Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha elzavarjuk innen a multikat...

Ha elzavarjuk innen a multikat, akkor mi is kivonjuk a magyar cégeket (CBA, MOL, OTP, IKO) külföldről?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 21:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Az pedig marhaság,hogy a magyar ipar és mezőgazdaság elegendő árút termelne!"


Ne viccelj már. Egész Európát el tudtuk látni annak idején mezőgazdasági terményekkel. És nem olyan húgyízű paradicsomot termeltünk mint amit most veszel a teszkóba.

2010. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%

"Az pedig marhaság,hogy a magyar ipar és mezőgazdaság elegendő árút termelne!"


Majd a Kárpát-Medence csodás erőforrásai, a Föld pilisi szívcsakrája meg a szittya táltosok varázsereje segíteni fog, meglátod. Nem kell agyalni, csak hinni kell, aztán majd meglátod a csodát.


Ha meg nem lesz csoda, akkor majd ráfogjuk a zsidókra.

2010. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Komolyan válaszolni akartam de itt nem érdemes, BOHÓCOK vagytok csak a magatokét fújjátok.és már nem is a kérdésen megy a marakodás hanem a jobbik ellen vagy mellette a téma.
2010. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"22.31 Magyarázd már el nekem,honnan lenne munkahely és árúbőség? Ez nem óhaj kérdése,hanem többek között anyagi is."



Rendben, végülis ezért vagyunk itt. Amit most behordanak, azokat a szarokat azt eladják neked. Ezáltal azt már nem kell megtermelned.Amit fizettél érte azt kiviszik. Ezért abból már fizetést nem kapsz. Elkezdesz szegényedni, erre elkezdesz olcsóbb árukat venni, már az itthoni termelőktől is. Ettől pedig ők is szegényednek. Így működik a multi pénszivattyú. Aztán mikor kimerül egy ország szépen továbbálnak. A kérdésed az volt hogy lenne, nos elég ha ezt a folyamatot visszafordítod.

2010. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A gazdaság helyre áll magától, elég csak hagyni őt.
2010. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Komolyan válaszolni akartam de itt nem érdemes, BOHÓCOK vagytok csak a magatokét fújjátok.és már nem is a kérdésen megy a marakodás hanem a jobbik ellen vagy mellette a téma."


Pedig most kivételesen épp nem volt marakodás. Nem gond válaszoltam helyetted. :)

2010. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
És elnézést a kedvest Jobbikosoktól, semmi bajom velük, csak unom már minden kérdésbe behordják akkor is, ha nem is az a téma és előtte szó sem volt a Jobbikról.
2010. okt. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lepődtök meg, ha nevén nevezzük azt a pártot, amelyik a multikat el akarja zavarni...?


Egyébként a kérdésedre válaszolva: az a bizonyos multiellenes párt például betiltana minden neki nem tetsző médiumot, viszont vérig van sértődve, ha a saját offenzív és népcsoportokra nézve sértő reklámját nem adják le a tévék. Ki is sírták az illetékes testületnél, belecsimpaszkodva a megfelelő joghézagba. Vagy például a sajtójában árad a szitok a környező népek felé, de fel van háborodva, ha valahol a legenyhébb kritika éri a magyarokat. A magyar gazdaság külföldi jelenlétével kapcsolatban is hasonló szemléletet várhatsz tőlük, és szerintem ez meg is adja a választ a kérdésedre.


Az én kérdésemre, melyet rajtam kívül még megfogalmaztak páran, -nevezetesen, ha kizavarnánk a multikat, mit is tennének a hoppon maradt szerencsétlen magyarok- pedig tudom, hogy úgysem fog értelmes válasz érkezni.

2010. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Feltételeket szabunk a multiknak, akik ha teljesítik azok maradnak, akik nem azok maguktól elmennek.

Ha a multik az adózás és a szabályok miatt nem tudják alacsonyan tartani az árakat és nem tudjak jó minőségű terméket rakni a polcaikra, akkor az emberek a magyar vállalkozókhoz fognak fordulni, akiknek majd munkaerőre lesz szükségük a megnövekedő forgalom miatt.

Több vállalkozó tudja majd bővíteni a vállalkozását amihez több munkavállalóra lesz szüksége.


A magyar vállalkozó a pénzét Magyarországon költi el. De a multik kiviszik a pénzt az országból és külföldön költik el.

A magyar vállalkozó magyar termelőtől veszi a terméket és ezzel magyart juttatja pénzhez, a multi külföldről hozza be és a magyarnak adja el.

Aki ne tudja eladni az általa termelt terméket mert külföldről hozzák a felvásárlók akkor miből lesz pénze? miből megy majd el Ő vásárolni olyat amire szüksége van?

2010. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, miért lepődtök meg, ha nevén nevezzük azt a pártot, amelyik a multikat el akarja zavarni...?"


Nem meglepődésről van szó. Hanem unalmas, hogy minden kérdésbe behordják. Én is el akarom őket zavarni, pedig közöm sincs a Jobbikhoz és valószínűleg rajtam kívül még több millió ember, akiket tönkretettek.

2010. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!