Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság mennyire jellemző,...

Manapság mennyire jellemző, hogy valaki önerőből 0 szülői segítséggel 30 éves korára tudjon venni egy hitelmentes házat?

Figyelt kérdés
Csok nélkül nyilván, mert nincs párom.

2022. dec. 24. 19:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
6%

Gyakori kérdéseket csak Budapesten, meg nagyobb vàrosokban használják? Vidéken simán lehet venni házat huszoniksz évesen hitel nélkül. Aztán persze évekig újítod fel, de abban is van egyfajta öröm.

Máshol ez szinte nem lehetséges, mi feleségemmel bőven az átlag felett keresünk, és még így is a panel felére hitelt kellett felvennünk 30 éves korunkban. (Budapesten)

2022. dec. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

31#

6-7 milliónál kezdődnek költözhető állapotú vidéki házak, de ezek a legolcsóbbak főleg olyan környéken, vidéken vannak ahol semmi nincs, de emelett akár még veszélyes környék is lehet. Néha ki lehet fogni ilyen 6-8 milliósat jobb környéken is, mert a tulaj gyorsan szabadulni akar tőle(csövek el ne fagyjanak stb.) de arra úgy ugranak mint légy a szarra. Egy nap nem telik el a kihirdetés óta, már tucatnyian érdeklődnek. Persze, lehet kapni 1 millióért is olyat aminél legalább a teherhordó falak jó statikai állapotban, vagy menthető állapotban vannak, de azt mire felhozod költözhető szintre(közművek, összkomfort, tető, stb.) legalsó hangon 10 millió forint.

2022. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
0%

Általaban egyrészt igazad van, másrészt Kaposvár környékén én szoktam látni 2-3 millióért is. Valamint pár hónapja láttam 750.000-ért... teljesen felújítandó, egy volt barátom meg akarta venni, és fel volt háborodva, hogy a tulaj nem várt rá egy kicsit amíg összegyűjti a pénzt...

6-7 milliót a mai világban bárki össze tud szedni 2-3 év alatt, aki nem az valamit nagyon rosszul csinál.

2022. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
87%

Ha mondjuk 250 nettó a fizetésed (nagyon sok embernek ennyi vagy még kevesebb), abból szedj össze 6-7 milliót...

Ja, lehet lottózni vagy sorsjegyezni. Akkor esetleg. Az esély egy a milliókhoz, de másképp lehetetlen.

2022. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

250 nettó mellett melyik bank ad hitelt? jobb esetben max. 8 millió, aki ~15 éve egy adott banknál van, ott talán adnak neki hitelt. Havi törlesztő jóval 100.000 felett van. Másik bankban ahol még nem volt számlanyitás és sokkal kedvezőbbek a törlesztőrészletek: 2 milliónál azt mondták: "sajnos nem adhatunk ekkora összeget!"


Ahol 15 éve bankolok az ügyintéző: A helyi ingatlanok (Balaton) közül nem talált megfelelőt?

Én: 250.000-es nettó fizetésre adnak 150.000.000 Forintot, 15 évre akkor nézik itt helyben ingatlant!

Ügyintéző: Á, azt nem lehet!

Én: erről van szó!


Vályogházra nem adnak "lakás"hitelt! Szabadfelhasználású hitel jelenthez megoldást.


2 személy kell hozzá, 1 közös bankszámla, 3 gyerek, nagyobb az esély hitelt és + támogatásokat felvenni.

2022. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
80%

#31


Miskolc mellett lakok.

Egy átlagos családi ház 20-30 millió.

Jó állapotú 30-50 millió között mozog.

Szóval,nem,nem olcsó vidéken sem.

Nem zsákfalu,de ott se sokkal olcsóbb.

2022. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
81%

"6-7 milliót a mai világban bárki össze tud szedni 2-3 év alatt, aki nem az valamit nagyon rosszul csinál."


Egyének szintjén nem kívánok reagálni erre a baromságra.

Ha a jelenlegi rendszerszinten beletaposna mindenki úgy a malomba, hogy "jól csinálja", akkor már vége lenne a világnak. Drasztikus változásokra lenne szükség, mert ez a szemlélet a szakadékba vezet. Mi lenne ha a Száhel övezetben is jól csinálnák.

2022. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
22%
#37 7 millió forint 3 év alatt az kb. havi 200e Ft. A medián nettó kereset az országban 280e Ft. Aki kibír három évet mondjuk a szüleivel, annak ez tényleg nem lehetetlen még átlagszar fizuval sem. Az egyetlen igazán kemény fal, amit nehéz átugrani az, ha a szüleid olyan helyen laknak ahol se munka, se tömegközlekedés nincs, de azért ez tán csak nem az egész ország. Szóval miért akkora baromság ez, hogy reagálni sincs rá értelme?
2022. dec. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

#38

Én írtam a 33-at, és köszi, hogy legalább 1 ember egyetért, hogy ez nem baromság...

Havi 200k félretevésről beszélünk, ha nem számolunk kamatokkal. Most pedig lehet 10 százalékos kockázatmentes kamatokkal számolni az elkövetkezendő pár évre.

2022. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!