Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok mire fel kérnek...

A tanárok mire fel kérnek fizetésemelést, ha a társadalom 80 százaléka nem érti a fizikát, 90 százaléka meg a kémiát, továbbá a többi tantárgyból is minimális tudással rendelkeznek?

Figyelt kérdés
2022. nov. 18. 08:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed, meg is válaszoltad, ha jó a fizu, lehet jó tanárokat összeválogatni. Rossz fizunál, egy jó tanár is a tanítás helyett, azon agyal, hogy hol tud még pénzt keresni a megélhetéshez.
2022. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hát ha szerinted nincs szükség iskolára, akkor miről beszélünk?

Ha szerinted tud a szülő biztosítani olyan szintű általános ismereteket a gyerekének amiből tájékozott, logikusan és kritikusan gondolkodó ember lesz aki ráadásul meg is tud élni a tudásából, akkor hajrá.

De abból kiindulva, hogy a magyar lakosság közel egyharmada funckionálisan analfabéta, én kétlem, hogy egy szülő el tudná érni az iskolai szintnek a felét, még ha előre is olvas az anyagban.

2022. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Ha valami nem megy, akkor nem kell változtatni, inkább kevesebbet rákölteni, vagy esetleg megszüntetni.

Értem.


Az megvan, hogy tanárok többek között a tananyag korszerűsítését is szeretnék elérni.

Ők sem szeretnek fölöslegesen dolgozni.

2022. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Honnan van a statisztikád? Amúgy, ha te nem érted a közép szintű fizikát és kémiát, az inkább rólad mond el minden olyat, amivel nem érdemes kérkedni:D
2022. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Na, és ez mit számít?

Én is erősítem azok táborát, akik nem értenek a fizikához, és kémiához, sőt humán tárgyakhoz kb. egyáltalán nem. Viszont matematikából és informatikából mindig is kiváló voltam, és matematika diplomát is szereztem, most pedig szoftverfejlesztőként dolgozom. Szükségem van a kémiára, fizikára? Azon kívül, ami józan eszet igényel, nincs. Se magyar irodalomra. Viszont az általános oktatásnak része kell lenni, különben ki a fene kapna kedvet arra, hogy kémikus, fizikus, stb. legyen?

2022. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

#23 "Az megvan, hogy tanárok többek között a tananyag korszerűsítését is szeretnék elérni."

Az megvan, hogy megtörtént a tananyag korszerűsítése és ez a második éve csak az új NAT-nak?

A tanárok egy része pont azt akarja hogy visszahozzák a korszerűsített tananyag HELYETT azt a régit amit megszokott, mert akkor nem kell változtatnia a már elkészített óravázlatain, dolgozatain, feladatain és segédanyagain.

Ami most megy az hiszti. A béremelés az amit el akartak érni - és az teljesen jogos követelés. A többi csak hiszti mellé, mert a béremeléssel már nem lehet kampányolni, arra már megmondta a kormányzat, hogy azonnal megtörténik amint lesz rá pénze az országnak.

2022. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
65%
#26 ez csak a tanárok tapasztalata, az új nat előtt, a régi nat volt, ami meg katasztrofalis (én abban tanultam, abban érettségiztem). És nem lett olyan nagy változtatás, csak az eredeti sz@r, “megszépítve”.
2022. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
57%

26, korszerűsítés nem történt, csak a régi módszerhez hozzáadtak még infókat.

Az nem korszerűsítés, ha strapabíróbb gépszíjat teszel fel egy gőzgépre:D

2022. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"A tanárok egy része pont azt akarja hogy visszahozzák a korszerűsített tananyag HELYETT azt a régit amit megszokott, mert akkor nem kell változtatnia a már elkészített óravázlatain, dolgozatain, feladatain és segédanyagain."


tudom, hogy volt változtatás, párom emiatt minden este 22 óráig készül a következő napi órákra, ha dolgozatírások vannak, akkor meg 4-kor kel, hogy iskola előtt tudjon dolgozni.

.

a különbség kb mint a szar meg a fos között

.

az újnak sincs semmi értelme, maradt a régi magolós, nem gondolkodásra, életre tanítanak, hanem beidomításra való a mostani rendszer is

2022. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
A korszerűsítés helyett szerintem sokkal inkább új gondolkodásmódot kellene tanítani, amivel a tanárok sem rendelkeznek. Az általános és középiskolai fizika például olyan, hogy félinformációkból kell megértenie a gyereknek a fizikát. Pl. azt tanítják, hogy a gyorsulás azt jelenti, hogy időegység alatt hány m/s-mal változik meg a test sebessége. Csakhogy ez egy teljesen hiányos állítás. Ott a körmozgás, ahol van centripetális gyorsulás, mégsem változik sehány m/s-mal a test sebessége. Hibás állításokat közölnek a gyerekkel, majd csodálkoznak, hogy nem értik.
2022. nov. 18. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!