Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár-rendszerben nevelkedett...

Kádár-rendszerben nevelkedett régi magyar sztárok, azért rajonganak Orbán Viktorért és a Fideszért, mert a régi diktatúrát juttatja eszükbe az uralma?

Figyelt kérdés

Vagy mert sok pénzt kapnak koncertjeikhez, és hogy Orbánnal együtt smúzoljanak fotókon?


Pataki Attilára, Nagy Feróra, Demjén Ferencre, Szikora Róbertre, Kovács Ákosra gondolok, de mondhatom Szörényi Leventét - meg még akiket támogatott vagy megtűrt az Aczéli kultúrpolitika és a diktatúrában népszerűségre tettek szert.


[link]



2023. jan. 11. 11:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%

10:42: azért ismerjük el, a Feróval készült első két Bikini lemez nagyon nagy alapvetés. Plusz ott volt a Hamlet, szintén erős anyag, plusz ott volt 90 körül a Garázs rádióműsor és a hozzá kapcsolódó válogatáslemezek (Garázs I., II., III.); még saját kiadót is alapított, ezekkel pedig nagyon sok kezdő zenekarnak segített.

Feróval alapvetően az a baj, hogy 30 éve nem állt elő semmi érdemlegessel. A nyolcvanas években igencsak ott volt a szeren, aztán lecsúszott a mostani szomorú állapotába.

Szikora viszont a büdös életben nem tett le semmit az asztalra. Kevés nála irritálóbb ember van a szakmában. Veri a mellét a nagy kereszténységére, imaláncot szervez Marilyn Manson ellen, miközben ott vannak az ún. "gidái", akiket teljesen nyilvánvaló, hogy milyen szempontból választ ki. Egy gusztustalan farizeus, ebből pedig egyenesen következik, hogy ha a keresztény vallásnak bármi valóságtartalma van, akkor a pokolban fog égni. A zenei teljesítménye akkora nulla, hogy az még a mai popprodukciók közül sem lógna ki felfelé. Hogy a Donald-kacsa hangján mit esznek egyesek, nem tudom felfogni.

Hogy Demjén apja mi volt, azt nem tudom, őt sem mondanám teljesen tehetségtelennek, akinek a langyos popzene bejön, azok biztos kedvelik. Nyomták ezerrel a lemezeit, de ennek ellenére Erdős egy vele készült interjúban leszögezte, hogy "utálja az alkoholistákat", amivel Rózsira utalt. Demjén a nemzetközi karrierjének a lehetőségét is azzal tolta el, hogy úgy ment be angolul felénekelni a Várj, míg felkel majd a Napot, hogy "alig állt a lábán" (Rock Évkönyv, 1981, idézet). Azóta valószínűleg elfogytak az agysejtjei.

2023. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

20. Mégegyszer, nem azt kérdeztem hogy jó számaik vannak-e, vagy jó zenészek -e mert ez szubjektív. Hanem amit kiírtam.

Most ez nem úgy néz ki hogy akit szeretünk annak lehet a hatalomhoz dörgölőzni és vissza akit meg nem annak utálatos.

2023. jan. 18. 12:07
 23/24 anonim ***** válasza:
12:07: természetesen mindenképpen utálatos dolog olyan szinten a hatalomhoz dörgölőzni, mint amennyire a kérdésben szereplők teszik. Főleg ha még köpönyegforgató is mellé az illető. De visszamenőleg nem rombolja le a komplett életművet.
2023. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
És hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem ez a legtöbbjüknél a pénzről szól, meg persze a díjakról. Kivéve megint Szörényit, ő már a hatvanas években is jobbos volt valószínűleg, csak nem verte nagydobra - az Illésben Bródy írta a politikus szövegeket. (Aztán 73 után ő is visszavett, mikor volt egy nagyon komoly rendőrségi ügye, rendesen ráijesztettek.)
2023. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!