Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki az LMB Társulás tagja, az...

Aki az LMB Társulás tagja, az többé már nem "LMBTQ-személy"?

Figyelt kérdés

Az LMBTQ előszeretettel azonosítja magát az összes meleg, bi, transz stb. emberként, az LMB tagok viszont elutasítják az utóbbit.

Akkor végleg megbukott az elmélet, hogy a melegekre egységesen "LMBTQ-személyekként" lehessen hivatkozni? Mégiscsak nyilvánvaló, hogy egy politikai tömörülés az LMBTQ, és aki nem velük ért egyet (mert pl. elutasítja a transzokat), az hiába meleg, nem része a mozgalomnak?

[link]



2022. dec. 2. 14:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
9: te fideszes személynek számítasz azért, mert magyar vagy?
2022. dec. 5. 06:10
 12/20 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"9: te fideszes személynek számítasz azért, mert magyar vagy?"


Nem, mert az egy a fidesz tagjai vagy szavazóit jelőlő fogalom. Nem pedig a magyart jelőlő fogalom.


Ahogyan az LMBTQ fogalmába és beletartoznak a leszbikusok, függetlenül adtól hogy igy hivják-e magukat vagy sem.


Amibe automatikusan nem tartoznak bele az a mozgalom.

2022. dec. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy a Stonewall-lázadás mond-e valamit, ha nem, akkor érdemes utánanézni. Ott kezdődött az egész LMBTQ-mozgalom. Az elnyomott szexuális és nemi kisebbségek kiálltak egymás mellett és segítették egymást. Az ilyen LMB-gittegyletek szándékosan félremagyarázzák az LMBTQ lényegét és összefogás helyett egymás ellen hangolják az embereket. Ahelyett, hogy összefognának a transzokkal, akik a melegekhez, leszbikusokhoz és biszexuálisokhoz hasonlóan megkülönböztetéssel és kirekesztéssel küzdenek, inkább hátbaszúrják őket. Különösen érthetetlen ez Magyarországon, ahol a kormány nem csak a transzok, hanem a melegek ellen is hergeli az embereket a pedofiltörvénnyel és az örökbefogadás betiltásával. LMB-ék viszont inkább a kormány malmára hajtják a vizet és ezzel saját magukat hozzák nehezebb helyzetbe, minthogy a transzokkal szóbaálljanak.
2022. dec. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

13. Majd mindenki önállóan eldönti, hogy mi mellett áll ki. Nem leszünk "hive mind", mert így megkönnyítjük a rajtunk felkapaszkodó balos politikusok dolgát.

Plusz csak azért, mert valaki nem ért egyet a kormánnyal, még nem kell mindenféle futóbolonddal közösséget vállalni. Tudom a magyar politikától távol áll a kifejezés, hogy az embernek vannak elvei, de azért nem lesz mindenki automatikusan gerinctelen, szélkakas (mint a jobb- és baloldal), csak mert van, amivel egyet értünk. Száz másik dologban meg nem értünk egyet.

Amúgy meg a transzok között is vannak bőven olyanok, akik kritizálják a "transzokat". Ne add elő ezt a drámai hátbaszúrást. Mindig ti probáljátok lenyomni a torkunkon az olyan személyeket, mint Dylan Mulvaney és amikor szólunk, hogy ő vállalhatatlan, akkor minket kezdtek támadni. Nem tudom ennek mi a célja, de ne csodálkozz, hogy be lett mutatva a lófityisz. Nem ti fogjátok eldönteni, hogy ki mellett állunk ki.

Az lmbtq lehet anno jogokat harcolt ki, de ti nem jogokat akartok adni, hanem kötelességet, hogy ki kell szolgálnunk az összes ideológiátokat és bólogatni mindenre, mert ez a politikailag kedvező nektek. Ti csak egy politikai eszözt láttok az lmbtq-ban és ezért akartok minden fura embert idesűríteni, mert így könnyebb kezelni. De lófaxnak is van vége.

Ahogy a fidesz, úgy ti sem tesztek semmi szívességet. Le lehet kopni a fidesszel együtt.

2022. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Senki se állította, hogy ki kellene állnotok bárki mellett is. Én arról beszéltem, hogy van egy LMBTQ mozgalom, amiben a különbóző kisebbségek kiállnak egymás mellett. Szerintem az a helyes, ha minél több LMBTQ ember összefog, de ha nem tetszik, nyugodtan ki lehet maradni belőle, ez szívetek joga. Csak annyit kérnék, hogy ha nem segítitek, akkor legalább ne nehezítsétek meg a transzok egyébként is nehéz helyzetét.

Igen, valóban vannak a transzok között is vállalhatatlan emberek. De tegyétek a szívetekre a kezeteket és mondjátok, hogy a leszbikus, meleg és biszexuális emberek között nincsenek vállalhatatlanok. A ti logikátokat követve azzal, hogy a leszbikus, meleg és biszexuális embereket képviselitek, a vállalhatatlan LMB emberekkel is közösséget vállaltok, nem? Őszintén szólva fogalmam sincs, ki az a Dylan Mulvaney, úgyhogy én biztos nem akarom lenyomni a torkotokon. Mindenesetre ez csak azt támasztja alá, hogy ciszneműként titeket sokkal jobban foglalkoztat a transz téma, mint engem transzként.

Mégis milyen kötelességeket akarunk mi szabni? Teljesen el vagytok tévedve.

Ja, hogy le lehet kopni a Fidesszel együtt, értem... Ti egy 100-150 fős hangos kisebbség vagytok, a Fidesznek többmilliós szavazóbázisa van. Kicsit rosszul méritek fel az erőviszonyokat, úgyhogy ideje leszállni a magas lóról.

2022. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

"nyugodtan ki lehet maradni belőle"


Nem szakad rád az ég? A mozgalomról és a pedotörvényről beszélsz, de ez az egész lmbtq pedofilokkal összevonása miattatok történt. Nagyon jól megvoltunk a progresszív "segítségetek" és "szövetségetek" nélkül, aztán ti szépen táptalajt adtatok annak, hogy összevonjanak minket a pedofilokkal és a többi borzalommal, amikor elkezdtétek támogatni a "transz nő" sportolókat, a szexmunkás drag mesedélutánt, összevont wc-t és a többi hülyeséget.

És nehogy azt meséld be, hogy nem, mert az alt right propaganda folyamatosan ezt használja fel és ti adjátok nekik a muníciót.

Az lmbtq nagyon jól harcolt a jogaiért a progresszív baloldal segítsége nélkül, aztán jöttek a nagy harcosok és minden haladást széttrollkodtatok.

És még a felelősséget is képtelen vagytok vállalni miatt. Nagyon nagy biztonságérzetem is van, hogy léteztek. Ja, nem.


"ciszneműként titeket sokkal jobban foglalkoztat a transz téma, mint engem transzként."


Az is sokat elmond erről, hogy meg sem fordul a fejedben, hogy más is lehet transz rajtad kívül, de nem mindenkinek az önzésről szól ez és nem mindenki akarja kifordítani a világot a sarkaiból miatta. Plusz folyamatosan adagoljátok az alapanyagot a lejáratásunkhoz az alt rightnak. Szóval muszáj vele foglalkoznom, mert engem is a ti tevékenységetek nyomán ítélnek meg sokan.


"Kicsit rosszul méritek fel az erőviszonyokat, úgyhogy ideje leszállni a magas lóról."


Ezt most magadnak címezted? Vagy fenyegetőzni, ijesztgetni akartál?

Én nem mérek fel erőviszonyokat, mert nem érdekel. Nem a szavazókról beszéltem, hanem a politizálókról. A fideszes szavazók többsége azt sem tudja, hogy mire szavaz. Nem ellenségképet kell gyártani az ország lakosságának egy részéből, hanem megtalálni velük a közös hangot. Ja, az empátiát igényelne és bele kéne gondolni olyan ember helyzetébe, aki nem te vagy? Uh, de kár, hogy a transzság megélése egyeseknek csak a nárcizmusról és önimádatról szól.

Tudod nem csak a transzoknak nehéz ebben az országban, hanem az emberek nagy részének xar a sorsa.

Meg lehetne találni ebben a közös nevezőt, de akkor nem lehetne arra koncentrálni, hogy transz vagy. Szóval gondolom halott ügy.


De nektek mind megfelel a mi vs ők. Gyűlölködjetek csak.

2022. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Nagyon jól megvoltunk a progresszív "segítségetek" és "szövetségetek" nélkül, aztán ti szépen táptalajt adtatok annak, hogy összevonjanak minket a pedofilokkal és a többi borzalommal, amikor elkezdtétek támogatni a "transz nő" sportolókat, a szexmunkás drag mesedélutánt, összevont wc-t és a többi hülyeséget."


Ebben talán kifejeződik az egész céges lobbi által hajtott LMBTQ kudarca. Örülök, hogy vannak még értelmes emberek.

2022. dec. 5. 13:43
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Neked vagy téves kép él a fejedben a transzokról, vagy szándékosan terjesztesz hamis információkat. Értelmes embernek tűnsz, úgyhogy feltételezem, hogy nem tudatlanság, hanem rosszindulat van a szavaid mögött.

Szóval mi tehetünk arról, hogy a kormánypropaganda összevont titeket a pedofilokkal. Miért is? A puszta létezésünk miatt? Komolyan kérdezem, mit tettünk, hogy mi lettünk a bűnbakok? Mellesleg megsúgom, hogy ez az összemosás a transz embereket ugyanúgy sújtja, ezért mi is tenni akarunk ellene. Közös a cél és nem mi vagyunk azok, akik különutas megoldásokat keresünk.

Látom, a nyakunkba lett varrva egy csomó minden csak úgy felsorolás szintjén, csak hogy érezzük a törődést. Hadd reagáljak részletesen:

1. Nem mondtam olyat, hogy támogatom a transz női versenysportolókat. Sőt, úgy ahogy van, a versenysportot sem támogatom, engem teljesen hidegen hagy. Transz körökben is előjön néha ez téma, amikor a jobboldali sajtó éppen ezt a gumicsontot dobja be, de nem zavar sok vizet. Abban viszont egyetértés van, hogy ez egy feleslegesen felfújt téma. Hány női versenysportoló van Magyarországon és ebből hány transz? A soktízezer amerikai női sportoló között jelenik meg néha egy-egy transz nő, akit a jobbos propaganda mindig előszeretettel felkap és mutogat. Nem gondolom, hogy ez egy olyan probléma lenne, amivel komolyabban kellene foglalkozni.

2. Drag Queen Story Hour. Először is szögezzük le: a drag queen-ek nem transz nők, hanem előadók, főleg meleg férfiak. Tudom, szeretitek összemosni a két fogalmat, ezért ezt jobb tisztázni. Számomra kissé ellenszenvesek és ahogy más transz nőkkel beszélgettem, nekem az jött le, hogy negatív vagy semleges a megítélésük. Szóval nem értem, miért kell a drag queen-ek bűneit is a transzok számlájára írni. Mellesleg ezzel is ugyanaz a helyzet, mint az előzővel: Amerikában és Nyugat-Európában történik egy-két ilyen esemény, amire rászáll a konzi propaganda és úgy mutatja be, mintha ez mindennapos lenne, pedig közel sincs így.

3. Összevont WC-k. Ez alatt pontosan mit értesz? Ha a vonaton vagy bárhol, ahol kevés hely van, ugyanabba a WC-be járnak a nők és a férfiak és koedukáltnak hívják, az teljesen oké, de ha már gendersemlegesnek vagy inkluzívnak hívják, akkor woke-izmus és fúj-fúj transzok?

Az alt right valóban ezt használja fel, de mi legfeljebb annyi muníciót adunk nekik, hogy létezünk, erről a jogunkról pedig nem kívánunk lemondani. Ti viszont tökéletesen felmondjátok a jobbos propagandát. Elolvasva újra, amit írtál, én nem látok túl sok különbséget, csupán annyit, hogy a melegeket nem támadjátok. Ugyanaz a retorika, ugyanaz az uszítás, ugyanúgy összemostok dolgokat és csúsztattok. Úgy tüntetitek fel, mintha az egész transz közösség egy álláspontot képviselne és ez az álláspont az, amit a propagandisták a szánkba adnak. Tökéletes újhullámos szélsőjobberek lennétek, csak ez a fránya leszbikusság ne lenne, nem igaz? 😊

Távol áll tőlem a fenyegetőzés. Csak arra akartam rávilágítani, hogy hiába nagy a hangotok, előbb-utóbb titeket is be fognak darálni. Tök jó, hogy nem a szavazatokról beszélsz, hanem politizálásról, de az a helyzet, hogy választást szavazatokkal lehet nyerni. Őszintén nem tudom megítélni, hogy melyik oldalon álltok, mert egy az egyben felmondjátok a kormánypropagandát.

Ha azt mondjátok, hogy nem ellenségképet kell gyártani, hanem megtalálni a közös hangot, akkor ti miért gyártotok ellenségképet a transz nőkből? Empátiáról beszéltek, de egy kicsit sem vagytok empatikusak velünk. Összefogásról beszéltek, de épp ti vagytok azok, akik kiközösítitek azokat, akikkel kölcsönösen segíthetnétek egymást. Úgy kezded a mondandód, hogy megvagytok a segítségünk nélkül, sőt, körbemutogatsz minket, mint bűnbakokat, majd a végén pont te beszélsz közös nevezőről. Mi azt mondjuk, hogy jó lenne összefogni, erre te a szemünkre hányod, hogy a transzoknak csak saját maguk számítanak. Az egész írásod egy hatalmas projekció, tele ellentmondással.

2022. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Miért is? A puszta létezésünk miatt?"


Leírtam, hogy miért. Például lehet, hogy neked elhanyagolhatónak tűnik, de a hétköznapi emberek, akik nincsenek képben a pride felvonulásról 20 éve készült felvételekkel is könnyen befolyásolhatók és ellenünk hangolhatók. Gondolj pl. a pávatoll a seggében mantrára, ami már a 2000-es évek óta nem kopik ki, hiába csak egyszer fordult elő egy vagy néhány idióta miatt, akik képtelenek voltak normálisan felöltözni (ha egyáltalán történt ilyesmi és nem máshol látták).


"egy az egyben felmondjátok a kormánypropagandát"


Felmondani a kormánypropagandát vagy látni, hogy a propagandagépezet hogyan működik nem ugyanaz. Tarthatod hülyeségnek, de a szomorú valóság az, hogy pontosan lehet tudni kiket és mit fog tudni felhasználni a jobboldal az ellenségkép gyártására. Lehet te csak annak éled meg, hogy valaki létezik, de gyönyörűen lehet előre látni, hogy mit fognak tudni kiforgatni és mire fognak ráerősíteni. És igen, pont azok a dolgok lesznek azok, amiket te is elbagatellizálsz, hogy ez csak néhány eset vagy máshol történik.

Lehet te látod jól, de azt kell szerintem megérteni, hogy nem a valóság számít. Az számít, hogy ezt hogyan tudja a propaganda fegyverként felhasználni. Lehet "csak" két "transz nő" sportoló volt, de ezt az alt right fel fogja fújni és minden oldalán 100 verzióban fog megjelenni a hír hónapokig és így ég bele az emberek tudatába.

És ezt minden ilyen kirívó esettel el lehet játszani.

Lehet degradáló visszafogni magunkat és több korlát közé vagyunk szorítva, de az nem az én hibám, ha látom előre, hogy az én vagy más "csak létezése" hogyan lesz az lmbtq ellen fordítva.

A társadalom lassan változik. Én csak szimplán elfogadom, hogy még nem tartunk ott, hogy minden 100%-ban elfogadott legyen. Nem akarom mesterségesen, erőltetve felgyorsítani, mert visszafelé fog elsülni.

Persze nagyon jó lenne olyan világban élni, hogy nincs szükség coming outra meg hasonlóra, mert alap, hogy valaki nem csak az ellenkező nemet szeretheti, de ez még messze van. Felesleges ebbe beleavatkozni erőszakkal, mert szerintem nem lesz jó vége.

Az alt right már ott tart, hogy meglát egy szivárványt és kapcsol a pavlovi reflex, hogy woke a Föld légköre. Ez nagyon nem jó.

De úgy gondolom, hogy te is érted ennek a működését, csak nem akarod elfogadni, hogy politikai fegyverré válhatsz a sorstársaid ellen.


"hogy a melegeket nem támadjátok"


Nem akartam kivételezni vagy nagyon értelmes lenni (nem vagyok). Viszont lehet tényleg rosszindalatú voltam, ez igaz, de csak a saját véleményemet írtam le. Nekem ez a tapasztalatom. Fogalmaztam többesszámban, de nem kell miattam általánosítani.

Amit a transzokról írtál csak részben igaz. Én nem támadok minden transzot, ahogy nem védek minden meleget vagy leszbikust sem.

Természetesen ugyanúgy egyénenként válogatom, hogy ki az unszimpatikus és ki nem. De egyszerűbb itt összevonva fogalmazni róluk.

Nem közösítem ki a transzokat, sehol sem írtam, hogy én a facebook csoport tagja vagyok. De attól, hogy valaki transz még nem lesz automatikus jobb véleményem róla, nem lesz a szövetségesem. És a magyar médiákban előforduló transzok nagy része szerintem borzalmas ember és semmi szívességet nem tesznek se a melegeknek, se más transzoknak. Miattuk szerintem az országban az emberek többsége azt gondolja, hogy transz = szexmunkás. És őszintén ha csak őket ismerném és a propagandából a "transz sportolókat", akkor én is a transzok nagy részét megélhetési transzoknak tartanám.


"miért kell a drag queen-ek bűneit is a transzok számlájára írni"


Nem én írom rá. De a propaganda így fog működni. Az emberek nem értik a különbségét, mert nem ebben élnek és csak a hírekből találkoznak ilyen emberekkel. Pont arra akartam rávilágítani, ahogyan írtam korábban is, hogy nem a valóság számít vagy az, hogy mi mit gondolunk. Az számít, ahogyan ezt majd a propaganda tálalja és ahogyan az azt fogyasztók befogadják. Az emberek egy része szerintem a melegek és transzok között sem tesz különbséget.

De megint, szerintem azt nem akarod elfogadni, hogy ezeket a hetero embereket nem fogják érdekelni a különbségek és ezért tudnak majd egyenlőségjelet tenni a melegek, transzok, dragok és végül a pedofilok közé is.


"Az egész írásod egy hatalmas projekció, tele ellentmondással."


Sajnálom, ha így van. Nem akartam ennyire ellentmondani magamnak. Azt szerettem volna kifejezni, hogy érdemes néha belegondolni mások helyzetébe és a fejükkel gondolkodni. És most nem arra gondolok, hogy minden jobber buta paraszt, hanem arról, hogy a többséget ez a téma nem nagyon érdekli, nem fog jobban belegondolni, egyszóval laikus. És azt is el kéne fogadni, hogy nem mindenki akar ilyen irányban "edukálódni", ezért soha nem is fogja teljesen megérteni ezt a világot és élethelyzetet. Ezért meg fog elégedni a propaganda anyaggal, mert ez van tálalva egyszerűen, könnyen befogadhatóan.

Mivel a bonyolult magyarázatra nem kíváncsiak, ezért szerintem egyszerűbb nem propaganda anyagot szolgáltatni.

Nem jó, ha nagy a szakadék az emberek közt.


Nem állok amúgy egyik oldalon sem. Nyilván a szabadabb világ felé húzok, de ahogy írtam lehet valamiben egyet tudok érteni pl. veled, valamiben meg nagyon nem.

Nem utálom a transzokat, bár lehet transzfóbnak számítok. Nem tudom, ha Blaire White lehet transzfób transz, akkor én is könnyen lehetek transzfób. Bocs.


A melegek is csináltak sok hülyeséget, ami többet ártott, mint használt. Szóval van mit kifogásolni rajtuk is. Szintén külföldi példa, de ezen is azonnal lehetett látni, hogy a jobboldal hogyan fogja felhasználni propagandaként:

https://www.youtube.com/watch?v=ArOQF4kadHA&t=172s

És szerintem joggal vagyok pipa a hasonló idiótákra. Hiába nem komoly vagy nem úgy értik, két agysejtnél többel pontosan lehet előre látni, hogy a jobboldal hogyan fogja értelmezni. Megint: nem a valóság számít, hanem az, hogy mi jelenik meg az emberek fejében. És azok az lmbtq személyek, akik ezt ignorálják nem segítenek senkin. Én így gondolom.


A dolgok össze lesznek mosva. Mert így működik a gépezet. A magyarázkodás nem sok embert fog érdekelni. Ha így lenne, akkor nem működne a propaganda. De működik. Ez van.

Ezt beismerni meg szerintem nem propaganda.

2022. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nézd, feltűnő emberek mindig is lesznek, nem fogod tudni a háttérbe szorítani őket. Ugyanúgy jelen vannak a cisznemű emberek között, mint a transzneműek között. Csak amíg a ciszneműek esetében az emberek csak legyintenek, hogy ez egy idióta, a transzoknál rögtön úgy tekintenek rá, mintha az összes transzot képviselné és egy hülye transzi lesz belőle. Innen már csak egy lépés az általánosítás: a transzok hülyék, idióták, magamutogatók, stb. És nem tudod nekik azt mondani, hogy figyelj, vonulj már egy kicsit vissza, mert az emberek miattad fognak engem elítélni, mert ő akkor is meg akarja majd mutatni magát. De ha mégis sikerülne és a negatív példákat a háttérbe szorítanánk, a propagandát az sem állítaná meg. Ha nem tudják a transz úszónőket vagy az óvodákban előadást tartó drag queen-eket elővenni, akkor majd bemutatnak egy-két elítélt bűnözőt, aki történetesen a saját neméhez vonzódik. A konklúziót persze szokás szerint a tartalomfogyasztókra bízzák. Lényeg, hogy mindig lesz valaki, akit elő lehet húzni a kalapból.

Én azt látom megoldásnak, hogy pozitív példát mutassunk, kiálljunk és megmutassuk, hogy mi is itt vagyunk. Én például egy normális transznemű ember vagyok és nem egy önjelölt, magamutogató youtube celebritás vagy egy random transz prosti a rosszlányokról. Egy hétköznapi ember hétköznapi élettel és hétköznapi problémákkal. El kell magyarázni az embereknek, hogy mi a különbség a drag queen és a transz nő között és el kell magyarázni azt is, hogy a melegek vagy a transzok nem pedofilok, hiába próbálja ezt lenyomni a torkukon a kormánypropaganda. A gond az, hogy a legtöbben a háttérbe vonulnak és csendben maradnak, főleg, ha passingok, mert nem akarják kitenni magát a támadásoknak. Maradnak a feltűnősködők, akiket körbe lehet mutogatni és akiknek persze többnyire a legkevésbé sem szívügyük a közösség pozitív megítélése.

Mutatok azért két pozitív példát:

[link]

[link]

A válaszod nagy részével egyébként egyetértek. Örülök, hogy közelednek az álláspontjaink.

2022. dec. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!