Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz, ha most megint lesz...

Mi lesz, ha most megint lesz egy kivándorlási hullám, és a maradék valamire való szakember is elmegy?

Figyelt kérdés

Én is számolom fel az itteni életem (vállalkozás, de nem helyhez kötött) egy orvos és három ápoló barátom/ismerősöm van, akik szintén kifelé kacsintgatnak, az angol tanárom (egy igazi csupaszív lélek, és kiváló szakember, 10 év alatt nem sikerült annyit tanulnom, mint nála egy év alatt) netes sulit nyitott, ők családostól készülnek menni. Ők akik nem pótolhatók egyik napról a másikra. De szárazépítő ismerős most kapott Amerikába munkát, burkolóm németbe dolgozik, a társasház takarítója szintén külföldön. Most egy nyugdíjas néni csinálja. Itt minden össze fog omlani. A nyugdíjasok meg a munkakerülők nem fogják eltartani a döbrögiket, az a pár ember aki meg valamirevaló és ittmarad földönfutóvá válik. Csak én látom ennyire borúsan a dolgokat?

Vagy jönnek az ukránok meg az arabok oszt 'jólan?


2022. dec. 31. 00:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

"Vagy jönnek az ukránok meg az arabok oszt 'jólan?"


Már itt is vannak.

2022. dec. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem élek rosszul, vagy 80-90 millióny ftnyi vagyonom, (ingatlan, autó, megtakarítás) plusz a vállalkozás. De nem akarom, hogy a gyerekeim ilyen környezetben nőjenek fel.
2022. dec. 31. 00:28
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Már most is külföldiekkel van tele Budapest (ázsiaik, arabok).
2022. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
Marad elég szakember, nem aggódom.
2022. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Én mint szaki 2012-ben mentem ki Németországba, már akkor arra panaszkodtak itthon, hogy kevés a jó szakember. Képzelem akkor most milyen lehet a helyzet. Persze kontárokat, akik összegányolják a lakásodat egy burkolás során, olyanokat mindig fogsz találni.
2022. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mindenki pótolható.

Amúgy szerinted mi a tökömnek léptünk be az unióba ha nem azért hogy mindenki oda mehessen szabadon tanulni, dolgozni, élni ahová csak akar? Minek fektettek 3 évtizedet abba, hogy minél többen tanuljanak idegen nyelveket?

Tényleg azt hitted hogy majd sírni fogunk mert amikor végre lehet menni akkor majd lesznek akik mennek is?

2022. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kèrdèsben megfogalmazott állítás megtörtènne,akkor se lenne semmi.Romániábòl,Bulgáriábòl,Horvátországbòl,a balti államokbòlna a lakossàg 1/3 lelépett a fèrfi munkaerőnek meg 40-50%-ka.Ennek ellenére ezen országok se omlottak ösze.
2022. dec. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

Nyilván ha nem elméleti kérdés lenne, mert ez az. Nem itt kérdezgetnél másokat, akik 250-350ft-ból élnek átlagosan, vannak akik még ez alatt.


Moldáviáról hallottál egyébként? Kicsi hely, annál nagyobb szegénységgel, nem is messze tőlünk, mégis élnek, egészségesebb nép mint mi, mert ott nem vedelik a kólát, nincs felesleges hülyeség.

Összességében működik az ország, annyi orvos mindig lesz egy helyen aki legalább diagnosztizál, és ma már csóróként sem ritka akinek autója van, faluból is el lehet jutni 35 éves Daciaval.


Idehaza oly módon nincs élet hogy fejlődni nem tud aki tényleg szeretne, egyszerű családból való külföldieknek, akik csiszolatlan gyémántok tökéletesen megteszi egy Budapesti, Miskolci, Debreceni egyetem, utána mehet némi útravalóval a zsebében nyugatra, nekem egy fekete srác építette fel a fogamat igaz többe került valamivel mint amennyiért a magyar orvos már húzta volna kifelé... és azért a saját hazámban külföldi gyógyít, profi technikával szerintem a legkevésbé számít, csak alapos legyen.


Kint egyszerűbb tárgyakhoz hozzájutni, jobb autó, jetski, milliós bicikli mint idehaza törleszteni a kölcsönt forintból.


Viszont én vigyáznék magyarként ezzel a nyugati élettel, mert könnyen lehet előbb érvényesül egy közel keleti valaki, mint mi. A németek is csak a fehéreket nyírják jórészt, az arabokat feketéket meg babusgatják mert némelyik halál lazán fogja fel Elefántcsontparti élete után, Berlint.


Szóval nehogy Téged hajtsanak ki, mert utánad nem jár amúgy sem támogatás ha alkalmaznának.

2022. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon elég a betanított munkások a multik gyáraiba.
2022. dec. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
Remélem megszűnik létezni ez szar ország
2022. dec. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!