Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért "szokás"...

Magyarországon miért "szokás" nem tudni nyelveken?

Figyelt kérdés

A legtöbb magyarnál se angol, se német, se semmi. Most törlik el a diplomához a nyelvvizsga követelményt, ami szerintem röhej, mert sok országban ÁLTALÁNOS iskola 8. osztályának végére kell legalább egy alapfokút produkálni valamiből (nálunk pl. angol vagy német lehetne).


Ezzel szemben a finneknél (ami szintén nem indo-európai nyelv, tehát nem lehet kifogás az, hogy emiatt lenne nehéz nekünk) már általános iskolában meg kell tanulni svédül is, meg angolul is! Ezek mellé nem ritka, hogy középsuli végére megvan egy finnek a középfok mondjuk németből vagy franciából.


De nálunk a főváros ellenzéki polgármestere hiperpasszív, a NAV elnök egy pohár vizet nem tud kérni, a miniszterelnök pedig "Migrants no in!" oppa caveman style!



2022. dec. 7. 23:22
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
92%

"Arab meg a kínai a jövő.!"


Az cseszheted, emrt azokkal méga saját nyelvükön se lehet szót érteni, az egyik szemébe mindíg is gyaúr maradsz a másik meg csak a pénzedre hajt.

2022. dec. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
66%
Mert az oktatás, különösen a nyelvoktatás színvonala a béka hátsó fele alatt van. Aki tud egy kicsit valamilyen idegen nyelven, az talál jobb állást, mint hogy nyelvtanár legyen. Én pl. viszonylag "elit" gimnáziumba jártam, de nálunk a suliban senki semmilyen nyelven nem tanult meg - vagy különtanárhoz járt, vagy dalszövegekből és számítógépes játékokból tanult (mint én), vagy kibekkelte azt a 4 évet a nyelvórákon.
2022. dec. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
90%

"Vannak persze elit gimik"

De én nem beszéltem elit gimiről, és elég fura is lenne az érdit annak nevezni. Olvasni tudni kell, az kétségtelen. Mármint neked. Jó hírű gimi meg azért van elég.

2022. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem miért hiszitek iolyan rossznak a magyar helyzetet.

[link]

" A közép-kelet európai régió országai közül az európai ranglista 6. helyezettje Ausztria, a 9. Lengyelország, a 12. Horvátország és 13. Magyarország. "

Még a 27 eu-s tagállam között is a középmezőnyben vagyunk, annak ellenére, hogy nyugaton az angol volt már 60-70 éve is az egyik fontos nyelv, nálunk meg a rendszerváltás környékén kezdték csak el az oktatását nagyobb létszámban.

Jobb a fiatalok angol nyelv ismerete, mint a turizmusban mindig is érdekelt görögöknél vagy éppen a francia, svájci fiatalok között, ahol nem kellett nyelvoktatókat váltani oroszról angolra.

2022. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
84%

"Libsik százhuszadik agymenése, hogy csak azt tekintik embernek, aki hú de sok nyelven beszél."


Ez kemélem csak trollkodás. Az erősen konzervatív két világháború közötti Magyarországon nagyapám egy átlag gimiben 3 nyelvet tanult, plusz a latint. Egy értelmiséginél szégyen volt, ha németül nem tudott, de azért a francia is elvárá volt bizonyos szinten. Ebben a korszakban a magyar politikai elit 3-4 nyelven volt tárgyalóképes. Ma mi van ehhez képest? Viktor (de nem csak ő) ezzel a nyelvtudással konkrétan nem lehetett volna politikus, mert kiröhögik.


Egyébként nem tudom ki mennyire ismerős a környező országokban, de itt a térségben velem simán előfordult, hogy pl. a velem egykorú szlovák, román semmit nem tudott angolul. Vagy csak nem akart, persze... Ehhez képest annyira nem tragikus a helyzet. Viszont az oktatási rendszer szégyene, hogy felső tagozattól érettségiig kötelező mondjuk az angol és nem jutnak el ennyi idő alatt középszintig sem. Ez minimum 8 év....

2022. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
83%

Az az igazság, hogy a kérdés teljesen jogos. Amikor 89 után kinyílt a világ, ugyan volt pár okos fiatal, akik láttak fantáziát a nyelvben (ültem olyan repülőgépen, ahol gyakorlatilag mindenki nyelvtanulási céllal zúgott ki Angliába), de az átlagember beleragadt ebbe a kuruc mentalitásba, hogy azt kell kiáltani mindenkinek, aki akár rosszat, akár jót akar nekünk, hogy: eb ura fakó! Mert nekünk aztán ne ugasson senki, majd mi itt jól elvagyunk a mocsárban. Amikor a 90-esek közepén tetőzött a válság, amit Antall József indított el azzal, hogy tökönszúrta a magyar ipart, és magában a nyelvtudás/hiánya jelenthette az állás és a munkanélküliség közti választást, a magyar akkor sem vonzódott a nyelvtanuláshoz. Inkább alkoholista lett, tönkretette a családját idegileg, és meghalt 10 éven belül a májától meg a lélekfájdalomtól.

Mellesleg megjegyezve Antall nem volt gonosz, csak totálisan alkalmatlan, mert azt hitte, az ország kiárusításával a munkanélküliség finanszírozása el van intézve addig, míg ki nem alakul egy modern kapitalista, de ugyanakkor jóléti társadalom. A pénz meg nemhogy hosszú távra, rövid távra sem volt elég. De legalább az orosztanárok átképzésére az elején még volt pénz. Mikor még azt hitte a kormány, az lesz a legnagyobb probléma. :D

2022. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

#36 Ott van a 34-ben, hogy jobban állunk, mint a franciák, svájciak.

Jó lenne ezt a mentalitást végre levetkőzni, hogy mindig rosszabbnak feltételezed a magyarokat, mint másokat, mert nem igaz!

2022. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem részt az elmúlt 20-25 kommentben, de azért jeleznék valamit:


37es, 34es. A linkelt cikk a magyar fiatalokról szól, nem a magyarokról. Szerencsére a fiatalabb generációk már észrevették, hogy bőven nagyobb a világ mint amit magyar nyelven meg tudnak tapasztalni. Pl rengeteg érdekes, jó minőségű tartalomhoz a Youtube-on is elengedhetetlen az angol nyelvtudás. Persze vna pár jó magyar nyelvű csatorna is, de nagyon korlátozottak a lehetőségek.

Az idősebb generáció meg veszett fjesze nyele.


Kéne egy olyan statisztika, hogy összességében hogy áll az országok lakossága a nyelvtudáshoz.

2022. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
6-os.Szerintem is minden jobb volt.Főleg,hogy nem volt normális orvostudomány,eretnekségnek számított bármilyen tudományos dolog és nem tekintettek embernek stb...Egy sokkal szebb világ volt....
2022. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

"Most törlik el a diplomához a nyelvvizsga követelményt"

Országosan. De az egyetemek dönthetnek máshogyan. Miért gondolod, hogy rossz dolog az egyetemi autonómia?


"Ezzel szemben a finneknél (ami szintén nem indo-európai nyelv, tehát nem lehet kifogás az, hogy emiatt lenne nehéz nekünk) már általános iskolában meg kell tanulni svédül is, meg angolul is!"

Pöppet közelebb van hozzájuk a svéd meg az angol nyelvterület is...

Egyébként is, mi az, hogy "meg"tanulni? Élő idegen nyelvet csak tanulni lehet, "meg"tanulni nem, sosincs vége a tanulásnak.


"Ezek mellé nem ritka, hogy középsuli végére megvan egy finnek a középfok mondjuk németből vagy franciából."

Az eleve túlterhelt diákokat, meg az eleve túl kevés tanárt akarod ellátni azzal a feladattal, hogy még egy idegen nyelvet tanuljanak/tanítsanak a gimnáziumban a jelenlegi két idegen nyelv mellett?


"a miniszterelnök pedig "Migrants no in!" oppa caveman style!"

Ő azért tud, csak időnként szeret nagyon egyértelműen fogalmazni, hogy ne magyarázhassák félre az újságírók meg mások.

2022. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!