Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség a polgári és...

Mi a különbség a polgári és értelmiségi lét között?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom mindkettő arról szólna, hogy önállóan gondolkodó, a közösségért tevő személy vagy.
2022. nov. 17. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy egy értelmiségi nem feltétlen polgár, ha nem adottak hozzá politikailag és társadalmilag a feltételek.

Pl. a kommunista diktatúrában is voltak értelmiségiek, mert szükség volt a munkájukra, de ők nem voltak polgárnak tekinthetők, mert nem rendelkezhettek a saját életük felett.

2022. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így butaság.

Az értelmiségi is élhet polgári életet, ahogy élhet úgy is mint egy proli vagy mint egy paraszt.

De egy gyári munkás is élhet polgári életet.

Mintha azt kérdeznéd mi a különbség egy gyorsbüfé meg a körte között.

2022. nov. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Akkor hogyan definiálnád a polgárt és értelmiségit?
2022. nov. 17. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:
7%

Most polgári demokrácia van. Pl. Nemzeti Konzultációval beleszólhatsz a politikába.


Amikor a Baloldal kormányozott akkor ilyen sem volt pl. A Baloldal idejében nem lehetett saját véleményed sem. A Baloldal az ellene tüntető polgárokat is leverte. Szóval a Baloldal nem ismeri a polgárság fogalmát. A Baloldal csak hátráltatja a polgárosodást, ezért nem szabad soha többet a Baloldalt a hatalom közelébe juttatni. A Baloldal az alapvető jogainkat is a sárba tiporja. Ezért kap ki állandóan a Baloldal.

2022. nov. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Attól leszel értelmiség, hogy nem kell Megafon ahhoz, hogy önálló véleményed legyen!
2022. nov. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

4


Attól még én polgári életet éltem 2011 előtt is. Azért nem 2010-et írtam, mert 2010 még egy normálisnak tekinthető év volt. 2011. őszétől aztán jött a feketeleves.

2022. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!