Miért van az, hogy már Romániában is nagyobb lesz a minimálbér mint idehaza?
Romániában 3000 Bruttó lesz a minimálbér, ami nettó átszámolva 160 ezer forint...
Miért van az, hogy már a román gazdaság is előrébb tart mint mi?
Valahol nagyon elrontottuk.
1. Romániában leszámoltunk a korrupcióval, felállt egy független korrupcióellenes ügyészség és CSATLAKOZTUNK AZ EURÓPAI ÜGYÉSZSÉGHEZ - ettől NŐTT A BEFEKTETŐI BIZALOM!
2. MEGKAPTUK AZ EU-S FORRÁSOKAT IS, mert kifejezetten jó a román külpolitika és diplomácia (a belpolitika egy csőd, de a világpiacon és a nemzetközi diplomáciai térben az egyáltalán nem számít).
3. ANTICIKLIKUS GAZDASÁGPOLITIKÁT folytattak az egymást követő kormányok a kedvező gazdasági konjunktúra, a növekedés éveiben, ezért TARTALÉKOKAT KÉPEZTEK a nehezebb időkre, a most érkező EU-s források pedig növelték a DEVIZATARTALÉKOKAT is.
4. Jóban van az ország az EU-val és a NATO-val, ukránbarát, oroszellenes, EU- és Amerikabarát folytatnak, legfőképp pedig német- és franciabarát politikát (az elnök is német, aki, mikor felhívja a német kancellárt, az anyanyelvükön cseverésznek egymással).
5. KÉT NATO-TÁMASZPONTUNK VAN: Fekete-tenger (tengeri) és Erdély (Aranyosgyéres, NATO-légitámaszpont), segítünk MINDEN EU-s és NATO-erőfeszítést, Ukrajnát is támogatjuk pénzzel, fegyverrel, diplomáciával.
6. NINCS OROSZ ENERGIAKITETTSÉGÜNK, kőolajat és földgázt sem vesz az ország közvetlen ruszki forrásból, és ráadásul szerencséje van, mert saját kőolaj- és földgázmezői is vannak, amelyeket elkezdett most ki is termelni (ez is kiváló döntés volt, hogy eddig nem nyúltak hozzá - míg olcsóbb volt a piacról venni a másét, addig másokét használták, a sajátunk nehéz időkre volt tartalékolva - most ott vagyunk, hogy ezt a telet közel 90%-ban saját energiaforrásból is kihúznánk!).
7. Tiszteletben tartja az ország az európai alapértékeket (demokrácia, jogállamiság, sajtószabadság, alapvető kisebbségi jogok, gyülekezési szabadság, sztrájkjog, stb.), ezért minden EU-támogatás maximumát kapja és ez nagyon nagy befektetői bizalmat is generál. Megbízható, hűséges szövetségesként tekint az országra a Nyugat és ezt jól árazzák be a pénzpiacok.
Összességében a jó diplomácia, a helyes külpolitikai stratégia és az anticiklikus gazdaságpolitika közös gyümölcse, hogy egyre több területen felzárkózunk Magyarországhoz (Erdély pedig meg is előzte már GDP-ben).
Ennek érződnie kell a fizetéseken is, nyilvánvalóan, szerencsére érződik is.
Azt is mondhatnám: "kinek mit intéz a kormánya" :-)
12-es, abban nincs vita köztünk, hogy Erdély tartja el jóformán egész Romániát. Moldva, Havasalföld és a kisgömböc Bukarest abból él, amit Erdély, a Bánság és Dobrudzsa (a román tengermellék) perkál neki. Ez van.
DE: legalább ilyen fontos a hagyományosan tényleg kiváló román diplomácia és külügy is, mert az EU-s pénzek nélkül most kábé hasonló sz...ban lenne Románia mint Magyarország.
Az az igazság, hogy az országukat is a jó külüggyel és diplomáciával tákolták össze a románok ilyen nagyra - a magyar külügy és diplomácia pedig megharmadolta a sajátját és most is hibát hibára halmoz, elszigeteli az országát!
Ami pedig az energiabiztonságot illeti, abban mondjuk pont nem Erdély, hanem a másik lopott országrész, Dobrodzsa miatt állunk jól: a román kőolaj- és földgázmezők majdnem mind mélytengeri mezők...
#13-asnak pedig igaza van szerintem: ha nem a mai Albánia alatti szintről indultunk volna, már jobban állnánk!
Itt szó szerint éheztek az emberek, elképesztő diktatúra volt, 90 után pedig a maradék ipar is összeomlott mint a kártyavár. Ceaușescu (így írjuk helyesen) rombolása után jött a kilencvenes évek privatizációs szabadrablása, azt is szétlopták, ami nem is volt jóformán...
DE: 2000 után jött egy kemény ANTIKORRUPCIÓS FORDULAT. És meggyőződésem, hogy ez húzta ki 20 év alatt a sz..ból az országot.
Szerintem Magyarország egyik rákfenéje ma az, hogy a lakossága egyszerűen nem gondolja fontos problémának a korrupciót. Hát mit számít, lopjon a kormány, megszavazzuk úgyis kétharmaddal, mert vagány óriásplakátokat csinál és jól odamond Brüsszelnek! (aztán csodálkozunk, hogy utána nem jön a pénz brüsszelből és megérzi az ország a hiányát)...
16-os, jelenleg Magyarország árulja el a szövetségeseit és barátkozik azok összes ellenségével látványosan. De ha ebből az ország bármit is nyerne, még el is fogadnám.
A jó diplomácia ugyanis valóban az, hogy A SAJÁD NÉPED ÉRDEKEIT SZOLGÁLOD okosan, nem pedig külföldi érdekeket, vélt vagy valós szövetségeseket.
A románok maguknak kaparták ki a gesztenyét ügyesen, miközben a mi népünk vezetői százezerszámra áldozták fel a szövetségeseik érdekeiért a magyar fiatal férfiakat idegen frontokon (Doberdótól a Don-kanyarig ezer helyen, amihez SEMMI KÖZÜNK nem volt nekünk, magyaroknak, és érdekünk sem!).
Lesajnálhatjuk a román diplomácia kétlakiságát, csakhogy ők a népüket szolgálták és összegründoltak neki egy hatalmas országot a nagy büdös semmiből.
Az mennyivel volt jobb, amit a magyar vezetők csináltak? És miért érte meg? A szent hűségért - HITLERHEZ???
Hát ha arra vagyunk büszkék, hogy hűségesek maradtunk I. Ferenc Józsefhez az első világháborúban (aki 60 évvel korábban halomra mészárolta a mi szabadsághőseinket és leverte a forradalmunkat), meg HITLERHEZ, aki kinyírt 600 ezer magyar állampolgárt a zsidó származásáért és további százezreket, Horthyval karöltve, Németország érdekeiért az orosz fronton - akkor ez nem valami nagy dicsőség!
Én végtelenül boldog lennék, ha a magyar diplomácia lett volna inkább olyan "elvtelen", hogy a két világháborúban elárulja a császárt és Hitlert, és nem megcsonkítva, hanem megkétszerezve a területeit, fejezi be a háborút!
17-es román a te édesanyád fekete valaga. :-) Meg Toroczkai felesége. Ez a kettő! :-))))
Én biztos nem.
Attól még, ami igaz, az igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!