Aki összemossa a 2010 előtti éveket az azt követőkkel az vagy vak, vagy hazug. - írja Gyurcsány. Ez mit akar jelenteni?
#11
Nézz utána a dolgoknak, mielőtt ilyen kijelentéseket teszel.
Gyurcsány alatt volt a régiónkban a legnagyobb a gazdasági lemaradásunk. Az utóbbi 12 évben régiós szinten stagnáltunk.
#13
Már miért ne lennék vitaképes/meggyőzhető? Mert nem hiszem el a levegőbe tett kijelentéseidet? Vannak GDP adatok, azok alapján könnyen eldönthető, hogy mennyire van igazad.
#8 Sajátmagadnak mondasz ellent, kérdező. Előbb leírod, hogy nem mondott le, majd leírod, hogy lemondott, mert borítékolható volt az egy évvel később esedékes veresége :-)))
Leírod, hogy megtorolatlanul maradt a rendőrattak, majd leírod, hogyan torolta meg a nép és volt kénytelen - előremenekülve - lemondani, a politikai értelemben vett megtorlástól való félelmében.
Valójában tehát éppen, hogy NEM VOLT következmények nélküli ország Magyarország, ahogy azt te magad is leírod, önmagadnak ellentmondva - és éppen azért mondott le, mert előre látta az elkerülhetetlen KÖVETKEZMÉNYEKET (a totális politikai bukást).
Ehhez hozzá kell tenni azt is, hogy maga a választási rendszer is demokratikus és arányos volt még, éppen ezért kényszerült egy VALÓDI KOALÍCIÓRA a pártja egy VALÓDI PÁRTTAL, amelyik saját jogon jutott be a parlamentbe, nem MSZP-listán.
A lemondásának, mint mindennek a politikában, több tényező volt az együttes oka, de ezek közé bizony az is beletartozott, hogy a koalíciós partner KIHÁTRÁLT mögüle és felbontotta a kormánykoalíciót, így a kormány elveszítette a többségét a parlamentben is.
Na ez is egy olyan dolog, ami 2010 utáni illiberális-kleptokrata hibrid rezsimben ELKÉPZELHETETLEN. A KDNP nem egy valódi párt, a Fidesz-KDNP koalíció nem egy valódi koalíció. A KDNP tagjainak 90%-a fidesz-tag is egyben, a párt a fidesz listáján jut mandátumokhoz - tehát soha a büdös életben nem bontaná fel a koalíciót, nem hátrálna ki Orbán mögül, még ha a két kezével embert ölne, akkor sem.
Ma Magyarország nemcsak, hogy nem demokrácia már, de egy totálisan következmények nélküli ország!
Abból, ami 2006 után Gyurcsánnyal történt, SEMMI NEM LEHETSÉGES ma Magyarországon!
1. Nem lehet a Kossuth-téren tüntetni.
2. Nem lehet valóságosan, munkabeszüntetéssel sztrájkolni.
3. A választási törvényt egyetlen párt írhatja át BÁRMIKOR, a változó politikai helyzethez szabva a körzethatárokat, a mandátumkalkulációt, a választások időpontjait, módját, kizárólagosan a saját éppen aznapi érdekei szerint.
4. Ha sehogyan sem tudja kimatekozni, hogy ő győzzön, akármikor egypártilag elhalaszthatja beláthatatlan ideig a választásokat, mert egy SZOMSZÉDOS államban zajló háború vagy fegyveres konfliktus is elegendő hivatkozási alap hozzá újabban (Európában példátlan módon!).
5. Felszámolódott a médiapluralizmus, nincs ellenzéki tulajdonú, valóban ellenzéki audiovizuális sajtó, a közmédia pártmédia lett, elhallgatják a tüntetéseket, nem hívják be az ellenzéki politikusokat, közszereplőket, stb.
6. Nincs cselekvőképes Alkotmánybíróság!
7. Nincs egy autonóm, kritikus köztársasági elnök, mint Gyurcsánnyal szemben Sólyom László volt.
8. Nincs erős civil szféra, eltiporták a jogvédő szervezeteket - 2006-ban ezek harcoltak a rendőri túlkapások áldozataiért, az ellenzékiek jogaiért és kemény kártérítéseket pereltek ki!
9. Nincs független igazságszolgáltatás, sem független ügyészség, leépítették és leuralták még az ombudsman-rendszert is.
10. Rendeleti kormányzás van, abszurd vészhelyzetekre hivatkozva, tehát a parlament teljesen megkerülhető a kormány számára, az se volna probléma Orbánnak, ha a teljes parlament is szembefordulna vele (ami persze abszurd, mert kétharmadig van feltöltve agyatlan szavazógépekkel, a rezsim kritikátlan kiszolgálóival - de ha mégis megtörténne, kit érdekel? Örökös vészhelyzet van, rendeletekkel is lehet irányítani az országot, törvények helyett!)
11. Nincs koalíciós nyomás, a kormány fidesz-janicsárokból áll, egyetlen pártlistán bejutott fideszesek és KDNP-snek álcázott fideszesek a tagjai.
Sem az ellenzéknek, sem az átlag magyar állampolgárnak NINCS KIHEZ FORDULNIA.
Egyszerűen semmi sem történhet ma meg mindazokból a folyamatokból, amik 2006 után Gyurcsány (és pártja) bukásához vezettek!
Ma valóban egy következmények nélküli országban élünk! 2006-ban nem abban éltünk, és magad írod le a következményeket - az más kérdés, hogy lehet sokallni azt a 3 évet, ami alatt ezek a folyamatok végbementek (meg keveselni is lehet, hiszen olyan érvelés is létezik, miszerint a politikusokat választásokon kell megbuktatni, tehát valójában ki kellett volna töltse a ciklusát).
De ezek részletkérdések. A TÉNY ettől még TÉNY marad: 2010 előtt NEM VOLT következmények nélküli ország Magyarország és maga Gyurcsány ezt a saját bőrén tanulhatta meg, komoly politikai KÖVETKEZMÉNYEK elszenvedése által, egy kőkemény politikai bukás során.
Ma Magyarország egy következmények nélküli ország, amiben semmi nem történhetne már meg, ami Gyurcsány bukásához elvezetett, ki van iktatva a rendszerből minden fék és ellensúly, médiaellenállás, civil mozgalmak, de még a parlament egésze is bármikor kiiktatható, a maga teljességében - és a választások is akármeddig halaszthatók.
2006 után a Fidesz ki tudott vonulgatni a Parlamentből Gyurcsány beszédei alatt, kordont tudott bontani, polgári engedetlenkedni, stb.
Ma egy hasonló helyzetben az ellenzék BE SE MENNE A PARLAMENTBE, mert nem hívnák össze a parlamentet. Egyszerűen nincsen rá szüksége a rezsimnek és a diktátornak, hogy összehívja, mert törvények nélkül is vezethető az ország mindaddig, ameddig Ukrajnában fegyveres konfliktus zajlik, több mint ezerkétszáz kilométernyire Magyarország határaitól.
A kör bezárult. Magyarországon a rezsim nem leváltható, akármit is tesz. Olyan módon biztosan nem, mint 2006 után Gyurcsány és bandája. Ez ma egy következmények nélküli ország, immár 13 éve.
#15
„Sajátmagadnak mondasz ellent, kérdező. Előbb leírod, hogy nem mondott le, majd leírod, hogy lemondott, mert borítékolható volt az egy évvel később esedékes veresége :-)))”
Ja, lemondott 3 évvel később. Közvetlenül utána kellett volna, de ő még 3 évig a kormányon maradt, és mást rakott a maga helyére, aki meghozza a a legsúlyosabb megszorító intézkedéseket, és elbukik a választáson.
De ha szerinted ellentmondásban vagyok, akkor te sem tegyél ilyen elhamarkodott kijelentéseket, hogy 2010 után Magyarország következmények nélküli ország lett! Hisz még Orbánnak is van esélye lemondani 5, 10, 20 év múlva, várd ki a végét!
„Leírod, hogy megtorolatlanul maradt a rendőrattak, majd leírod, hogyan torolta meg a nép és volt kénytelen - előremenekülve - lemondani, a politikai értelemben vett megtorlástól való félelmében.”
Ezt arra írtam, hogy nem lettek felelősségre vonva az attakot levezénylők, sőt a főparancsnok Gergényi kitüntetésben részesült.
„Valójában tehát éppen, hogy NEM VOLT következmények nélküli ország Magyarország, ahogy azt te magad is leírod, önmagadnak ellentmondva - és éppen azért mondott le, mert előre látta az elkerülhetetlen KÖVETKEZMÉNYEKET (a totális politikai bukást).”
Ha látta volna előre a következmény (totális politikai bukást), akkor az Őszödi beszédet követően mondott volna le. Akkor ma jóval kisebb politikai hulla lenne.
„Ehhez hozzá kell tenni azt is, hogy maga a választási rendszer is demokratikus és arányos volt még”
Ez nem igaz, nem volt arányos a választási rendszerünk 2010 előtt sem.
„Ma Magyarország nemcsak, hogy nem demokrácia már, de egy totálisan következmények nélküli ország!”
Nálunk okosabbak szerinte Magyarország még mindig demokrácia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!