Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a magyarázata, hogy mi...

Mi a magyarázata, hogy mi magyarok ennyire kárörvendőek lettünk Ukrajnával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A Facebookon olvasva, szinte a hozzászólások kb 90%a ahol lebombázott ukrán lakóház, iskola, civilek halála, önkéntes katona beszámolója van, ezek a bejegyzések alatt kb minden hozzászóló ez van.

Példa a hozzászólásokból, ebből áll a hozzászólások 90%a:

" meg kellett volna hallnod", "ukrán mese", "ukrán kabaré", "nem kellett volna medve bajuszt húzogatni" "köszönd meg Zelenszkijnek", "végre lövik a civileket", "USA bábkormánya miatt van", "végre Putyin rendet tesz", "halál a libsikre", "nem kellett volna írtani az oroszokat", "le kellett volna tenni az ukránoknak a fegyvert" , "háborús uszító ukránok miatt, meg USA miatt van".


Az volt a legdurvább, ahol egy női hegedűművésznő, katonai tapasztalattal harcolt a fronton, rá is csak olyan hozzászólások érkeztek: "prostituált" "miért nem halltál meg" "USA érdekért harcolsz" "mesehős", "Putyin legalább megmutatja Brüsszelitáknak hol a határ" , "Pusztuljon a nő a nácijaival együtt", "kiprovokáltátok a medvéd", "megérdemlik az ukránok a sorsukat" "Remélem, bárki csatlakozik a NATOhoz, már kapja a rakétákat".

Látszott a nőn, sok mindent megélt elég elgyötört volt, beleolvasok a hozzászólásokba, azt hittem azt írják micsoda hős, micsoda önfeláldozó amit tett, az orosz hadsereg ellen harcolt, erre minden mocsoknak lehordták a hozzászólók. Én elcsodálkoztam a bátorságán, de az emberek 90%a inkább szidta.



Félelmetes számomra, mi lett az emberek együttérzésével, megérdemelte ezek szerint a magyarok nagy része szerint az ,hogy földel tesznek egyenlővé városokat, sok civil, rendőr, katona hal meg. Mi lett velünk, és az az érdekes, hogy sok hozzászóló szerint Putyint kell támogatni jól teszi amit csinál, meg végre nácitlanít egy országot. Meg több ismerősöm amikor még ment osztotta a számok a baloldali hírek ellenszerét, hogy végre befejeződik az orosz népírtás Ukrajnában, elnyomták a kisebbségeinket. (Bár nem is volt orosz népírtás)


Belegondoltam, komolyan, hogy lehetnek ilyenek az emberek, oké, én se szerettem Ukrajnát, tény sok hibája van. De egy háborút érdemelnek? Ezt a pusztítást? Mi magyarok meg örvendezik mi van velük.



2022. dec. 18. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Ez a kormánypropaganda hatása.

Az ilyen nyomorult hozzászólók 56-ban bepucsítottak volna.

Részemről összeszedetném őket egytől-egyig, aztán kivágnám a Donbaszba. Ott legyen nagy a pofájuk.

2022. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

2 dolgot összemosol. Más az, amikor konkrét civilek halált kívánják, kárörvendenek és más az amikor az ukrán politikát bírálják, és rámutatnak a következményeire.


Ki-ki intelligenciája szerint.

2022. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

#1

Költözz ki kárpátajára néhány hétre ha szerinted olyan demokratikus és magyarbarát az ukrán állam. Jó szórakozást.

2022. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én mindkettőt látom szidva kettes válaszoló, de a legtöbb hozzászól azt írja civilek halálra is ,hogy megérdemlik.


Akár milyen is volt az ukrán vezetés, akkor se érdemlik meg ezt. Még is sok hozzászóló támogatja a háborút.

2022. dec. 18. 15:49
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Én csak a kormányoldalakon, vagy szélsőséges jobboldali portálok komment szekciójában tapasztaltam ilyen mértékű utálatot, máshol nem. Vannak emberek, akik elégedetlenek amiatt, amiért az életük egy csőd, ezért neten élik ki a frusztrációjukat. Sokan álnéven, álprofillal, vagy névtelenül. Nem szabad velük foglalkozni, a többség szerencsére nem ilyen.
2022. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát én a telex, 444 is ezt tapasztaltam.
2022. dec. 18. 15:56
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Mert rongy emberek. Nem kell velük foglalkozni. Az ilyeneken más se fog segíteni, ha bajba jutnak.
2022. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Vannak, akik szélsőségesen gondolkodnak, és ártatlan ukránok halálának örülnek. De ezeket nem kell összemosni azokkal, akik szerint Ukrajna egy végletekig korrupt szarfészek, amelyiknek egy USA-báb vezetése van, aki feláldozza a népét, miközben elnyomott másokat, folyton követelőzik, és elfogadhatatlan kijelentéseket tesz pl. Magyarországgal szemben.
2022. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszem hogy lennének olyanok akik ukrán civilek halálának örülnek. Ha van ilyen azok nagyon buta emberek, ettől függetlenül Ukrajnával szemben egy csomó kritikát meg lehet fogalmazni, emberjogi kritikákat is.


A kormány és ellenzéki média nagyon propagandaszerűen működik. A kormány folyamatosan a nyugat felelősségével jön, Oroszországot mint egy áldozatként mutatja be (nyilvánvalóan nem az), még az ellenzéki oldalon meg se lehet fogalmazni semmilyen kritikát Ukrajnával szemben és ártatlannak vannak ábrázolva (nyilvánvalóan nem azok). Senkit sem érdekel az objektivitás.


Az ukránok korábban nagyon durván elnyomták a kisebbségeiket, persze ez nem legitimizálja Oroszország háborúját, viszont sok magyarban van egy olyan érzés hogy az ukránok most hasonlót kapnak vissza (igaz fényévekkel durvábban), amit ők csináltak az ottani magyarokkal. Tehát mi volt? A sokkal nagyobb Ukrajna simán tudott keménykedni a kis Magyarországgal, most jött egy nagyobb hal aki velük kezdtek keménykedni. Mint amikor vagy a kocsmában és egy alak folyamatosan beszólogat neked, aztán látnád hogy ahhoz az alakhoz odamegy egy gorilla és kezét kábát szilánkosra töri. Nem szép de lesz benned egy kis káröröm. Ilyen logika mentén működnek az oroszpártiak.

2022. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
A fidesz médiából ömlő agymosás.
2022. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!