Mit szólnátok egy ilyen új irányvonalhoz az ország számára?
A főbb pontok röviden:
1. Magyarország föderációvá alakítása, a Svájci kantonok rendszeréhez hasonló struktúra kialakitása.
2. Ezzel együtt az adóbevételek átcsoportosítása a megyék, kisebb részben az önkormányzatok felé. Tehát az emberek az adójuk nagyrészét az adott megyének fizetnék ahol élnek, és a legtöbb dolgot a megyék intéznék.
3. A jogrendszer sokmindent átvenne a Svájci, Izlandi, Brit, Új-Zélandi törvényekből.
4. Általános dereguláció,
- kötelező személyi igazolvány eltörlése
- kötelező TB eltörlése
- Svájci fegyvertörvények bevezetése.
5. Ausztrál, Új-Zélandi mintájú bevándorlási rendszer bevezetése.
6. Szorosabb, nagyrészt hadászati, gazdasági szövetség az USA-val és Nagy-britanniával.
7. Adórendszer átalakítása, és egyszerűsítése az Észt modell alapján. A cél, hogy mi legyünk Európa legkedvezőbb adózású országa vállalkozásoknak és magánszemélyeknek egyaránt.
8. Az ország gazdaságának húzóágazatának a mikroelektronikát, informatikát, technológiai ipart, pénzügyi szolgáltatásokat tennénk, főleg ezek fejlődését támogatnánk.
9. Hazai StartUpok, kisvállalkozások támogatása, később a kialakuló hazai nagyvállalatok támogatása. Ez egy több évtizedes program lenne, aminek mintája a Dél-koreai Csebolokra, és a Japán Keiretsu-kra épül.
10. Erőteljes barátságpolitika Japán, Dél-korea, Tajvan, Szingapúr és India felé. Ezen országokkal széleskörű gazdasági, tudományos, technológiai, kulturális, védelmi együttműködéseket alakítanánk.
12. A közmédiában gyakran mennének olyan műsorok amik a Japán, Dél-koreai, Tajvani, Hongkongi, Tibeti, Szingapúri, Mongol kultúrát, történelmet, tájakat mutatják be. Lennének olyan ismeretterjesztő műsorok, amik bemutatják, hogyan gazdagodtak meg ezek az országok (itt Tibet és Mongólia kivételével persze).
13. Távol-keleti kultúra népszerűsítése. Pl támogatnánk, hogy az embereket az Angol után tanuljanak valamilyen Távol-keleti nyelven.
14. Budapesten és a nagyobb megyeszékhelyeken felhőkarcolós üzleti negyedek építése, középületeknél egy új futurisztikus stílus bevezetése. Arra törekednénk, hogy ezek a városok hasonlítanak Tokyóra, Szöulra, Hongkongra, Puszanra, Oszakára, Szingapúrra.
15. A közlekedés fejlesztésében leginkább a vasúthálózatot helyeznénk előtérbe. Távlati cél lenne, hogy Magyarországon is legyen olyan gyorsvasút hálózat mint a Dél-koreai KTX.
16. Gazdasági együttműködés növelése a Közép-Ázsiai országokkal. Támogatnánk pl, egy Kazahsztánból és egy Türkmenisztánból induló és Azerbajdzsánba érkező olaj és gázvezeték építését, valamint az Azerbajdzsán és Magyarország közötti vezetékek kapacitásának megnövelését, és ezek összekapcsolását. Távlati cél lenne, hogy az Oroszországból érkező nyersanyagimportunkat Közép-Ázsiából helyettesítsük.
17. Arra törekednénk, hogy az ország energiatermelésének legnagyobb részét geotermikus erőművekkel termeljük, emellett az atomenergiát és napenergiát támogatnánk.
18. A mezőgazdaságban támogatnánk öntözőrendszerek kiépítését, és hatékonyságuk növelését. Illetve víztározók építését, hogy mindig legyen miből öntözni.
19. A szocializmusból ittmaradt, lerohadt omladozó gyárakat ledózerolnánk, és a helyüket parkosítanánk.
20. Észt mintájú digitalizációs program, teljeskörű online kormányzás, ügyintézés.
21. Teljeskörű számítógépes kalózkodás legalizálása. Olyan programokat is inditanánk, amik megismertetik az emberekkel a TOR-hálózatot, az alapvető számítógépbiztonsági ismereteket.
22. Az ország versenyképességének alapjává az olcsó munkaerő helyett a képzett munkaerőt tennénk. Ennek megfelelően az oktatási rendszer jelentősebb támogatásokat kapna.
23. Az oktatási rendszer radikális átalakítása az alábbi szempontok szerint:
- már óvodában elkezdődne az olvassa-írás illetve a matematika alapjainak oktatása
- 1. osztálytól mindenkinek kötelező lenne az Angol nyelv, aminek magas óraszáma lenne. Cél lenne, hogy 8. osztály végére lehetőleg mindenki rendelkezzen Angol nyelvvizsgával.
- Hittan/Erkölcstan kivétele a kötelező tantárgyak köréből
- Természettudományos órák, illetve Informatika oraszámát növelnénk, a humán tárgyakét csökkentenénk.
- 7. Osztálytól bevezeznénk egy új tárgyat ami a vállalkozás és a tőzsde alapjairól szólna.
- 5. osztálytól mindenkinek tanitanánk kódolást, hackelést, és néhány egyszerűbb programnyelvet pl. Python
- kötelező érettségi tárggyá tennénk az Informatikát, de választhatóvá tennénk a történelmet
- Több államilag támogatott egyetemi férőhely lenne Informatikai, Műszaki, Természettudományos és Pénzügyi területeken.
A cél az lenne, hogy 2050-re Magyarország is olyan fejlett, futurisztikus ország legyen, mint Dél-korea, Tajvan, vagy Szingapúr.
Végezetül két videó ízelítőnek, ami kB bemutatja, hogy milyen lenne, ha megvalósulna a program.
#10 Köszönöm a részletes leírást. Megfontolom a válaszaidat.
#9 én jövőképet akartam írni, nem a múltat visszahozni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!