Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen bevett szokás az adócsalás, és a minimálbérre való bejelentés?

Figyelt kérdés

Elhiszem, hogy nagyok az adóterhek, de tulajdonképpen ez is lopásnak minősül. Azért érdekel, mert az emberek panaszkodnak, hogy a kormány így-úgy lopja a közpénzeket, mikor ismerek olyanokat, akik keresnek nettó 200-at, és minimálbérre vannak bejelentve.


Miért csodálkoznak az emberek a makro szintű lopásokon, amikor mikro szinten is dettó ugyan ez megy?



2014. júl. 1. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert efölött szemet huny a fidesz.
2014. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanide tartozik, amikor vki nincs bejelentve albérletbe, és feketén fizet, vagy fodrász, és nem ad számlát, hanem zsebbe megy.
2014. júl. 1. 11:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az adócsalással elérhető nyereség nagy, míg a büntetési tételek és a lebukás veszélye kicsi.
2014. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert x Forint nettó fizetés 2x Forintjába kerül a munkaadónak.
2014. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez egy sokszereplős játék, ahol a döntésünktől a többiek sorsa és pozíciója is függ, főleg a játékmesteré az államé.


Az alaphelyzet nem késztet az altruizmusra nevezetesen hogy több pénz dobjak be a közösbe. Mert a saját rövidtávú érdekeimet figyelembe véve, ha alacsony a lebukás veszélye már pedig ahol kevesek között oszlik meg az adóteher, ott többnyire a korrupciós csatornák kiépülése folytán alacsony.

A nulla személyi jövedelemadónál, vagy a minimálbérre való bejelentésnél nincs kedvezőbb eredmény.


Ha viszont kellően sokan bedobják a pénzt a közösbe, akkor az állam ideális esetben adót csökkent hátha tovább bővül a kör. Hisz ő így is jól jár meg a közhangulat is javul.

Viszont ha én bedobom a közösbe a pénzt, de a versenytársam nem akkor az adóterhek nem csökkenek, viszont én csődbe megyek vagy csak állatira szenvedni fogok a nullszadó körül.


Ahogy az elején is említettem ez egy sokszemélyes fogolydilemma, aminek a Nash-egyensúlya az államtól függ hogy mit érdemes. Szocializáció, oktatás kormányzati példamutatás miegymás. Nálunk az exszoci tömbben a szocializmus alatt és előtt a túlélésre játszatták a néptömegek, vagyis az altruizmus mint olyan úri szeszélynek lett titulálva. Szóval nálunk a nem fizetésre érdemes játszani.

Ahol pedig a polgári demokráciának többszáz éves hagyománya van ott a társadalmi altruizmusnak komoly hagyománya van, ezért ha igényt tart valaki a társadalomban eddig elfoglalt helyére jobban jár ha becsületesen fizeti a közterheket. Mindkét eredmény öngerjesztő hatású és a felhasználás hatékonyságát is ugyanúgy növeli.


Mi az utóbbit választottuk és a releváns politikai erők ugyanezen az úton akarnak továbbtaszigálni minket. Amely út, ha szép komótosan is a biztos pusztulásba visz. De közben legalább jobbnak érezhetjük magunkat a dekadens Nyugatnál, akiknél ostoba és álságos altruizmusukat beszámítva is összetartóbbak vagyunk, hisz ők csak formális úton segítik egymást (az mellékes hogy a hazaiak fogalmuk sincs az informális nyugati vonalakról, ezért tagadásuk felületes ismeretek alapján egyszerűbb), míg mi bölcs magyarok az állam háta mögött az ő támogatásával.


Mert ez a cinkos maffiavezér mennyivel emberibb és barátságosabb nem, mint a kőarcú nyugati bürokrata?

2014. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ismerek olyanokat, akik keresnek nettó 200-at, és minimálbérre vannak bejelentve."


Próbálnád te megcsinálni, biztos rögtön észrevennék és megbüntetnének. Ez azért van, mert az illetőnek van/vannak olyan ismerősei, rokonai, akik segítségével ez lehetséges. Különben te sem tudnád ezt megcsinálni.

2014. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az adók adócsalással vannak azon a szinten, ahol az ország gazdasági fejlettségét, adómorálját, a munkavállalók számát tekintve lennie kellene. Másrészről az aránytalanul magas adóteherrel szemben szinte semmit nem kapsz vissza, másrészről senki sem bukik le.
2014. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as és 5-ös nagyjából leírta, amit lehet.


Magas nyereség kicsit lebukás veszély és társadalmi elítéltség mellett.

Gyakran voltunk olyan helyzetben a történelem során, ahol mások uralkodtak felettünk (pl török, osztrák, orosz), és a vagyon megtartásának és a túlélésének legkifizetődőbb módja az volt, ha nem adtunk azoknak, akik az újraelosztásról döntöttek. Habár a világ változik egyes régi szabályokat még mindig nehezen változtatunk meg.

2014. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!