Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a melegeknél az,...

Mit jelent a melegeknél az, hogy "biztonságos tér"?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy értem, mi történik a meleggel egy nem biztonságos téren? Kizavarja onnan a tulajdonos, vagy beszólnak neki más vendégek? A biztonságos téren garantálva van, hogy senki nem szól be neki? Ha pl. egy mihazánkos pólós megy be egy ilyen helyre, akkor kiküldik őt, mert veszélyt jelent a melegre?



#LMBTQ #biztonságos tér
2022. nov. 29. 03:57
1 2
 11/15 steven95 ***** válasza:
97%
#10 sikerült a lényeget megfogni. Minek magyarázkodunk az ilyeneknek mint Te. Minek??? Troll vagy ha nem is akaratból.
2022. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Most fogytak el az érvek.
2022. nov. 29. 13:36
 13/15 anonim ***** válasza:
98%
Értelmes embereknek lehet érveket mondani, kedves kérdező, nem olynaoknak akik random részleteket emelnek ki a saját igényüknek megfelelően
2022. nov. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

10# "Ezt ugye nem tudjuk, de itt már látom, kiütközik a woke-őrületből eredeztethető kulturális rasszizmus."


Oké. Te meghibbantál... Milyen kulturális rasszizmusról beszélsz? Tudsz te szöveget értelmezni?



"Te meg nem tudod, milyen az, amikor a 40%-os kötelező női kvóta alapján, ami nyugaton már érvényben van, csak azért egy nő kapja helyetted az állást, mert neked farkad van. Aztán kiterjesztik majd ezt a magukat nőnek érzőkre is meg a melegekre és csodálatos, "egyenlő" új világ lesz."


Mi köze ennek a biztonságos terekhez? Szétoffolod a saját kérdésedet...


Én nem beszéltem kvótákról, se a többi hülyeségről, amit összehordtál. Azt mondtam: aki csak TÖBBSÉGI oldalról ismeri a társadalmat, nem értheti, legalábbis tapasztalati alapon, hogy milyen érzés, amikor finoman diszkriminálnak...


Helló, én is fehér és heteró férfi vagyok, csókolom! Csak mivel kisebbségben nőttem fel, ismerem ezt a helyzetet és tudok vele empatizálni.


Azért írtam le neked, hátha megérted és belegondolsz te is - mert vannak országok, ahol a magyarság is a megvetett kisebbség kategóriájába tartozik, amelyik csak a maga "biztonságos tereiben" érezheti magát teljes biztonságban.


Én mindezeket a BIZTONSÁGOS TÉR kapcsán írtam - hiszen te magad ezt kérdezted (olvasd el a saját kérdésedet - arra válaszoltam).


Ha a kvótákról s egyebekről kérdeztél volna, arról is elmondtam volna véleményem. Amúgy NEM VAGYOK A HÍVE semmilyen kvótának - az ESÉLYEGYENLŐSÉGNEK vagyok a híve.


Magam is kisebbségiként, nem szeretném, hogy valamilyen kvóta által kerüljek be soha egy állásba, egy egyetemre, stb. - ez nemhogy használna, hanem éppenséggel ártana az önbecsülésemnek.


Minket úgy tanítottak, édesanyám is kicsi gyermek koromtól azt mondogatta: te kétszer olyan jó kell legyél, fiam, mint egy román, ahhoz, hogy ugyanazt az állást megkapd.


Ez sem egészséges, persze. Az egészséges a szimpla ESÉLYEGYENLŐSÉG volna: hogy egész egyszerűen ne számítson, hogy meleg vagy, heteró vagy, magyar vagy, román vagy, szász vagy, cigány vagy, zsidó vagy, fekete vagy - azt vegyék fel mindenhova, aki oda a leginkább való, a legjobb jegyet írja, stb.


Vannak nagyon ritka kivételek, de azok SZOCIÁLIS esetek. Pl. azt egy jó ötletnek tartom, hogy Romániában minden egyetemen, minden szakon fenntartanak egy darab ingyenes helyet romáknak és egy darab ingyenes helyet határon túli románoknak - ezeket legtöbbször, sajnos, nem is foglalja el senki (pedig ingyenes bentlakás is jár hozzá).


De ez szociális kérdés: a romák és a moldáviai, ukrajnai románok tényleg nem tudnák megengedni maguknak a tandíj kifizetését, ha fizetéses helyre jutnának be, így is nehezen tartják fenn magukat egyetemen.


Szóval a kvóta egy dolog, a biztonságos tér más dolog. Én a kvótákban nem hiszek (maximum az oktatás területén, szociális alapon), egy totális tévútnak tartom.


A biztonságos terek szükségességében viszont hiszek, minden kisebbségnek szüksége van ilyenekre (a szexuális kisebbségeknek is, nemcsak a nemzeti, etnikai, felekezeti kisebbségeknek). Egy helyre, ahol nyugodtan lehetnek önmaguk.


Különben sem értem, kinek mi köze hozzá, ameddig az ilyen helyek 99%-a PRIVÁT tőkéből üzemel. Ha nekem kedvem tartja nyitni egy vállalkozást, amely a melegeket célozza meg, akkor neked ahhoz mi közöd van?

Az én befektetésem, az én munkám, az én profitom. Ha nekem pont egy LMBTQ-barát kávézót van kedvem nyitni, ahhoz kinek mi köze?

2022. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
31%
Hát biztos nem a Blaha Lujza tér...
2022. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!