Ellenzékiként örülsz neki hogy nem jönnek az EU pénzek?
Nekünk Mohács kell, így van ez ma is.
Ha a magyar nép csak a legnagyobb szenvedések hatására szabadul meg minden idők legkártékonyabb kormányától, akkor azt mondom igen! Ne jöjjenek a pénzek!
Addig meg kínlódjanak csak az ostoba orbánhívők4!
10
Oké, hogy korrupció, de ezek többsége helyi ügy. És nem véletlenül írtam, hogy őrületes kettős mérce van Brüsszelben (amit eleve börtönnel büntetnék), mert pl Németország, vagy mondjuk Spanyolország botrányai nagy nemzetközi port kavartak. Az ő esetükben hol a forrásmegvonás?
14-es Valahogy nem ütötte ki nálam a biztosítékot a legutóbbi ügy és nem azért, mert ilyen vagy olyan oldali vagyok, hanem mert a helyi sajtót forgatva ennél sokkal komolyabb ügyekről lehet itthon olvasni. (Amúgy nem vagyok semmilyen oldali sem.) Valószínűleg jobban figyel a világ mondjuk Németországra, mint egy kis országra Kelet-Európában, ezért foglalkozhatott a nemzetközi sajtó ezzel a néhány üggyel talán élénkebben.
14-es Amúgy hogyha a befizetés/eu-s pénzek arányát nézzük, akkor nem túl jó ötlet Németországot felelősségre vonni, mert az EU-s pénzek döntő része onnan jön. Igen, ez a része a politika. De mégis csak ők tartják el az EU-t.
15-ös Az jogállamisági eljárásnak csak egy kis szelete a korrupció, ez igaz. Vannak még benne: igazságszolgáltatási, média, választási problémák is.
17
Már bocs, de a német egészségügyet és gépgyártást érintő botrányok, erős nemzetközi port kavartak, és ezeknél kötve hiszem, hogy súlyosabb ügy pl egy magyar Elios ügy, ahol nem is igazán derült ki semmi. Az pedig nem lehet érv, hogy a németek tartják el az EU-t. Vagy mindenkire vonatkozik ami ránk is, vagy senkire. Pont erről beszélek, te is kettős mércét alkalmazol.
Hogyha hagyod az ideológiákat a plebsnek, akiknek ki lett találva (a vallásokkal együtt), akkor beláthatod, hogy akinél van a pénz ő diktál. Ha Magyarország pénzt akar kapni, akkor el kell fogadni azt, hogy az EU szerint komoly gondok vannak a korrupcióval.
Az egy parttalan vita lenne, hogy hol kisebb, hol nagyobb, hol buktak, le hol nem. (Mondjuk alapból egy egypártrendszerű országban minimális az esélye a lebukásnak, főleg úgy, hogy nem is vagyunk az Európai ügyészség tagjai, ergo nincsen senki, aki vizsgálódhatna a hivatalos iratokban.)
19
De itt nem a mértéken van a hangsúly, hanem az ezért járó büntetést, vagy mindenki megkapja, vagy senki. Az, hogy kettős mérce szerint adogatják, az csak annyit mutat meg, hogy az EU vezetése férgekből áll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!