Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van összefüggés a politika és...

Van összefüggés a politika és a Covid közt?

Figyelt kérdés

Egy beadandóhoz kellene a felmérés.

Arról szól van-e jobb és baloldali politikai nézetű emberek mást gondolnak-e a covid és az oltások tekintetében.



2022. dec. 6. 14:01
A kérdező szavazást indított:
Jobboldali vagyok. Hiszek az oltásokban, valóban van covid védekezni kell.
Jobboldali vagyok. Nem hiszek az oltásokban, a covid nem valós veszély.
Baloldali vagyok. Hiszek az oltásokban, valóban van covid védekezni kell.
Baloldali vagyok. Nem hiszek az oltásokban, a covid nem valós veszély
16 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Baloldali vagyok, nem hiszek az oltásokban, valóban van covid.
2022. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Bejelöltem az utolsót de nem vagyok baloldali.

Nem hiszek a covid oltásokban (mivel ezek az oltások haszontalanok), a covidban igen de messze nem olyan veszélyes, mint amekkora hiszti keltettek körülötte.

2022. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Most tényleg beadandóhoz kell? Beadandóhoz egy gyakoris szavazás nagyon nem lesz jó! Egyrészt nem reprezentatív, és nem is tudod reprezentatívvá "varázsolni", mert nem ismered a szociodemográfiai adatokat. Másrészt a témáról sokkal több kérdést fel kell tenni, hiszen Toroczkaitól Gelencsér Ferencig sok mindenki vallja magát jobboldalinak. És mert sokan vannak, akik mondjuk valós veszélnyek tekintik a covidot, de vagy nem támogatják mégse a lezárásokat, vagy mondjuk az oltást támogatják és a lezárásokat nem, vagy stb.
2022. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A beadandóban az is ki van fejtve, hogy szerényebb értelmi képességű réteg véleménye (gyakori.hu) és a főiskolán is megy egy hasonló szavazás.

Amúgy meg, édesapám soha egy napig se volt beteg viszont 2021 tavaszán intenzívre került a covid miatt. Szerencsére ő meggyógyult de közvetlen kollégája nem volt ilyen szerencsés.

Szóval a témáról amúgy van saját tapasztalatom is.

2022. dec. 6. 16:09
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Látszik, hogy az alacsonyabb iq nagyobb súllyal bír mint a politikai hovatartozás.

Azaz műveltebb iskolázottabb körben magasan az oltást és védekezést támogató válaszok vezetnek.

Normális ember nem gondolhatja komolyan, hogy egy védőoltás veszélyes vagy azt hogy a világot megbénító járvány nem veszélyes…

2022. dec. 6. 17:11
 6/13 anonim ***** válasza:

#5: kettes vagyok, MSc diplomával. Nem tudom honnan szedés azt, hogy itt gyakorin "szerényebb értelmi képességű" emberek vannak.


Szerintem normális ember nem gondolja komolyan, hogy egy, halálozási ráta tekintetében 1%-ot sem meghaladó vírus esetében ekkora világszintű hisztit kellett kelteni és megbénítani az egész gazdaságot (és más ellátásokat is) egy időre.


Az oltásokról meg ahogy telik az idő, egyre jobban kiderül, hogy egyáltalán nem voltak hatásosak. Az első jelek már kb. fél év után kezdtek láthatóvá válni, azóta meg annyira nem is titok csak fel kéne tudni fogni. Konteókat nem kell mögé képzelni, nem váltak be, de nem akarja senki igazán beismerni.


Egyébként nem politikai hovatartozástól meg iskolázottsági szinttől függ, hanem attól, hogy kit, mennyire lehetett beijeszteni meg azóta is abban tartani.

2022. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Azért volt "hiszti", mert egy új, ismeretlen vírusról volt szó, ami elég gyorsan terjedt.

És ha az emberek fegyelmezettebbek lettek volna, fele eddig se tartott volna az egész.

Az oltások kutyafuttában készültek, nem lettek hatékonyak.

De pozitív dolog, hogy a covid hatására elterjedt végre a homeoffice.

2022. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én ellenzéki/"baloldali" libernyák vagyok.

Oltással éreztem magam biztonságban, szerencsére el se kaptam a covidot oltás előtt.

Nem értem mi ez a hisztéria az oltás miatt. Azonkívül hogy három napig lázas lettem tőle semmi bajom nem lett. Covid fertőzés elég gyorsan végig ment rajtam. Gyógyszert se kellett bevenni és orvoshoz se mentem. Egy hét alatt lecsengett, valószínűleg az oltás miatt nem lett súlyosabb.

Oltásnak ez a lényege. Ugyanúgy el lehet kapni bármelyik fertőző betegsèget ami ellen gyerekkorunkban kaptuk az kötelező

Oltasokat. (Ezeket felnőttként érdemes lehet ismételni is)

Nyilván kisebb eséllyel kapunk el egy olyan betegséget ami ellen az emberek 99% be van oltva.(hepatitis,tbc, himlő..)

A covid oltás nem ilyen, az emberek felé ha be lett oltva és össze vissza. Nem egyszerre. Így összehasonlítani se lehet más oltással,ha azt nézzük mennyire sikerült visszaszorítani.

Nagyon sok téves információt hangoztatnak olyan emberek, akiknek fingjuk nincs hogyan működik az oltás és a legbutább emebrek a leghangulatosabbak

2022. dec. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az oltással főleg a gyógyszergyártók jártak jól.

Egyik barátom nem oltatta magát. Sokáig nem kapta el, majd egyhét alatt átment rajta, kis kellene etlenséggel. Mi kaptunk 2 oltást, már azt hittük, megúsztuk, erre a legutolsó hullám végén összeszedtem, feleségemmel mindketten egy hétig nyomtuk az ágyat, felkelni is alig volt erőnk, a szaglásunk egy hónapig rossz volt. Apukám 2 oltással egy hétig volt kórházban, szerencsére a lélegeztetőgépet megúszta, de elég vacak volt az oxigénszintje. Pedig amúgy sosem szokott beteg lenni.

Szóval az oltás sajnos annyit ér, mint halottnak a csók, de aki azt mondja, hogy kamu a covid, az idióta.

2022. dec. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
De miért járt jól a gyógyszeripar? Nem is került pénzbe az oltás.
2022. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!