Miért olyan finnyás a magyar társadalom, ha radikális változásokról esik szó?
Szinte mindenki nyafog, hogy ez meg az mennyire nem jó az országgal, a gazdasággal, az anyagiakkal meg mindennel.
De ha végre valakik előállnak radikális(nak tűnő) változtatások igényével, ötletekkel, javaslatokkal, akkor azt hurrogják le ahelyett, hogy támogatnák azokat, pl. utálják a politikusokat, de helyette nem kell vissza a királyság, mert annyira idejétmúlt meg drága meg nincs hatalma/túl sok hatalma van (ehhez képest Európa boldogabbik fele jórészt monarchia); revízió sem kell, mert minél nagyobb az ország, annál szegényebb lesz, meg különben is minek a területek (érdekes, de szomszédaink és mások miért nem így gondolják?); a Mi Hazánk Mozgalom is csak populista és cigányellenes a szólamaival (mondják ezt azok, akik jó messze élnek a cigányoktól); kár a magyar vállalatokért meg márkákért, de azokat nem veszem, mert drágák és a kínai olcsóbb; de jó volt a Kádár-rendszerben, ezért kell a ballibekre/Fideszre szavazni (közben meg egyik sem éppen szociális érzékenységéről híres)... stb.
Végül is akarja őszintén a magyar társadalom a jó értelemben vett változásokat, a fejlődést vagy inkább csak panaszkodni szeret, de annyira elpuhult már, hogy a cselekvést mástól várja?
#29.: Tökmindegy, hogy én mit szólnék, mert én sajnos nem vagyok döntéshozó.
Ellenben ha az ország vezetője lennék, kül- és belföldön egyaránt propagálnám a revíziót és a szomszédaink magyarellenes cselekményeit.
Már az nagy előrelépés lenne, ha annyi évtized után végre újból elővenné ezt a témát a magyarság. Végül is a saját érdekéről van szó.
Egyfelől az igazság lángját nem szabad hagyni kialudni, mert bármikor jöhetnek történelemadta revíziós lehetőségek (mint pl. 1999-ben a Délvidék esetében amerikai és NATO támogatással), másrészt követelni kell a nemzetközi szervezetektől nekünk kedvezőbb, etnikailag igazságosabb határok megállapítását, mint amilyen 1941-ben is volt a Bécsi Döntések után.
"újból elővenné" - nem tette el soha, pont ezér tlerágott csont. És ja, '99ben lett volna rá lehetőség, de a kormány nem élt vele.
Nekünk vannak rokonok Szlovákiában, a határtól egy köpésre. A falu korábban magyar településnek számított, mostanra elszlovákosodott. Na, ezt a területet akarjuk vissza? Kevesebb a magyar, mint a szlovák. Ez nem lenne nemzeti határ.
Kárpátalja dettó.
Esetleg Erdélyel lenne még esélyünk, bár az exklávék elég faxnis jószágok.
Azt adom, hogy ha van ilyen lehetőség, akkor csapjunk le rá. De most nincs, úgyhogy ez nem több, csak hergelés. Ha meg dönteni kell aközött, hogy jó viszonyunk legyne a szomszédunkkal, vagy hergelhessük... hát én a jobb visoznyra szavazok.
#30.: és szerinted a NATO meg az ENSZ meg az EU engedné, hogy a szomszédaink ránktámadjanak? Pontosan egy Európa szívében kitörő háborút kellene megakadályozni azzal, hogy foglalkozzanak a kérdéssel, és a felek beleegyezésével állapítsanak meg új határokat, nem pedig a magyarokra kényszerítve egyoldalúan valamit.
Csak azt a politikát kellene követni, ami a két világháború között is volt, melynek elsőrendű külpolitikai célja a trianoni igazságtalanságok revíziója volt. Akkor is ránk támadhattak volna ezért, mégsem tették, pedig akkor annyira el volt szigetelve Magyarország, hogy tényleg senki nem állította volna meg őket. Ilyen szempontból tehát ma kedvezőbb a helyzet: nincs Kisantant sem és ha szomszédaink ránk támadnának, öngólt rúgnának a világ szemében, mint agresszorok.
#32.: "nem tette el soha"
Dehogynem: 1945 és 1990 között szó sem eshetett revízióról.
"Kevesebb a magyar, mint a szlovák. Ez nem lenne nemzeti határ."
Azt ne mondd már, hogy ettől függetlenül ne lehetne határkiigazításokat követelni, mert a határsávban mindenütt kisebbségben van a magyarság! És a kettévágott települések? Meg egyébként is, pont a határ mentén van még jelentősebb magyarság + Székelyföldön, amit egy vegyeslakosságú folyosóval csatolhatnánk vissza.
"Azt adom, hogy ha van ilyen lehetőség, akkor csapjunk le rá. De most nincs, úgyhogy ez nem több, csak hergelés."
A lehetőségekkel viszont soha nem fogunk élni, ha elhallgatjuk magunkban a revíziót és hergelésnek minősítjük.
Pontosan az igazságvágy felszínen tartása alapozhatja meg a revíziót.
#35.: És szerinted csak etnikai alapon van jogunk a területeinkhez?
Clemenceauék és Sztálinék talán pont ezen elv mentén húzták meg új határainkat?
A török elleni háborúk vérveszteségei és a nemzetiségek betelepítései után persze, hogy kisebbségbe kerültünk a saját hazánkban. De ettől még semmi joguk elszakítani tőlünk a területeinket, még azokat sem, amiket belaktak előlünk.
Különben is, ha nem lett volna Trianon, akkor az asszimiláció meg a kivándorlások miatt mára már megnyugtató többségbe került volna a magyarság az egész Kárpát-medencei országterületen.
És szerinted a többi népnek nincs joga az önálló országhoz?
Vagy szerinted a magyar valami felsőbbrendű faj ami mindenki felett uralkodhat? Ostoba
#38.: Figyelj csak:
1. Azon bizonyos többi népnek már Trianon előtt is volt országa: Románia, Szerbia létezett. A csehek nem voltak függetlenek, de ők Ausztria alá tartoztak. A szlovákok identitása meg hazánk keretein belül alakult ki, és ők is csak 1938-ban meg 1993-ban lettek függetlenek, ugyanis azon kívül a csehekhez csapták őket.
2. A Kárpát-medencében a mi országunk van, a magyaroké, tehát ez a terület már foglalt 1000 éve. Szóval aki itt akarna országot alapítani, az ne a mi rovásunkra tegye, hanem ott van az Antarktisz vagy a Mars bolygó, azok még szabad helyek ilyen szempontból.
"Ostoba"
Örvendek, igazán "szép" neved van. Én meg a kérdező vagyok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!