Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs igény jogbiztonságra és érdekérvényesítésre?

Figyelt kérdés
Össztársadalmi szinten…

2022. dec. 24. 06:10
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Természetesen jogszabályt alkotva és éjszaka keresztülvíve…


De csak rád szabva, elvégre 2/3, az a fideszesek szerint “teljhatalom”.

2022. dec. 24. 06:43
 12/66 A kérdező kommentje:

Muka!


“… el kell fogadnod, ha a kormány kétharmados többséggel úgy módosítja a törvényeket, ahogy akarja, akkor is, ha az neked nem tetszik.”

2022. dec. 24. 06:45
 13/66 A kérdező kommentje:

Hol vagy Murka fideszes rajongó?

Élsz még? 😂😂😂

2022. dec. 24. 06:54
 14/66 anonim ***** válasza:
100%
Prolik a Kádár-rendszer előtt is léteztek, elég csak végignézni a történelmünket. A lényeg, tűzzel-vassal irtani illetve ki kell irtani őket.
2022. dec. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:

Csak ôk vannak többségben (80%).


Esélyed sincs a csôcselék ellen 14-es…

2022. dec. 24. 07:01
 16/66 anonim ***** válasza:
0%

"Örülök 9., hogy majdnem sikerült szöveget értelmezned."

Nekem sikerült, neked nem. A jogbiztonságba beletartozik az is, hogy a társadalom betartja az adott törvény és jogrendszert, nem igaz? Akkor is, ha az egyén a törvényeket hibásnak tartja.


"Kérdésem!

Akkor, ha holnaptól a kormány bevezeti, hogy nem ehetsz egy falatot sem, akkor te elfogadod murka?"

Érdekes, hogy pont te vádoltál meg engem szövegértésbeli hiányosságokkal. Te sírtál a jogbiztonságért, aminek része a törvények betartása is, nem én. Én sem a demokráciában, sem a jogrendszerben nem hiszek. Miért is kéne? A jogrendszer alapján Hitlert, illetve az egész 3. Birodalom vezetését nem lehetett volna elítélni, hisz azok a törvények, amik pl. a holokausztot, és egyéb emberellenes tevékenységeket tiltottak, a VH után jöttek létre. Tehát ha te a jogrendszerben hiszel, akkor Hitlert egy jogkövető állampolgárnak, a sztrájkjogtól megvont tanárokat pedig törvényszegőnek kell titulálnod. Na, ennyit ér a jogrendszer...


"Természetesen társadalmi egyeztetés nélkül, ami a demokrácia egyik ismérve."

A demokráciának egyébként nem része a társadalmi egyeztetés... Max annyiban, hogy bizonyos időszakonként jogod van új kormányt váltani. A demokráciában még csak az sem tilos, hogy egy párt hazudjon. Tehát ha te demokrata vagy, el kell fogadnod a kétharmaddal járó, csaknem korlátlan hatalmat.

2022. dec. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
0%

"Hol vagy Murka fideszes rajongó?

Élsz még? 😂😂😂"


Hogy te mennyire ostoba vagy...

A kérdésedre reagáltam a jogrendszer kritikájával kapcsolatban. A Fidesz rajongásról annyit, hogy 2 éve nem élek Magyarországon, mert elegem volt a politikai és társadalmi helyzetből.

Na, akkor ennyit a szövegértési gondokról...

2022. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

Murka, fidesz droid.


Válaszolj.


Ha a kormány elfogad egy jogszabályt, hogy nem ehetsz, akkor elfogadod?


Elvégre te magad írtad, hogy, ha nem tetszik, akkor is el kell fogadnod. 😂

2022. dec. 24. 07:13
 19/66 A kérdező kommentje:

“…demokráciának egyébként nem része a társadalmi egyeztetés..”


😂😂😂😂😂😂


Jòl van fidesz droid.

Ajánlom nézz utána jobban, mert iszonyat sötét vagy. 😂😂😂


Biztosan nem Svájcban élsz, hanem Magyarországon.

2022. dec. 24. 07:16
 20/66 A kérdező kommentje:

Murka, fidesz droid!


- Boldog Karácsonyt!

2022. dec. 24. 07:18
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!