lenne Ukrajnába.

A magyar szélsőjobbot leszámitva semmilyen szinten sincsen. Én arról beszélek, hogy az ukrán kényszersorozásról szóló álhirek, kamuk. Ez az, amiről én beszélek, az, hogy álhirt terjesztetek.

2023. jan. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
50%

Nem érted, hogy nem engedhet át ? BE VAN TILTVA a kettős állampolgárság. Nemhogy nem engedne át, de biróság elé is állitanának.


Majd hülyék lesznek átengedni Magyarországra a 18-60 közötti magyar férfiakat, ha egyszer jól jönnek nekik a fronton. Annyival kevesebb ukránt kell beosrozniuk, nem érted ?


Neked ott magyarként nem előnyöd, jogod származik abból, hogy magyar vagy és van magyar útleveled, hanem hátrányod.


De már nem is lehet használni a magyar útlevelet. Megfosztanak az ukrán állampolgárságodtól és örökre kitiltanak az országból, hagyhatod ott nekik a házad, a földed, nem folyósitanak neked nyugdijat sem majd a ledolgozott éveid után.


Tényleg nem érted ?

2023. jan. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, magyar papirral, miért nem enged át? Nem kettős államplgár leszek, hanem magyar! Miért nem enged át? Nem értem.

Tényleg nem értem. Ha magyar papirral megyek a határra, miért nem jöhetek át. A homlokomra van irva? Vagy, honnan tudja? Nem értem.

2023. jan. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
54%

Ha a magyar "szélsójobbnak" és a józan ész szavának nem hiszel, akkor nézd meg, mi történik az orosz kisebbségekkel évek óta. Jogfosztások érték őket, ezért inditotta végül meg a háborút Putyin.


Ha másnak nem hiszel, legalább ezt a tényt gondold végig. Ha a sokmilliós orosz kisebbséget jogfosztások érték, akkor gondolhatod, mi történhet azzal a maroknyi , eddig is elnyomott magyarral.



Igazából nem is kell igazolni a tényt, hogy kényszersorozás történik, hisz amióta világ a világ ,minden nép ezt csinálja, a másodrendű embereket küldik leginkább harcba mindenhol.


Bevallani sem fogják soha, majd hülyék lennének. Persze, hogy nem fogsz erről soha hallani az ukrán sajtóban és a nemzetköziben sem. Gondolod, hogy Zelenszkij majd niylvánsoan beismeri ?


A halottak és sebesültek számát is kozmetikázza mindkét háborús fél.

2023. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Nincs az ukrán jogrendben olyan, hogy te kettős állampolgár vagy vagy hogy te magyar vagy. Vagy ukrán vagy vagy nem létezel. Biróság elé állitanak és kész.


Nem a homlokodra van irva, hanem a neved alapján kikövetkezteti, hogy nem echte ukrán vagy.


Te tényleg nem érted ezeket ?

2023. jan. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
61%
Az a gond, hogy ez mellébeszélés. És nem értem, hogy miért nem arról beszélünk, hogy egy magyar állampolgár, magyar iratokkal, miért nem mehet át a határon.
2023. jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg nem értem ezeket :(
2023. jan. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
54%

Mert háború van. Nyilván nem mehetnek nyaralgatni a külföldiek. A légiforgalmat is leállitották a háború kitörésekor. A határt is lezárták egy nap után, csak azoknak a férfiaknak volt szerencséje, akik az első nap átjöttek.


Minden sorozható férfira szükségük van, majd hülyék lesznek elengedni őket.



A délszláv háborúban is elényben részesitették a szerbek a szerbiai magyarokat, nagy arányban sorozták be őket, hogy a szerbeket ne kelljen.


ELőfordult, hogy horvátországi magyarnak és szerbiai magyarnak kellett egymásra lőnie parancsra.


Minden ország a kisebbségeit használja ki leginkább egy háborúban.

2023. jan. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!