Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emlékeztek rá, hogyan lopták...

Emlékeztek rá, hogyan lopták el a magánnyugdíj megtakarításokat Orbánék 2010-ben?

Figyelt kérdés
3000 milliárdos lopás után, hogy tudtak maradni?

2022. dec. 27. 21:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 anonim ***** válasza:
69%

Igen, átmosták, mert a MANYUP vagyon államosítását a Fidesz találta ki, és hajtotta végre.

2010 novemberében született erről döntés, és akkor már bőven a Fidesz volt hatalmon. Utána több lépcsőben folyt az államosítás és a különböző MANYUP-ok állami tönkretétele.


[link]


Tehát igen, átmosták az agyad.

máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 anonim ***** válasza:
55%
Több idősebb ismerősöm bedőlt a 2010-es fideszes zsarolásnak, fenyegetőzésnek, hogy ha nem mondanak le az addigi magánnyugdíj megtakarításaikról, akkor nem fognak kapni állami nyugdíjat… Azzal az indokkal, hogy kifizessen a fidesz kevesebb, mint 1%-nyi hitel kamatot. Már 2010-ben bebizonyosodott, hogy teljesen alkalmatlanok egy ország vezetésére… Azóta pedig Magyarország szinte mindenben az utolsó lett, sok millió magyar embert pedig létminimum alatt tartanak.
máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 anonim ***** válasza:
14%
Nekem miért van meg a nyugdíj megtakarításom? Fél évenkénti tájékoztató levelet kapok az egyenlegemről.
máj. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 anonim ***** válasza:
71%

Az lenne a normális, hogyha az ember változást kíván, akkor kell intézkednie, nem akkor, ha nem akar változtatni.

Az se mellékes, hogy micsoda pánikkeltés volt akkoriban.

És arról se kéne megfeledkezni, hogy mekkora bizonytaalanságot keltettek azzal, hogy einstandoltak, és nem tudhattad, hányszor játszák ezt még el.


Aztán az se volt egy jó játék, hogy a rengeteg szivatás után egyik MANYUP zárt be a másik után, és az átvándorlásnak is megvolt az ára.

máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 anonim ***** válasza:
19%

94


Ha olyan jó buli volt a MANYUP, akkor egyeseknek pl 17 év után miért csak 6000 forintot fizettek ki hozamként? Ebből sok botràny volt.

máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:
53%

Korábban már leírtam sokszor, de neked ismét leírom.


A megtakarítást államkötvénybe és részvényekbe fektették, ezeknek arányáról pedig általában három típusából mindenki maga választhatott.


Az államkötvény sajátossága, hogy fix lejáratú, és ha lejárat előtt veszik ki, akkor nemcsak hogy semmi hozamot nem ad, de ráadásul a tőkéből is levonnak minimum egy százalékot, de lehet, hogy többet is. (Ez nem a MANYUP, hanem az állam haszna lesz, hisz az a kötvénykibocsátó)


A részvények terén viszont az volt a helyzet, hogy épp akkor volt a világgazdasági válság, és a részvények ára padlón volt. Na ilyenkor nem jó kivenni a pénzt, hanem megvárni, ameddig megint magához tér a cég, de nem így tettek, ezért hatalmas veszteséget könyvelhettek el.


Mindazonáltal, akik maradtak, és olyan MANYUP-ban voltak, amelyik az Orbán-maffia miatt nem zárt be, később jól jártak.


Az, hogy a Fidesz az államadósságot úgy akarta hirtelen csökkenteni, hogy einstandolta az állampapírokat, és "széttépte", és nem csak hogy a hozamot nem fizette ki, de még a befizetett összegből is levont, hááát kiváló üzleti érzéknek bizonyult a részükről, és remekül bizonyították, hogy milyen alkalmatlan a MANYUP, és miért kell felszámolni az egészet.


Én már csak azt nem értem, hogyha van egy probléma, nevezetesen a nyugdíjválság, amit előre láttak, és felkészültek annak kivédésére, de úgy találják, hogy aggodalomra ad okot a visszaélés, stb. amit gyanítanak, akkor miért nem

- szigorítottak a szabályozáson

- miért nem szigorítottak a felügyeleti rendszeren

- miért nem vizsgálódtak (és itt nem a koncepciós eljárásra gondolok, amikor gyakorlatilag még a vizsgálat előtt kihirdették az ítéletet, és ezzel is pánikot keltettek)

- végső esetben miért nem államosították a MANYUP-rendszert magát, és az ügyfelek portfólióját eladás nélkül veszi át a tutibiztos állami MANYUP, hogy ne, vagy minél kisebb kár érje az embereket emiatt.


Legvégül meg azt nem értem, hogyha megszűnt egy MANYUP, akkor miért egy sima ajánlott levélben (amit postaládába bedobhatnak, és a címzett vagy megkapja, vagy nem) értesítik, hogy nyilatkoznia kell, hogy mi legyen azzal, amit megkaphat, és mindezt 30 napos jogvesztő hatállyal. Vagyis ha 30 napon belül nem válaszol, akkor elveszíti a pénzét. Miért nem lehet az az alap, hogy ha nem kapnak visszajelzést, akkor pl. megy az ismert számlaszámára, vagy utalják az adóegyenlegére, amiről legkésőbb az adóegyenleg elszámolás után mint túlfizetést megkaphat, miutál levonták az esetleges adótartozását. Ehelyett lenyúlta az állam, és ment valamiféle államadósságcsökkentő alapba.

Márpedig sok funkcionális analfabéta van, aki nem olvassa el a leveleket, vagy éppen a posta volt link, vagy 30 napig máshol tartózkodott az illető.

Az Orbán-maffia törvényt alkotott arról, hogy ezeknek az embereknek a pénzét el kell SIKKASZTANI.

Isten őket úgy segélje, ámen!

máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és hol tudom megnézni a nyugdíjegyenlegemet, amit Putyinbáborbán személyesen ígért meg?!
máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:

96


De egy pár válasszal arrébb mások már rácáfoltak közérthetően arra amit most írtál. Valszeg nem olvastad el. És amit nekem címeztél az abszolute nem magyarázat a botrányos hozamokra. Az egyik 6000 forintot kapott, egy másik manyupos meg 270 ezret. ha olyan rossz volt a helyzet, hozamok terén szinte mindeninek ugyan olyan összeget kellett volna kapni.

máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 anonim ***** válasza:
40%

#97 Szimplán csináltatsz ügyfélapus belépést magadnak, azzal felmész a nyugdíjbiztosító oldalára és lekéred azt a nyomtatványt amiben az összes befizetésedet megkapod amióta elkezdtél dolgozni.

Na, ennyire érdekel téged a valóságban ez a téma, hogy meg se nézted mi az amit megkaphatsz. nekem már 2 évvel ezelőtt kellett ilyen kimutatást eladnom a munkáltatóm felé és még az is benne volt amit a rendszerváltás előtt a középiskolában szakmai gyakorlaton dolgoztam 3 hetet. A munkahely neve, a munkavégzés ideje, dátuma, az akkori jövedelmed és a befizetett nyugdíjjárulékod is mint láthatNÁD ha valóban akarnád. Már sok éve.

máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:
75%

"Nem lopta el, a legerősebb kifejezés, ami használható, az az "államosította", kollektivizálta."

Nem. Bizony sikkasztás történt.

Miért? Mert a célirányos személyes megtakarításomat, amit amúgy egy MANYUP-ra biztam, nem csak hogy a MANYUP-tól átvette az állam, hanem másra használta fel.

máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!